Προς το περιεχόμενο

Cinebench R11.5 και Cinebench R15 Benchmarks


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν επειδή με κούρασε το μπλα μπλα... οποιος μενει βορεια ελλαδα και κατεχει cpu πριν 3..4 χρόνια κ το ειχε χρυσοπληρωσει να βρεθουμε για να κουμπωσουμε την 1080 που εχω..τόσο στο συστημα του οσο κ στο δικο μ.επειδή το έχω δοκιμάσει ξανά να κουμπώσω την 1080 σε πιο παλιό αλλά δυνατο επεξεργαστή ...πληροφοριακα κ μόνο όσο πιο καινούριο είναι το game τόσο ανοίγει η ψαλίδα στα frame ανάμεσα στους επεξεργαστές .αλλού είναι στα 2 frame κ αλλού στα 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τεχνολογια προχωρα και ο 7700Κ θεριζει και τον 3770Κ που εχω αλλα και τον 6700Κ..Στο δικο μου ριχνει 20-25fps στον δικο σου 10-12fps..Eγω δεν θα αλλαξω μπορω να ειμαι στους χαμενους των cpu εσυ μπορεις ομως;

Αυτό που ξέρω είναι ότι έχουμε μείνει πίσω..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός ο 6700k ,αλλά ο 7700k θερίζει πλέον. Η τεχνολογία προχώρησε στην 7η γενιά. Όλα τα άλλα είναι γτπ.

Ε ναι... Απορώ πώς μπορεί και παίζει ακόμη με αυτό το ταλαιπωρημένο 6ΧΧΧ, μάλλον μαζεύει λεφτά ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός ο 6700k ,αλλά ο 7700k θερίζει πλέον. Η τεχνολογία προχώρησε στην 7η γενιά. Όλα τα άλλα είναι γτπ.

 

διόρθωση

[email protected] stable 1.3v by intel.....μπορεί να του μοιράζει και 20 frames παραπάνω από τον 6700Κ που έχει με την gtx 1080!Θα συμφωνήσω ότι η τεχνολογία στα games ειδικά προχωράει με ραγδαία βήματα :lol: ....τι να πουν και οι κάτοχοι κλειδωμένων & ξεκλείδωτων i5 ίσα με 30+frames στα αυτιά από τον 7700Κ!!!! :devil:

 

Μάλλον πρέπει να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω σε 7700Κ!!! :lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψημένο του Μπάμπη;

1.6v δεν έδωσε ποτέ, ούτε είπε ότι δεν κάνει OC.

Φοράει παντελόνια ο άνθρωπος, όχι σαν μερικούς μερικούς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι ψημένο το δικό μου εκεί κάτω που το περιστρέφω ..τι να πώ...μάλλον κάτι θα ξέρεις.....Εγκυκλοπεδικά ανέβασε στα 4,7ghz full stable 24/7 που έχω εγώ τον δικό μου cpu (τον ψημένο :X ) και τρέξε ένα cb r15 και πες μου πόσους βαθμούς έχεις (στον 6700Κ) γιατί ο ψημένος δεν ξεπερνάει τους 50 βαθμούς στα cores!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ξεχασα...μονο ο μπαμπης κανει σωστο oc....οι αλλοι τπτ....του μπαμπη το cpu ειναι απο ατσαλι...κ δεν εχει φθορες...!!!ακομη γελαω...............!!!!!!!!!!!!λυπαμαι το παληκαρι που αγορασε το cpu σου...!!βλεπω κανεις δεν ερχεται για κοντρα απο κοντα....μονο στα forum σαν τις κατινες της γειτονιας....φιλικα παντα..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή με κούρασε το μπλα μπλα... οποιος μενει βορεια ελλαδα και κατεχει cpu πριν 3..4 χρόνια κ το ειχε χρυσοπληρωσει να βρεθουμε για να κουμπωσουμε την 1080 που εχω..τόσο στο συστημα του οσο κ στο δικο μ.επειδή το έχω δοκιμάσει ξανά να κουμπώσω την 1080 σε πιο παλιό αλλά δυνατο επεξεργαστή ...πληροφοριακα κ μόνο όσο πιο καινούριο είναι το game τόσο ανοίγει η ψαλίδα στα frame ανάμεσα στους επεξεργαστές .αλλού είναι στα 2 frame κ αλλού στα 10

Όταν σου ζητήσει κάποιος δανεικά μπορείς να πεις που ξοδεύει τα λεφτά του, από την στιγμή που κανείς δεν ζήτησε κάτι δεν νομίζω να σου πέφτει λόγος.

Έτσι δεν είναι μικρέ μου φίλε;

Το 2015 μας ζαλίζες με τον 6600, για την 970 κιχ γιατί δεν σε έπαιρνε, έκανες οικονομίες είπες τα κάλαντα, πήγες σε θείους θείες ε τέλος πάντων κατάφερες να πάρεις μία 1080. Τώρα θα μας λες για αυτή;

Πάνε άνοιξε ένα δικό σου θεμα, Παιχνιδοφαγος 2 να σε κράζουμε εκεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγώ αυτό λέω η τεχνολογία προχωράει καλά που αποφάσισες να δωσεις το ψημένο cpu σου....????????????....

 

Χώρια ότι δεν πωλείται ο cpu μου αφού μια χαρά μπόμπα είναι σε ότι και αν κάνω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ξεχασα...μονο ο μπαμπης κανει σωστο oc....οι αλλοι τπτ....του μπαμπη το cpu ειναι απο ατσαλι...κ δεν εχει φθορες...!!!ακομη γελαω...............!!!!!!!!!!!!λυπαμαι το παληκαρι που αγορασε το cpu σου...!!βλεπω κανεις δεν ερχεται για κοντρα απο κοντα....μονο στα forum σαν τις κατινες της γειτονιας....φιλικα παντα..!!

 

Τον Μπάμπη άστον ήσυχο...δεν σε έπιασα στο στόμα μου.....για το cb r15 παραπάνω κάνε ένα run να δούμε τι ψάρια πιάνεις σε temps?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ξεχασα...μονο ο μπαμπης κανει σωστο oc....οι αλλοι τπτ....του μπαμπη το cpu ειναι απο ατσαλι...κ δεν εχει φθορες...!!!ακομη γελαω...............!!!!!!!!!!!!λυπαμαι το παληκαρι που αγορασε το cpu σου...!!βλεπω κανεις δεν ερχεται για κοντρα απο κοντα....μονο στα forum σαν τις κατινες της γειτονιας....φιλικα παντα..!!

Ενημερωτικα μονο αν και εσυ δεν καταλαβαινεις.

Αυτο ειναι το δευτερο 3930Κ index.php?app=core&module=attach&section

Οριστε και ημερομηνια, μπορεις να δεις και που το εδωσα. Στην περιοχη μου ειναι το παλικαρι δεν εχω να κρυψω κατι

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/798853-rampage-iv-extreme-intel-i7-3930k-update/

Παρε και τον 3ο και αυτο Θεσσαλονικη το εδωσα http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/816068-intel-xeon-e5-1650-aka-3930k-x79-2011-%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/

Θελεις και καμια μητρικη; Μπορω να στην κρατησω αν θελεις μεχρι να πεις τα καλαντα παλι

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/816057-%CE%B4%CF%85%CE%BF-%CE%BC%CE%B7%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82-rampage-v-extreme-x99-2011-3-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CE%BD%CE%B1-ek-fb-asus-r5e-monoblock/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Μπάμπη άστον ήσυχο...δεν σε έπιασα στο στόμα μου.....για το cb r15 παραπάνω κάνε ένα run να δούμε τι ψάρια πιάνεις σε temps?

Εγώ ακόμα περιμένω να δω τα 5ghz stable (lol) που είπε χθες. Αλλά να σου πω κάτι, αν μας δείξει temps στα 4.7 θα είμαι ευχαριστημενος. Γιατί τα κρύβει αυτά. (90ρια μυρίζομαι) Πετάει κάτι ξερά σκορ από φώτο χωρίς καν cpu z.
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...