Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi παραδέχεται ότι δεν έχει κέρδος από τις πωλήσεις smartphone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

..πρόσφατα κάποια διάβασα ότι η επόμενη ναυαρχίδα που βγάζει κάνει 400+ οποτε σε σχέση με την ναυαρχίδα του note 3 πχ εχει αρκετά € παραπάνω...

 

Εννοείς το redmi note 3; Αν ναι Ποιος σου είπε ότι είναι ναυαρχίδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά δεν το νομίζω

 

 

Οκ τα δίνει σε χαμηλή τιμή,οκ είναι πολύ καλά χαρακτηριστικά και καλή κατασκευή αλλά δεν τα δίνει και τσαμπα...

 Τζαμπα τα δινει φιλε εχω Iphone 7 και redmi 3 pro ...δεν υστερει σε τιποτα...καλυτερο σε μπαταρια κιολας βεβαια android και ios το αλλο. 4 φορες πιο ακριβο το μηλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Retromaniac Ή MIUI 8 έχει βγει εδώ και καιρό. Ακόμα να την πάρεις?

Λέω για την android έκδοση. Το miui 8 εχει την 6 και το miui 9 θα έχει την 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@RetroManiac Να ρωτησω τα updates σου ήρθαν μέσω ota ή τα εβαλες μέσω PC?

Το έχω και εγώ. Ota έρχονται. Πολύ καλό κινητό, για τα λεφτά του σούπερ. Και πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας για οθόνη / ανάλυση που έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάπως έτσι θα την λυπηθούν οι πελάτες της και δεν θα αντιδράσουν στις επερχόμενες αυξήσεις.

 

Φθηνιάρικο, αλλά καλό κόλπο μαρκετινγκ.

 

 

 

Καταρχάς η Xiaomi χρησιμοποιεί υλικά Β' κατηγορίας. Δεν λέω ότι είναι ελαττωματικά αλλά σίγουρα ποιοτικά υστερούν των Α+ εταιρειών.

 

Φυσικά και η Xiaomi έχει κέρδος! απλά είναι μικρότερο σε σχέση με άλλες εταιρείες γιατί με τις "χαμηλές τιμές" προσπαθεί να εισχώρηση στην αγορά.

 

Σε καμιά περίπτωση όμως δεν μπορεί να πει κανείς ότι δεν έχει κέρδος. Έχω σταματήσει να πιστεύω ότι το κάνουν για την ψυχή της μάνας μας από τα 10 μου. Όλα για τα λεφτά είναι και ΔΕΚΑΡΑ δεν δίνουν για μας.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γηνεται να μη βγαζει κερδος .Εκτος αν εχει λεφτα για πεταμα που δε νομηζω.Μαλλον επρεπε να πει οτι το κερδος της ειναι αρκετα μικροτερο απτο κερδος αλλων εταιριων μη τρελαθουμε κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ίσα πανιά ίσα βάρκα" δηλαδή η Xiaomi.....

Δέν νομίζω ρέ μάγκες,κάτι βγάζουν απλα τό πανε μέ τό μαλακό μέχρι νά πατήσουν γιά τα καλά στήν αγορά.

Πολλές εταιρίες,όλων τών κλάδων τού παγκόσμιου εμπορίου,έχουν ακολουθήσει αυτή τήν στρατηγική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...