Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμένο έως 9.000€


Stavmitsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα έκανες την εξίσωση πολύ δύσκολη. Τα λεφτά είναι πολλά για μεταχειρισμένα και πετρέλαιο από μάντρα είναι Kinder έκπληξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Citroën αν φοράνε BMW κινητήρα παρτο. Τα υπόλοιπα δεν τα εμπιστεύομαι.

Ο συγκεκριμένος κινητήρας πάντως που λες, 1600 120 άλογα που μπήκε σε 116 και psa group, το πίνει το λαδάκι του. Κάτι που δε συνέβαινε με τον παλιότερο 1600αρη 16v του psa (από 110 hp στο xsara, C4 ως 122 σε saxo vts/rallye)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμένος κινητήρας πάντως που λες, 1600 120 άλογα που μπήκε σε 116 και psa group, το πίνει το λαδάκι του. Κάτι που δε συνέβαινε με τον παλιότερο 1600αρη 16v του psa (από 110 hp στο xsara, C4 ως 122 σε saxo vts/rallye)

Και για το ibiza που είχα όλοι με ρωτούσαν ποσο λάδι καίει σε κάθε αλλαγή, αυτό όμως δεν εκαιγε τίποτα μηδέν.

 

Στο ποδι μας είναι όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για το ibiza που είχα όλοι με ρωτούσαν ποσο λάδι καίει σε κάθε αλλαγή, αυτό όμως δεν εκαιγε τίποτα μηδέν.

 

Στο ποδι μας είναι όλα.

Όχι ακριβώς. Όταν έχει τέτοια συμπεριφορά σε κοπέλες που αλλάζουν στροφές στις 3500 και το γκάζι ανοίξει μέγιστο 50%, τότε Όχι, δε φταίει το πόδι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ακριβώς. Όταν έχει τέτοια συμπεριφορά σε κοπέλες που αλλάζουν στροφές στις 3500 και το γκάζι ανοίξει μέγιστο 50%, τότε Όχι, δε φταίει το πόδι.

Άρα να ψάξει με κινητήρα Peugeot λες καλύτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα να ψάξει με κινητήρα Peugeot λες καλύτερα;

Δυστυχώς το εγχείρημα μάντρα με 13-14 χιλιάρικα είναι πολύ δύσκολο. Δεν τους εμπιστεύομαι καθόλου. Άσε που δε νομίζω ότι υπάρχει σε αυτά τα χρήματα αμάξι του psa που να μην έχει κινητήρα 1600 BMW-psa.

Εγώ πριν 6 χρόνια που πήρα στην Ελλάδα, πήρα από ιδιώτη μετά από καλό ψάξιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς το εγχείρημα μάντρα με 13-14 χιλιάρικα είναι πολύ δύσκολο. Δεν τους εμπιστεύομαι καθόλου. Άσε που δε νομίζω ότι υπάρχει σε αυτά τα χρήματα αμάξι του psa που να μην έχει κινητήρα 1600 BMW-psa.

Εγώ πριν 6 χρόνια που πήρα στην Ελλάδα, πήρα από ιδιώτη μετά από καλό ψάξιμο.

Ναι μάντρα είναι δύσκολο να βρεις καλό αυτοκίνητο ακόμα και αν την έχει συγγενείς σου... Χειρότερη φάρα από αυτούς δεν υπάρχει... Δνε θέλω να πω παραπάνω γιατί κ εγώ έψαχνα όλο το καλοκαίρι αυτοκίνητο σε μάντρα κ ευτυχώς με βοήθησε ο Θεός κ βρήκα πρώτο χέρι από παππού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά, το σκεφτήκαμε και όντως, είναι πολλά τα λεφτά που φτάσαμε να δίνουμε για μεταχειρισμένο αμάξι. Προς το παρόν κατά 90% θα αγοραστεί αυτό και μάλλον του χρόνου, θα το πάρουν τα παιδιά της οικογένειας για να αγοραστεί ένα καινούργιο focus σε diesel.

 

Θα ήθελα μόνο να μου πείτε τι έχετε ακούσει για τη συγκεκριμένη μάντρα στην Πάτρα, και τι να ζητήσω από την αντιπροσωπεία να δουν. Το αμάξι είναι εισαγωγής, δίνει κάποιες γραπτές εγγύησεις κλπ για τα χιλιόμετρα + πιστοποίηση της opel Γαλλίας (από εκεί έχει έρθει) αλλά κλάιν, δεν τα πολυπιστεύω. Ένα 30αράκι θα τα έχει ρίξει όμως αντίστοιχο ελληνικό με βιβλίο service ελεγμένο στο συνεργείο έχει 99 χιλιάδες και είναι και πολύ πιο φτωχό σαν έκδοση.

 

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/9025179/

 

Ερώτηση. Θα τραβάει λίγο παραπάνω απ το auris?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...