Προς το περιεχόμενο

Ο Hideo Kojima συμπεριλαμβάνει και τον Mads Mikkelsen στο καστ του τρομακτικού Death Stranding


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να κανουμε ρε παλουκαρια? Υπαρχουν ανθρωποι που δε γουσταρουνε Kojima.

Το σταυρωσατε τον ανθρωπο. Αγγιξατε τα ορια της αλητιας.

.......

.............

Βριστε ανεμελα απο κατω....

γιατι να σε βρισουμε; ειπες την αποψη σου εσυ, κατι που ο αλλος δεν εκανε, μπηκε πιο πολυ για να πει οτι τετοια games ειναι για μικρους ή εαν εισαι μεγαλος και παιζεις τετοια games δεν εισαι σοβαρο ατομο. για αυτο και το κραξημο απο κατω. (να τρολλαρει δεν νομιζω, δεν φανικε κατι τετοιο)

ειναι τερμα λογικο να μην αρεσει σε ολους ο τυπας αυτος η το metal gear solid ( πχ ουτε εγω τρελαθηκα αλλα επιδη ακουω τα καλύτερα περιμενω ενα πολυ τρελο και αρωστο παιχνιδι μιας και ειμαι λατρης αυτων.)

 

λιγο crash λιγο kojima, λιγο uncharted λιγο last of us, με βλεπω να παιρνω κανα ps

 

 

εμενα πχ δεν μου αρεσουν παιχνιδια-ταινιες με θεμα τον μεσαίωνα, ειμαι πιο πολυ του shi-fi, δεν θα μπω να κραξω ταινια του lord of the rings ομως ουτε θα πω οτι οσοι βλεπουν ειναι ανωριμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι να κανουμε ρε παλουκαρια? Υπαρχουν ανθρωποι που δε γουσταρουνε Kojima.

Το σταυρωσατε τον ανθρωπο. Αγγιξατε τα ορια της αλητιας.

 

Σας φενεται παραξενο? Εμενα καθολου.

Ειναι ιαπωνας, που στα ματια των δυτικων φανταζει εξωγηινος.

 

Και προς τι τοοοοσο hype για τον κυριο? Πειτε μου ενα παιχνιδι του, να παιξω να αντιληφθω κι εγω το μεγαλειο.

 

Ενα παιχνιδι του επαιξα. Το MGS4. Απο τις χειροτερες λαμακιες που εχω παιξει ποτε στη ζωη μου. Παραλιγο να ξεριζωσω τα ματια μου απο τις @@. Αν δε το ειχα πληρωσει, δεν υπηρχε περιπτωση να ασχοληθω.

 

Οσον αφορα το καινουριο του παιχνιδι, θα περιμενω να κυκλοφορησει. Θα δω εξονυχιστηκα gameplay... και θα δουμε αν αξιζει τον κοπο.

Εγω παντως κραταω μικρο καλαθι. Πολυ μικρο, γιατι ο ανθρωπος ρεπει προς τη βλακια.

 

Βριστε ανεμελα απο κατω....

 

lol μεγάλε, ακούς τι λες? ότι τον σταυρώσαμε τον άνθρωπο που αντιθέτως μπήκε και έγγραψε ότι με λίγα λόγια ''όσοι παίξουν αυτό το game ειναι ηλίθιοι''

 

ενώ αντίθετα μπορούσε να κάνει ένα post σαν το δικό σου να πει την άποψη του και να μην  προσβάλει κανέναν.. τα ήθελε ο κ@λος του και τα άκουσε..

 

anyway

 

τα  μόνα παιχνίδια που έχει βγάλει ο kojima (αν δεν μου διαφεύγει κάτι) ειναι τα metal gear και castlevania( που αυτό δεν νομίζω να το έβγαλε εξ ολοκλήρου μόνος του)

 

όσο για το metal gear v ναι ήταν παιχνίδι του 8/10 αλλά μην ξεχνάτε ότι ο άνθρωπος ζήταγε επιπλέον budget και χρόνο από την konami αλλά δυστυχώς τίποτα από  αυτά τα δυο  δεν του έδωσε, πράγμα που επαιξε μεγάλο ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα που μας πλασαραν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol μεγάλε, ακούς τι λες? ότι τον σταυρώσαμε τον άνθρωπο που αντιθέτως μπήκε και έγγραψε ότι με λίγα λόγια ''όσοι παίξουν αυτό το game ειναι ηλίθιοι''

 

ενώ αντίθετα μπορούσε να κάνει ένα post σαν το δικό σου να πει την άποψη του και να μην  προσβάλει κανέναν.. τα ήθελε ο κ@λος του και τα άκουσε..

 

anyway

 

τα  μόνα παιχνίδια που έχει βγάλει ο kojima (αν δεν μου διαφεύγει κάτι) ειναι τα metal gear και castlevania( που αυτό δεν νομίζω να το έβγαλε εξ ολοκλήρου μόνος του)

 

όσο για το metal gear v ναι ήταν παιχνίδι του 8/10 αλλά μην ξεχνάτε ότι ο άνθρωπος ζήταγε επιπλέον budget και χρόνο από την konami αλλά δυστυχώς τίποτα από  αυτά τα δυο  δεν του έδωσε, πράγμα που επαιξε μεγάλο ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα που μας πλασαραν.

Snatcher, Policenauts, Boktai, Zone of the enders... Εχει βγαλει και αλλα οπως βλεπετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανουμε ρε παλουκαρια? Υπαρχουν ανθρωποι που δε γουσταρουνε Kojima.

Το σταυρωσατε τον ανθρωπο. Αγγιξατε τα ορια της αλητιας.

 

Σας φενεται παραξενο? Εμενα καθολου.

Ειναι ιαπωνας, που στα ματια των δυτικων φανταζει εξωγηινος.

 

Και προς τι τοοοοσο hype για τον κυριο? Πειτε μου ενα παιχνιδι του, να παιξω να αντιληφθω κι εγω το μεγαλειο.

 

Ενα παιχνιδι του επαιξα. Το MGS4. Απο τις χειροτερες λαμακιες που εχω παιξει ποτε στη ζωη μου. Παραλιγο να ξεριζωσω τα ματια μου απο τις @@. Αν δε το ειχα πληρωσει, δεν υπηρχε περιπτωση να ασχοληθω.

 

Οσον αφορα το καινουριο του παιχνιδι, θα περιμενω να κυκλοφορησει. Θα δω εξονυχιστηκα gameplay... και θα δουμε αν αξιζει τον κοπο.

Εγω παντως κραταω μικρο καλαθι. Πολυ μικρο, γιατι ο ανθρωπος ρεπει προς τη βλακια.

 

Βριστε ανεμελα απο κατω....

Συμφωνώ ότι η Ιαπωνική κουλτούρα και νοοτροπία δεν είναι για όλους. Τείνουν να γίνονται υπερβολικοί και κουραστικοί με τα φιλοσοφικά και το μελό καμιά φορά.

 

Διαφωνώ όμως ότι ο Kojima όπως λες, "ρέπει προς τη βλακεία". Είναι αντιπροσωπευτικός της κουλτούρας της χώρας του. Η οποία είναι παντελώς διαφορετική από τη Δυτική κουλτούρα γενικότερα. Εάν δεις κάποιο Anime θα διαπιστώσες ότι δεν είναι ο μόνος που σκέφτεται έτσι.

 

Και ο μέσος Έλληνας με τη λογική σου, βλάκας θα πρέπει να φαίνεται σε κάποιους που δεν τον καταλαβαίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά οτιναναι το trailer, υπάρχει σοβαρός άνθρωπος άνω των 20 ετων που κάθεται και παίζει τέτοια παιχνίδια;

 

Πραγματικά, όμως!!!!

Και ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΕΙΧΝΕΙ (αστείο)... ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΟ.

 

Νομίζω, όποιοι γουστάρουν τέτοια, θα πρέπει να πάνε και καμιά επισκεψούλα σε κάνα... ψυχίατρο, διότι "δεν πολυ-στέκουν" καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, όμως!!!!

Και ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΕΙΧΝΕΙ (αστείο)... ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΟ.

 

Νομίζω, όποιοι γουστάρουν τέτοια, θα πρέπει να πάνε και καμιά επισκεψούλα σε κάνα... ψυχίατρο, διότι "δεν πολυ-στέκουν" καλά...

 

kudos για το τρολάρισμα.

 

Υ.Γ. Θέλω να πιστεύω οτι τρολάρεις, συνήθως τόση μιζέρια και στενομυαλιά συνοδεύονται και από τα αντίστοιχα ορθογραφικά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, όμως!!!!

Και ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΕΙΧΝΕΙ (αστείο)... ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΟ.

 

Νομίζω, όποιοι γουστάρουν τέτοια, θα πρέπει να πάνε και καμιά επισκεψούλα σε κάνα... ψυχίατρο, διότι "δεν πολυ-στέκουν" καλά...

 

Πες μας ρε φιλε εσυ ένα παιχνιδι που να είναι καλυτερο στην ιδια κατηγορια όμως(stealth type).οσον αφορα για αρρωστημένα γουστα κτλπ το παιχνιδι (ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ για μενα προσωπικα επειδή ακολουθω την σειρα χρονια τωρα,ειναι πραγματικα το καλυτερο στο ειδος του.Ατομα που δεν εχουν ιδεα από anime δυσκολεύονται να καταλαβουν την αληθεια που προσπαθουν να περασουν οι ιαπωνες.Προσωπικα πιστευω και επιλεγω να δω anime παρα μια ταινια μια από τα ιδια που πασαρει το holywood.To ιδιο holywood που εχει καταστρεψει τοσα και τοσα σεναρια,βιβλια,επη κτλπ.Ειλικρινα στους ιαπωνεζους βγαζω το καπελο γιατι εχουν κανει αριστουργήματα στον χωρο και αδερφε μου ειλικρινα πρεπει να εισαι τυφλος για να μην βλέπεις ένα τετοιο αριστούργημα(μουσικι,πλοκη ,σεναριο)Οποτε καλυτερα που αυτά τα games απευθηνονται σε αλλα μυαλα,αλλα εσυ τι games παιζεις για να λες κατι συνηθισμενο στο χωρο (zombie,etc) μηπως εισαι ποδοσφαιρακιας?μηπως μαλλον σε δυσκολεψε και το κραζεις?δηλαδη ποιο θεωρεις top game που δεν εχει αιμα ,βια νεκρους κτλπ.Μηπως εισαι εσυ αυτος που πεζει games στο  facebook και μπηκε να πει για ψυχιατρους και ότι δεν στέκουμε καλα?δηλαδη τοσος κοσμος που επιλεγει αυτου του είδους τα παιχνίδια εχει πρόβλημα?ειισαι επιστήμονας εσυ και εχεις κανει ερευνα?πως μιλας εσυ ετσι και προσβαλεις το κοινο?και στην τελικη ρε φιλε τραβα να πλυνεις κανα σωβρακο αμα είναι too much for u! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανουμε ρε παλουκαρια? Υπαρχουν ανθρωποι που δε γουσταρουνε Kojima.

Το σταυρωσατε τον ανθρωπο. Αγγιξατε τα ορια της αλητιας.

 

Σας φενεται παραξενο? Εμενα καθολου.

Ειναι ιαπωνας, που στα ματια των δυτικων φανταζει εξωγηινος.

 

Και προς τι τοοοοσο hype για τον κυριο? Πειτε μου ενα παιχνιδι του, να παιξω να αντιληφθω κι εγω το μεγαλειο.

 

Ενα παιχνιδι του επαιξα. Το MGS4. Απο τις χειροτερες λαμακιες που εχω παιξει ποτε στη ζωη μου. Παραλιγο να ξεριζωσω τα ματια μου απο τις @@. Αν δε το ειχα πληρωσει, δεν υπηρχε περιπτωση να ασχοληθω.

 

Οσον αφορα το καινουριο του παιχνιδι, θα περιμενω να κυκλοφορησει. Θα δω εξονυχιστηκα gameplay... και θα δουμε αν αξιζει τον κοπο.

Εγω παντως κραταω μικρο καλαθι. Πολυ μικρο, γιατι ο ανθρωπος ρεπει προς τη βλακια.

 

Βριστε ανεμελα απο κατω....

 

το ζητησες ο κυριος λοιπον ασιατης σε αριθμούς

Snatcher/Policenauts games[edit]

Snatcher (1988: PC88, MSX2) – writer, director

SD Snatcher (1990: MSX2) – original writer

Snatcher CD-ROMantic (1992: PC-Engine) – writer, director

Policenauts (1994: PC98, 1995: 3DO, 1996: PlayStation, 1996: Sega Saturn) – writer, director

Sdatcher (2011: radio drama) – planner, producer

Tokimeki Memorial series[edit]

For more details on this topic, see Tokimeki Memorial (series).

Tokimeki Memorial Drama Series Vol. 1: Nijiiro no Seishun (1997: PlayStation, Sega Saturn) – planner, producer, drama director

Tokimeki Memorial Drama Series Vol. 2: Irodori no Love Song (1998: PlayStation, Sega Saturn) – planner, producer

Tokimeki Memorial Drama Series Vol. 3: Tabidachi no Uta (1999: PlayStation, Sega Saturn) – executive director

Zone of the Enders series[edit]

For more details on this topic, see Zone of the Enders (series).

Zone of the Enders (2001: PlayStation 2) – producer, designer

Zone of the Enders: The 2nd Runner (2003: PlayStation 2, 2003: Special edition for PlayStation 2) – producer

Zone of the Enders HD Collection (2012: PlayStation 3, Xbox 360) – producer

Boktai series[edit]

For more details on this topic, see Boktai (series).

Boktai: The Sun Is in Your Hand (2003: Game Boy Advance) – game designer, producer

Boktai 2: Solar Boy Django (2004: Game Boy Advance) – producer

Shin Bokura no Taiyō: Gyakushū no Sabata (2005: Game Boy Advance) – producer

Lunar Knights (2006: Nintendo DS) – producer

Castlevania series[edit]

For more details on this topic, see Castlevania (series).

Castlevania: Lords of Shadow (2010: Xbox 360, PlayStation 3) – executive producer

Other games[edit]

Penguin Adventure (1986: MSX) – assistant designer

Lost Warld (1986: MSX, cancelled) – writer, director

D2 (1999: Dreamcast) – thanks

Beatmania IIDX series (2000-2009: PS2) - console version producer

Stock Trading Trainer : Kabutore (2006: Nintendo DS) – producer

Kabushiki Baibai Trainer Kabutore! Next (2007: Nintendo DS) – producer

Twelve Tender Killers (2008: mobile phones) – producer

Gaitame Baibai Trainer: Kabutore FX (2009: Nintendo DS) – producer

P.T. (2014: PlayStation 4) – director, producer

Death Stranding (TBA: PlayStation 4) – director, producer, designer, script

Silent Hills (Cancelled: PlayStation 4) – director, producer

Acting roles[edit]

Policenauts (1994) – AP Officer No. 2

Metal Gear Solid (1998) – Himself (voice only cameo in the Japanese version)

Murder on the Eurasia Express (1998) – cameo (extra)

Metal Gear Solid: Integral (1999) – Genola

Versus (2000) – cameo (extra)

Azumi (2003) – cameo (extra)

Internet Pilot Drama Idea Spy 2.5 Daisakusen (2007) – Idea Spy 2.5

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (2008) – Voice of God

Castlevania: Lords of Shadow (2010) – The Chupacabra (Japanese voice)

Metal Gear Solid: Peace Walker (2010) – Himself (cameo appearance)

Sdatcher (2011) – Little John

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (2014) – Himself (cameo appearance)

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (2015) – Himself (cameo appearance)

 

ναι το εκανα copy Wikipedia ετσι απλα για να καταλάβετε τι εστι ο κυριος που χλευάζετε.

ναι είμαι καραFUN  της δουλειας του γιατι είναι "ζωγραφος" στον τομεα του

επισης είναι σεναριογράφος,συνθετης,στιχουργος δηλαδή στα ελληνικα ατάλαντος!!!

το ζητησες ο κυριος λοιπον ασιατης σε αριθμούς

Snatcher/Policenauts games[edit]

Snatcher (1988: PC88, MSX2) – writer, director

SD Snatcher (1990: MSX2) – original writer

Snatcher CD-ROMantic (1992: PC-Engine) – writer, director

Policenauts (1994: PC98, 1995: 3DO, 1996: PlayStation, 1996: Sega Saturn) – writer, director

Sdatcher (2011: radio drama) – planner, producer

Tokimeki Memorial series[edit]

For more details on this topic, see Tokimeki Memorial (series).

Tokimeki Memorial Drama Series Vol. 1: Nijiiro no Seishun (1997: PlayStation, Sega Saturn) – planner, producer, drama director

Tokimeki Memorial Drama Series Vol. 2: Irodori no Love Song (1998: PlayStation, Sega Saturn) – planner, producer

Tokimeki Memorial Drama Series Vol. 3: Tabidachi no Uta (1999: PlayStation, Sega Saturn) – executive director

Zone of the Enders series[edit]

For more details on this topic, see Zone of the Enders (series).

Zone of the Enders (2001: PlayStation 2) – producer, designer

Zone of the Enders: The 2nd Runner (2003: PlayStation 2, 2003: Special edition for PlayStation 2) – producer

Zone of the Enders HD Collection (2012: PlayStation 3, Xbox 360) – producer

Boktai series[edit]

For more details on this topic, see Boktai (series).

Boktai: The Sun Is in Your Hand (2003: Game Boy Advance) – game designer, producer

Boktai 2: Solar Boy Django (2004: Game Boy Advance) – producer

Shin Bokura no Taiyō: Gyakushū no Sabata (2005: Game Boy Advance) – producer

Lunar Knights (2006: Nintendo DS) – producer

Castlevania series[edit]

For more details on this topic, see Castlevania (series).

Castlevania: Lords of Shadow (2010: Xbox 360, PlayStation 3) – executive producer

Other games[edit]

Penguin Adventure (1986: MSX) – assistant designer

Lost Warld (1986: MSX, cancelled) – writer, director

D2 (1999: Dreamcast) – thanks

Beatmania IIDX series (2000-2009: PS2) - console version producer

Stock Trading Trainer : Kabutore (2006: Nintendo DS) – producer

Kabushiki Baibai Trainer Kabutore! Next (2007: Nintendo DS) – producer

Twelve Tender Killers (2008: mobile phones) – producer

Gaitame Baibai Trainer: Kabutore FX (2009: Nintendo DS) – producer

P.T. (2014: PlayStation 4) – director, producer

Death Stranding (TBA: PlayStation 4) – director, producer, designer, script

Silent Hills (Cancelled: PlayStation 4) – director, producer

Acting roles[edit]

Policenauts (1994) – AP Officer No. 2

Metal Gear Solid (1998) – Himself (voice only cameo in the Japanese version)

Murder on the Eurasia Express (1998) – cameo (extra)

Metal Gear Solid: Integral (1999) – Genola

Versus (2000) – cameo (extra)

Azumi (2003) – cameo (extra)

Internet Pilot Drama Idea Spy 2.5 Daisakusen (2007) – Idea Spy 2.5

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (2008) – Voice of God

Castlevania: Lords of Shadow (2010) – The Chupacabra (Japanese voice)

Metal Gear Solid: Peace Walker (2010) – Himself (cameo appearance)

Sdatcher (2011) – Little John

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes (2014) – Himself (cameo appearance)

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (2015) – Himself (cameo appearance)

 

ναι το εκανα copy Wikipedia ετσι απλα για να καταλάβετε τι εστι ο κυριος που χλευάζετε.

ναι είμαι καραFUN  της δουλειας του γιατι είναι "ζωγραφος" στον τομεα του

επισης είναι σεναριογράφος,συνθετης,στιχουργος δηλαδή στα ελληνικα ατάλαντος!!!

 

εμεις οι "δυτικοι" όπως ειπες,χαιρομαστε για τέτοιους "εξωγήινους" εγω προτιμω να τους αποκαλω χαρισματικούς νομιζω ότι είναι ποιο σωστο.Αλλα εμεις οι "δυτικοι" πλεον δεν ειμαστε του θαυμαζουμε και επικροτουμε αλλα του ζηλεύουμε και φθονουμε γιαυτο θα μεινουμε στασιμοι επειδή σπαταλάμε την ενεργεια μας στο να θαβουμε και να πεθανει η γελαδα του γειτονα.πραγματικα με θλιβει το γεγονός ότι εμεις οι "δυτικοι" εγω λεω ελληνες δεν εχουμε να επιδειξουμε τιποτα σε αυτό τον τομεα.γιατι και ο εν λογω κυριος ειχε δυσκολιες ποσο μαλλον σε μια χωρα η οποια εχει τονους εξαγωγών videogames αρα μεγαλυτερο ανταγωνισμο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...