Προς το περιεχόμενο

Cinebench R11.5 και Cinebench R15 Benchmarks


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα αυτα τα βιντεακια ειναι για σφαλιαρες...Καθε φορα που βγαζει νεο cpu η intel,το τυπακι το δειχνει με διαφορα μπροστα...Περιμενω να δω benchmark του απο i7 7700k  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτα τα βιντεακια ειναι για σφαλιαρες...Καθε φορα που βγαζει νεο cpu η intel,το τυπακι το δειχνει με διαφορα μπροστα...Περιμενω να δω benchmark του απο i7 7700k  :devil:

 

Ποιος κάθεται και τα βλέπει αυτά (και τα πιστεύει το κυριότερο)???Πάντα έτσι γίνεται με ότι καινούργιο βγαίνει ...πρέπει να δείξουν βελτίωση οπωσδήποτε!Πάντως είναι για γέλια διαφορές των 20+ fps!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Τmaestros φιλικα παντα αν νομιζεις οτι ο 6700Κ απο τον 3770Κ εχουν 20-30fps διαφορα κανεις λαθος.....Ειμαι κατοχος 3770Κ και εχω συγκρινει με φιλους με 4770Κ-4790Κ

Στα ιδια ρολογια αντε να ειναι 5-7fps διαφορα....Εδω και λιγες μερες βλεπω συγκριτικα 6700Κ-7700Κ και η διαφορα στα fps ειναι ουτε 1-2fps διαφορα μην σου πω οτι σε αρκετα games ειναι μπροστα ο 6700Κ...Χθες εκασε μυτι το παρακατω βιντεο που ειναι συνεχεια των προηγουμενων που με μεγαλη ζεση επικαλεισαι...Αν το πιστευεις τρεξε παρε 7700Κ γιατι η διαφορα ειναι 10+fps απο τον 6700Κ που εχεις και καπως πρεπει να πουλησουν και αυτοι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως τον εχουν καταλαβει και τον κραζουν στα σχολια.Ειδικα η τοσο μεγαλη διαφορα του 5820κ με τον 6700κ,ειχε εμπνευση οταν τα εγραφε...Παλι καλα δεν εχει συμπεριλαβει και τους FX στα benchmark...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ γιατί ο βιολιστής κόλλησε με τον 3770Κ μόνο αυτός ξέρει.

Και να τον είχα πάει στο διάολο ;)

 

Την καλημέρα μου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fallen καλά που ξαναπόσταρες τα 2 ηρωικά threads του βιολιστή και τις πάστες που έφαγε μιας και τα είχα ψιλοξεχάσει :-D, αναμνήσεις που οι κουβάδες με τα ποπκορν έφευγαν σερί και η ανάγνωση αρλούμπας σύννεφο, με κάτι τέτοια thread κάνεις μπάκα με τόσο ποπκορν και το χαίρεσαι ένα πράμα   :-D.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίος με προκαλεί απλά του απαντώ! !νομίζω οτι μιλησαν τα βίντεο.δεν πειράζει την επόμενη φορά που θα ξαναδώσεις 600 ευρώ για cpu κοίτα να βγαζεις περισσότερα frame από έναν i76700k που κοστίζει 350 ευρώ κ να επιλέξεις cpu για games...όχι για servers !κ οταν αποκτησεις παλι .υπολογιστη ξαναμιλάμε...λυπάμαι το νέο κάτοχο του cpu σου μάλλον δεν τον ενημερωσες τι overclock του έριξες..!!όσο για τον 6700k δεν χρειάζεται ακόμη αλλαγή μοιράζει ακόμη χάπια κ πασατεμπο αλλού με 2 frame κ αλλού με 20 frame στους έξυπνους που έμειναν πίσω 3..4 χρόνια....η τεχνολογια προχωρά φιλικά πάντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fallen καλά που ξαναπόσταρες τα 2 ηρωικά threads του βιολιστή και τις πάστες που έφαγε μιας και τα είχα ψιλοξεχάσει :-D, αναμνήσεις που οι κουβάδες με τα ποπκορν έφευγαν σερί και η ανάγνωση αρλούμπας σύννεφο, με κάτι τέτοια thread κάνεις μπάκα με τόσο ποπκορν και το χαίρεσαι ένα πράμα :-D.

Φιλαράκι τώρα με τον καφέ διάβασα πάλι το ένα με τα Photoshop σκορ. Είναι από τα thread που διαβάζονται άνετα 2-3 φορές.

Σου φτιάχνει διάθεση ;)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τεχνολογια προχωρα και ο 7700Κ θεριζει και τον 3770Κ που εχω αλλα και τον 6700Κ..Στο δικο μου ριχνει 20-25fps στον δικο σου 10-12fps..Eγω δεν θα αλλαξω μπορω να ειμαι στους χαμενους των cpu εσυ μπορεις ομως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίος με προκαλεί απλά του απαντώ! !νομίζω οτι μιλησαν τα βίντεο.δεν πειράζει την επόμενη φορά που θα ξαναδώσεις 600 ευρώ για cpu κοίτα να βγαζεις περισσότερα frame από έναν i76700k που κοστίζει 350 ευρώ κ να επιλέξεις cpu για games...όχι για servers !κ οταν αποκτησεις παλι .υπολογιστη ξαναμιλάμε...λυπάμαι το νέο κάτοχο του cpu σου μάλλον δεν τον ενημερωσες τι overclock του έριξες..!!όσο για τον 6700k δεν χρειάζεται ακόμη αλλαγή μοιράζει ακόμη χάπια κ πασατεμπο αλλού με 2 frame κ αλλού με 20 frame στους έξυπνους που έμειναν πίσω 3..4 χρόνια....η τεχνολογια προχωρά φιλικά πάντα!

Να σου στείλω τις αγγελίες; 3 3930Κ έχουν περάσει από τα χέρια μου από τότε που αναφέρεις εσύ.

Ο 5820 είναι κάτι μήνες παλιότερος από τον δικό σου.

Και κάτι τελευταίο από Photoshop μάθατε τίποτα η πάλι στην ίδια τάξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...