Προς το περιεχόμενο

Στέγνωμα ρούχων στο σπίτι ;


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...

Θερμαινόμενη απλώς τωρα είχε πάρει η μητέρα μου πριν κάτι χρόνια και την έσπασε!!! Ήταν άβολη καθώς έκανε παρά πολλή ωραία στεγνώσει τα ρούχα και χωρούσαν λίγα.

 

 

Έχω κι εγώ θέμα με το στέγνωμα ρούχων. Το σπίτι που ετοιμάζω ειναι βορινό με ένα πολύ μικρό μπαλκόνι που βλέπει σε κεντρική λεωφόρο και δεν το χτυπάει ο ήλιος ποτέ. Καλοριφέρ δεν έχουμε στο σπίτι, κάνουμε δουλειά με κλιματιστικό. Στο μεταξύ θα πρέπει να στεγνωμουμε τα ρούχα μας με κάποιον τροπο, ιδανικά έξω αλλά η και μέσα στο σπίτι χωρίς να έχουμε υγρασία.

 

Η μητέρα μου πρότεινε να παρω πλυντήριο με στεγνωτήριο μαζί αλλά πολλά άτομα απ τον κύκλο μας μας λένε κάτι ιστορίες για άγριους ότι το στεγνωτήριο καίει πολλά, ότι πρέπει να δουλεύει δέκα ώρες σερί και διαφορά αλλά. Μας έχουν βάλει σε σκέψεις όλα αυτά που μας είπαν κ ενώ αναγνωρίζω ότι εμείς θα το χρειαζόμασταν λόγω τοποθεσίας σπιτιού, το ξανασκέφτομαι καθώς ανεβαίνει το κόστος,

 

Θα ήθελα μια εικόνα κα μια γνώμη ως προς τα στεγνωτήριο πλυντήρια τι να προσέξω κατα την αγορά τους κλπ. Εναλλακτική αθώα ήθελα κόλπα για να στεγνώνω εύκολα και γρήγορα τα ρούχα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στεγνωτηριο αν εχεις χωρο να το βαλεις (γισ ξεχωριστη συσκευη λεω,αν ειναι πλυντηριο-στεγνωτηριο τοτε προφανως δεν υπαρχει θεμα χωρου)

Εγω το εχω στην αποθηκη μου στο υπογειο και οποτε ειναι ο καιρος ακαταλληλος γισ κρεμασμα εξω τα κατεβαζουμε εκει.

Απλα καποια ρουχα ενδεχομενως να "μαζεψουν" στο στεγνωτηριο,αυτο στα υποψιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκρουτζ υπαρχουν μοντελα με αρκετές αξιολογησεις και 5 αστέρια. Φαντάζομαι κάποιο θα σε καλύψει.

 

Η απορία μου είναι, στεγνωτήριο θα μπορούσε να υπάρξει σε μπαλκόνι;

 

Εχω ακούσει για ψυγεία και πλυντήρια οπότε φαντάζομαι δε θα υπάρχει πρόβλημα, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα καλο ειναι οι συσκευες να μην ειναι εκτεθειμενες εξω ειδικα που πλεον εχουν πολλα ηλεκτρονικα πανω.Ηλιος και υγρασια δεν ειναι και οτι καλυτερο...

Προσωπικα δεν θα τα εβαζα ποτε σε μπαλκονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο ή όλα κάνουν δουλειά;

Φανταζομαι ολα πανω κατω τα ιδια κανουν,εμεις εχουμε ενα indesit εδω και 6-7 χρονια που ηταν απ τα φτηνα και δεν εβγαλε κανα προβλημα ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτά που μου λένε τριγύρω ότι καίει τα κερατά του κι ότι πρέπει να ναι σε λειτουργία δέκα ώρες και τέτοια να τα προσπεράσω; Επίσης διάβασα ότι καταστρέφονται τα λάστιχα των ρούχων και ότι καεί πολύ ρεύμα.

 

Μου κάνει εντύπωση γιατι Ημαθία μου ειναι πολύ ευχαριστημένη απο το στεγνωτήριο που είχε πριν πάρει άλλη συσκευή.

 

Φαντάζομαι θα δουν βελτιωθεί στο μεταξύ οι συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...