Προς το περιεχόμενο

Cinebench R11.5 και Cinebench R15 Benchmarks


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σούπερ! Επειδή έχουμε ίδιο mb , με LLC 5 παίζεις φαντάζομαι?

Επίσης η macho μαμάει ,καλή επιλογή !

 

LLC στο 1, οτιδιποτε παραπάνω και ανεβάζει θερμοκρασίες :(

CPU Current Capability 120%

Γενικα με το ζορι τα 4.8, δηλαδη αμα δεν φουλαρω ανεμιστηρες πριν αρχισουν τα stress test εχουμε θεμα.

 

Εσυ ανεβάζεις τόσο το LLC? Δεν σου ανεβάζει παρα πολύ τις θερμοκρασίες;

 

Η macho ειναι καλούτσικη αλλα μια D15s θα ήταν καλύτερα :D 

 

4.9-5.0 ghz δοκιμές εκτοξεύεται 80c , μαλλον μονο με νερακι ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

4.8 δεν έχω πάει γιατί δεν θέλω να δώσω πάνω από 1.4 που ζητάει. 4.7 με 1.39 και με LLC πάντα στο 5 ,αλλιώς δεν είναι stable. απο 4.5 και πάνω πάντα στο 5.έτσι μου δουλεύει σωστά
To llc δεν είναι παράγοντας που ανεβάζει temps, σε απλά λόγια κρατάει πιο σταθερο το vcore.Είναι αξιοπερίεργο πάντως που ίδιο mb έχει άλλη συμπεριφορά στο llc,μάλλον παίζει ρόλο το cpu? τι να πω..  

Πάντως όπως το περιγράφεις φαίνεται να έχεις καλό τσιπάκι :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι ρυθμιση βαζεται οταν κανετε run benchmark στο cinebench να μην εμφανιζει τα τετραγωνακια?και να διχνει μονο το τελικο αποτελεσμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4.8 δεν έχω πάει γιατί δεν θέλω να δώσω πάνω από 1.4 που ζητάει. 4.7 με 1.39 και με LLC πάντα στο 5 ,αλλιώς δεν είναι stable. απο 4.5 και πάνω πάντα στο 5.έτσι μου δουλεύει σωστά

To llc δεν είναι παράγοντας που ανεβάζει temps, σε απλά λόγια κρατάει πιο σταθερο το vcore.Είναι αξιοπερίεργο πάντως που ίδιο mb έχει άλλη συμπεριφορά στο llc,μάλλον παίζει ρόλο το cpu? τι να πω..

Πάντως όπως το περιγράφεις φαίνεται να έχεις καλό τσιπάκι :)

 

Παίζει να κανονίσετε ένα benchmark 480cf vs 1080 με τον White; Ίδια ρολόγια CPU, ρυθμίσεις κτλπ;

Θέλω να δω πραγματικές διαφορές για ένα φίλο που ενδιαφέρεται.

Από site δεν θέλω γιατί άκρη δεν βγάζεις!!!

3λαλουν είσαι fallen. ...μόνο για forum είσαι κ μπλα μπλα....πάρε υπολογιστή πρώτα της προκοπης κ μετα βαλτα μαζί μ σε επιδόσεις από κοντά ...αντε γτ με τους κουραμπιεδες εδώ μέσα νομίζετε ότι παίζετε game.τώρα για το τι δουλειά κάνω κ βγάζω χρήματα πρόβλημα δικό μ.κοίτα να μασεις κάνα φράγκο μπας κ δεις κάνα fps...

Ακόμα μαλακίες γράφεις;

Τον τελευταίο μήνα μόνο τα πράγματα που έδωσα είναι το setup σου και έχω και ρέστα.

Πόσο χαζός είσαι;

Μαζί παίζουμε και ξέρεις τι και αν παίζω;

Ρε τι διαβάζω.... από το ντελιβερα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να κανονίσετε ένα benchmark 480cf vs 1080 με τον White; Ίδια ρολόγια CPU, ρυθμίσεις κτλπ;

Θέλω να δω πραγματικές διαφορές για ένα φίλο που ενδιαφέρεται.

Από site δεν θέλω γιατί άκρη δεν βγάζεις!!!

 

Ναι αμέ,να δούμε τι κοινά games έχουμε  και το κάνουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να κανονίσετε ένα benchmark 480cf vs 1080 με τον White; Ίδια ρολόγια CPU, ρυθμίσεις κτλπ;

Θέλω να δω πραγματικές διαφορές για ένα φίλο που ενδιαφέρεται.

Από site δεν θέλω γιατί άκρη δεν βγάζεις!!!

Ακόμα μαλακίες γράφεις;

Τον τελευταίο μήνα μόνο τα πράγματα που έδωσα είναι το setup σου και έχω και ρέστα.

Πόσο χαζός είσαι;

Μαζί παίζουμε και ξέρεις τι και αν παίζω;

Ρε τι διαβάζω.... από το ντελιβ

τραγικος και χαζος μαζι.....οταν κανεις ποτε υπολογιστη σε περιμενω να δουμε διαφορα στα frame απο κοντα ομως...ελληνικα μιλαω...κ ασε τα μπλα μπλα σου..!!αν δεν μπορεις αστω....συνεχισε εδω μεσα τα κουτσομπολια σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε είπα τραγικό.... Αλλά οκ αφού θέλεις να είσαι και τραγικός ποιός είμαι εγώ να σε κρίνω.

 

Επί του θέματος έχεις να προσφέρεις κάτι γιατί αν έχεις καταλάβει γράφεις στο θέμα του Cinebench, τα παιχνίδια είναι κάπου κοντά στο μπλα μπλα. Πάρε τα μπρατσακια σου και πάνε από εκεί, εδώ έφαγες δούλεμα ;)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε είπα τραγικό.... Αλλά οκ αφού θέλεις να είσαι και τραγικός ποιός είμαι εγώ να σε κρίνω.

 

Επί του θέματος έχεις να προσφέρεις κάτι γιατί αν έχεις καταλάβει γράφεις στο θέμα του Cinebench, τα παιχνίδια είναι κάπου κοντά στο μπλα μπλα. Πάρε τα μπρατσακια σου και πάνε από εκεί, εδώ έφαγες δούλεμα ;)

εχεις γινει ρεζιλι στο forum αυτο σου λεω μονο...ποτε δεν δινεις απαντησεις..γτ απλα δεν σε παιρνει...κ στο ξαναλεω μπλαμπλαδες σαν κ σενα ειδα πολλους.....οταν ακους για συναντηση απο κοντα κ κοντρα στα ισια αλλαζεις καμια 10 χρωματα......αλα ξεχασα καλο ειναι κ το forum παρεχει ασφαλεια....δεν ασχολουμε αλλο μαζι σου φτανει...μονο αν αποφασισεις να βρεθουμε απο κοντα για κοντρα...!

τωρα οσο αφορα επι του 8εματος αυτα βγαζει ο δικος μου..

post-86369-0-02754200-1484750365_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νήμα για τα 2 πολύ γνωστά προγράμματα σε όλους τους overclockers.Για να είναι έγκυρα τα αποτελέσματα βάζουμε ότι δείχνει η εικόνα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κοντρα ρε μαν εισαι καλα?και σιγα δεν εισαι ο μονος που εχεις 6700κ και 1080 επειδη δεν μαρεσει ο αυτο το στιλ ελα αν θες απο εδω κοντρα με 5960χ και 2χ980τι.Τα παλικαρια εδω ειναι ολοι μια ομαδα εδω και μηλαμε και κανουμε και χαβαλε εδω τεσταρουμε.

 

Ωραια σκορακια guys αλλα αν μπορειτε να μου απαντησετε σε αυτο που ρωτησα θα ειμουν ευγνώμων :PP:P:P:P: 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κοντρα ρε μαν εισαι καλα?και σιγα δεν εισαι ο μονος που εχεις 6700κ και 1080 επειδη δεν μαρεσει ο αυτο το στιλ ελα αν θες απο εδω κοντρα με 5960χ και 2χ980τι.Τα παλικαρια εδω ειναι ολοι μια ομαδα εδω και μηλαμε και κανουμε και χαβαλε εδω τεσταρουμε.

 

Ωραια σκορακια guys αλλα αν μπορειτε να μου απαντησετε σε αυτο που ρωτησα θα ειμουν ευγνώμων :PP:P:P:P: 

 

Άμα μοιάζεις με τη φώτο τον βλέπω για κόντρα προς την ανάποδη....

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...