Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο ποτε στο game και tbh καλύτερα γιατί ακούγεται βλακώδες όταν έχουν συγκεκριμένο χρόνο ζωής. Link? Το ότι θα είναι η μητέρα της Ellie καθόλου περίεργο, θα ήταν λίγο ανούσιο να ήταν τελείως άσχετη ιστορία ή παράλληλη. Πάντως ok "καταλαβαίνω" όλο αυτό το push των female leads down our throats αλλα στο συγκεκριμένο το βρίσκω παραπάνω από όσο θα έπρεπε όσο και φέτες να κάνουν την "μάνα" της. Imho as always. Άραγε ποσο καιρό θα πάρει να go back το normal και τα leads να είναι σχετικά με το περιεχόμενο και να κολλάνε με την φάση? Εγώ λέω καμια διετία ακόμα.

Υποθεση δικη μου ειναι αυτη γιατι γυρναει και λεει η αλλη οτι ειναι γεματοι απο αμαρτια στο βιντεο.Φανταζομαι οτι αυτη η ομαδα ειναι τερμα φανατικοι και σκοτωνουν ολους τους ζωντανους που δεν εχουν τα ιδια πιστευω με αυτους οποια ειναι αυτα τελος παντων.Καταρχην αν οντως ειναι φλαςμπακ-μητερα της ellie τοτε μιλαμε για 14-15 χρονια πισω δηλαδη 5 χρονια μετα την εξαπλωση του ιου.Τοτε το τελευταιο σταδιο του ιου καποιος γινοτανε κλικερ και αυτο λεει οτι θελει 2-4 χρονια αρα αν οντως εγινε 5 χρονια μετα την εξαπλωση ειναι πολυ πιθανον να μην ξερανε οτι καποια στιγμη μετα απο πολλα χρονια του ιου μεσα στο ξενιστη να πεθαινει η να μην το ειχαν δει να γινεται ακομη.Επισης συμπεραινω πως αν οντως ειναι η μητερα της και αφου οπως αφηνει να εννοηθει στο βιντεακι οτι αυτη αποτελουσε μερος αυτης της ομαδας και αποφασισε να φυγει (μαλλον επειδη εμεινε εγκυος) προφανως για να το κανει αυτο λειτουργησε το μητρικο ενστικτο οπου θα εκανε τα παντα να προστατευσει το παιδι της ακομη και αν αυτο ητανε ακομη εμβρυο.Προφανως αυτη η ομαδα δεν πιστευει στους ανθρωπους πλεον κτλ και υποστηριζει την νεα ταξη πραγματων.Εγω αυτο συμπεραινω κ ολα αυτα που λεω ειναι υποθεσεις που κανω αν οντως η ξανθια γυναικα ειναι η μητερα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υποθεση δικη μου ειναι αυτη γιατι γυρναει και λεει η αλλη οτι ειναι γεματοι απο αμαρτια στο βιντεο.Φανταζομαι οτι αυτη η ομαδα ειναι τερμα φανατικοι και σκοτωνουν ολους τους ζωντανους που δεν εχουν τα ιδια πιστευω με αυτους οποια ειναι αυτα τελος παντων.Καταρχην αν οντως ειναι φλαςμπακ-μητερα της ellie τοτε μιλαμε για 14-15 χρονια πισω δηλαδη 5 χρονια μετα την εξαπλωση του ιου.Τοτε το τελευταιο σταδιο του ιου καποιος γινοτανε κλικερ και αυτο λεει οτι θελει 2-4 χρονια αρα αν οντως εγινε 5 χρονια μετα την εξαπλωση ειναι πολυ πιθανον να μην ξερανε οτι καποια στιγμη μετα απο πολλα χρονια του ιου μεσα στο ξενιστη να πεθαινει η να μην το ειχαν δει να γινεται ακομη.Επισης συμπεραινω πως αν οντως ειναι η μητερα της και αφου οπως αφηνει να εννοηθει στο βιντεακι οτι αυτη αποτελουσε μερος αυτης της ομαδας και αποφασισε να φυγει (μαλλον επειδη εμεινε εγκυος) προφανως για να το κανει αυτο λειτουργησε το μητρικο ενστικτο οπου θα εκανε τα παντα να προστατευσει το παιδι της ακομη και αν αυτο ητανε ακομη εμβρυο.Προφανως αυτη η ομαδα δεν πιστευει στους ανθρωπους πλεον κτλ και υποστηριζει την νεα ταξη πραγματων.Εγω αυτο συμπεραινω κ ολα αυτα που λεω ειναι υποθεσεις που κανω αν οντως η ξανθια γυναικα ειναι η μητερα της.

ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθεση δικη μου ειναι αυτη γιατι γυρναει και λεει η αλλη οτι ειναι γεματοι απο αμαρτια στο βιντεο.Φανταζομαι οτι αυτη η ομαδα ειναι τερμα φανατικοι και σκοτωνουν ολους τους ζωντανους που δεν εχουν τα ιδια πιστευω με αυτους οποια ειναι αυτα τελος παντων.Καταρχην αν οντως ειναι φλαςμπακ-μητερα της ellie τοτε μιλαμε για 14-15 χρονια πισω δηλαδη 5 χρονια μετα την εξαπλωση του ιου.Τοτε το τελευταιο σταδιο του ιου καποιος γινοτανε κλικερ και αυτο λεει οτι θελει 2-4 χρονια αρα αν οντως εγινε 5 χρονια μετα την εξαπλωση ειναι πολυ πιθανον να μην ξερανε οτι καποια στιγμη μετα απο πολλα χρονια του ιου μεσα στο ξενιστη να πεθαινει η να μην το ειχαν δει να γινεται ακομη.Επισης συμπεραινω πως αν οντως ειναι η μητερα της και αφου οπως αφηνει να εννοηθει στο βιντεακι οτι αυτη αποτελουσε μερος αυτης της ομαδας και αποφασισε να φυγει (μαλλον επειδη εμεινε εγκυος) προφανως για να το κανει αυτο λειτουργησε το μητρικο ενστικτο οπου θα εκανε τα παντα να προστατευσει το παιδι της ακομη και αν αυτο ητανε ακομη εμβρυο.Προφανως αυτη η ομαδα δεν πιστευει στους ανθρωπους πλεον κτλ και υποστηριζει την νεα ταξη πραγματων.Εγω αυτο συμπεραινω κ ολα αυτα που λεω ειναι υποθεσεις που κανω αν οντως η ξανθια γυναικα ειναι η μητερα της.

 

OK δικια σου υπόθεση sorry που είπα βλακώδες τότε, παρόλα αυτά συνεχίζει να μην makes sense ακόμα και να μην ξέραν γιατί μιλάμε για ένα full επιθετικό ιο, δηλαδή χωρίς ίχνος νοημοσύνης με πια λογική next world order?! Anyways νομίζω τα πράγματα είναι απλά και άμα είναι η μητέρα της προφανώς ανήκει σε ίδιο group φάση με του Joel που σκοτώνανε για survival χωρίς regrets. Παρόλα αυτά μπορώ να δεχτώ πολύ πιο εύκολα γυναίκες ηρωίδες σε φανταστικές ιστορίες παρα σε post apocalyptic φάσεις που κυριαρχεί to pure brutal force, το sneaky κολλάει το all out murdering δεν κολλάει ακόμα και για Ellie imho, still im gonna play the shit out it :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο δεν το εθεσα σωστα.Αυτο που φανταζομαι οταν λεω νεα ταξη πραγματων αυτο το γκρουπακι ισως υποστηριζει οτι ετσι θα καθαρισει η γη απο τους ανθρωπους και οχι η εξελιξη σε κατι καλυτερο.Κοινως μια γη χωρις εμας μιας κ μας θεωρει αμαρτωλους η δεν ξερω κ εγω τι.Μου θυμιζει φανατικους με θρησκεια η φαση γιατι ακομη και οταν αναφερεται στο γεγονος να σπασουν το χερι της yara λεει σπασε τα φτερα της και μετα o lev αναφερεται στους μολυσμενους ως δαιμονες.Εικασιες κανω με αυτα που βλεπω σιγουρα εχει κενα η θεωρια μου απλα με οσα κομματια του παζλ εχω προσπαθω να βγαλω ακρη..

Οσο για τον τζοελ να αποτελει μερος αυτης της ομαδας δεν ειναι απιθανο σεναριο στα πρωτα χρονια μιας και το αναφερει οτι στο πρωτο παιχνιδι οτι υπηρξε και στις 2 μεριες αλλα εμενα οταν το ειδα τοτε πιο πολυ μου εκανε σαν να ητανε απλα μερος αντιστοιχης ομαδας οπως οι hunters παρα μια φανατισμενης ομαδας αλλα δεν ειναι απιθανο κ αυτο το σεναριο γιατι ποτε δεν μαθαμε τι εκανε στο διαστημα που περασαν 20 χρονια ο τζοελ κ σε τι σκοτεινα μονοπατια περπατησε για να επιβιωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ναι ;) Tbh δεν νομίζω να το πάνε religion/cult τόσο extreme φάση σαν το FC5, όχι και τίποτα απλά επειδή δεν υπάρχει ίχνος reference για οτιδήποτε τέτοιο στο πρώτο game, επίσης άμα δεν κάνω λάθος το "wings" είναι το scapula (wing bones) δηλαδή η ωμοπλάτη αν και νομίζω αγκώνες περιοχή βαρούσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερεται στην yara και lev ως αποστατες.Αρα προφανως καποια στιγμη ητανε κ αυτοι στο ιδιο γκρουπ κ προφανως επαναστατησαν κ σταματησαν να εχουν τις ιδιες πεποιθησεις.Μην το θεωρεις απιθανο να το γυρισουν σε κατι τετοιο γιατι ειδικα αν υπαρχει απογνωση ο ανθρωπος στρεφεται και σε θεικες πεποιθησεις.

Οσο για το χερι δεν το λεει ετσι οπως το καταλαβες.Η εκφραση ειναι η εξης "clip her wings" που σημαινει να της κοψει τα φτερα.Δεν κυριολεκτει αλλα μιλαει μεταφορικα κοινως να της σπασει τα χερια να μεινει ανημπορη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο παιχνιδαρα το last of us,το πρώτο;;Το έχω εδώ και να χρόνο και δεν το έχω αγγίξει ακόμα.

Στο θεμα του last of us 2 αναρωτιεμαι για ποιο λογο μπηκες βεβαια :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...