Προς το περιεχόμενο

Amazon Prime Video στην Ελλάδα και σε περισσότερες από 200 χώρες από €3 μηνιαίως


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το λέω για μένα μόνο ένα παράδειγμα έδωσα.Εννοείται ότι βλέπω τις σειρές μου και ότι θέλω με υπότιτλους.Δεν θα κάτσω να σκάσω κιόλας που δεν έχει η amazon ελληνικούς υπότιτλους.Άλλο ένα παράδειγμα..Το 2001 στο μουσείο του λούβρου στο Παρίσι,είχε φυλλάδια για τα εκθέματα και την ξενάγηση του χώρου σε όλες τις γλώσσες εκτός από τα ελληνικά,παρότι έχει ελληνικά εκθέματα όπως την αφροδίτη της Μήλου και άλλα.Σε ερώτηση μας γιατί δεν έχει και ελληνικά οι υπάλληλοι σούφρωναν τα χείλη και σήκωναν τα φρύδια,και φυσικά δεν απαντούσαν.

Εκεί ναι, εκεί έχεις δίκιο, οι τουρίστες Έλληνες είναι το ίδιο πολλοί με τους τουρίστες άλλων χωρών, και ακόμα και να μην ήταν, μιλάμε για εκθέματα όντως Ελληνικά, εδώ συμφωνώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα αφήσετε τις απόψεις και τα debate του κώλου και να πει κάποιος γιατί το link λέει page not found? Ασχολήθηκαν οι 3 πρώτοι σχολιαστές, ο mod στα π@π@ρι@ του και μετά άρχισαν οι παντογνώστες τις ατέρμωνες συζητήσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιντεο κ τριχες κατσαρες!!!! Εδω δεν εχουν φτιαξει τη μουσικη που αγοραζουμε απο το Amazon να την εχουμε στα κινητα μας, τα Βιντεο κ οι ενοικιασεις μας μαραναν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δεν καταλαβαινω γιατι ειναι τοσο αποτρεπτικη μη υπαρξη ελληνικων υποτιτλων;

Ειμαστε μια γενια που ειχε την τυχη να μεγαλωσει με καποια καλα που δεν ειχαν οι γονεις μας, ενα απο αυτα τα φροντιστιρια για Αγγλικα. Σχεδον ολοι ξερουν Αγγλικα, εστω και εαν οι περισσοτεροι ειναι σαν τα Αγγλικα του Τσιπρα.

Η υπηρεσια αυτη δεν απευθυνεται στην γιαγια η στην μανα μου που δεν ξερουν τιποτα. Απευθυνονται σε ηλικιες 15-45 που το θεμα Αγγλικα δεν υπαρχει.

Δεν κρυβω οτι εμαθα να κατανοω τον προφορικο αγγλικο λογο απο παρακολουθηση σειρων χωρις υποτιτλους, αναγκαστικα προσεχα τι λενε και πλεον σημερα μπορω να καταλαβω το 99,5% οσων λενε.

Φιλε μου, φυσικα και εχει σημασια, γιατι εγω πχ βλεπω μετα τις 10-11 το βραδυ και κοιμουνται , και θελω να βλεπω με χαμηλη ενταση, για να καταλαβαινω θελω την ενταση δυνατα, οποτε, ναι εννοειται οτι πρεπει να εχει ελληνικα subs, σιγα το κοστος κ ολας και την δυσκολια (απο την  πλευρα της Amazon) να τα βαλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δεν καταλαβαινω γιατι ειναι τοσο αποτρεπτικη μη υπαρξη ελληνικων υποτιτλων;

Ειμαστε μια γενια που ειχε την τυχη να μεγαλωσει με καποια καλα που δεν ειχαν οι γονεις μας, ενα απο αυτα τα φροντιστιρια για Αγγλικα. Σχεδον ολοι ξερουν Αγγλικα, εστω και εαν οι περισσοτεροι ειναι σαν τα Αγγλικα του Τσιπρα.

Η υπηρεσια αυτη δεν απευθυνεται στην γιαγια η στην μανα μου που δεν ξερουν τιποτα. Απευθυνονται σε ηλικιες 15-45 που το θεμα Αγγλικα δεν υπαρχει.

Δεν κρυβω οτι εμαθα να κατανοω τον προφορικο αγγλικο λογο απο παρακολουθηση σειρων χωρις υποτιτλους, αναγκαστικα προσεχα τι λενε και πλεον σημερα μπορω να καταλαβω το 99,5% οσων λενε.

 

Συμφωνώ και εγώ δεν έχω πρόβλημα , και την γυναίκα μου έχω βάλει και έχει συνηθίσει εδώ και ένα χρόνο.

Αλλά , αν δείς κάτι που περιέχει αργκό , μιλάνε μαύροι (χωρίς ίχνος ρατσισμού απλά λόγω προφοράς και slung το αναφέρω) , έχει επιστημονικούς όρους κτλ. σου χαλάει λίγο την μαγιά.

Επίσης περισσότερο με χαλάει που στο netflix έχει ένα κάρο παιδικά και δεν μπορώ να τα βάλω να τα δούν τα παιδιά μου.

 

Όπως και να έχει βέβαια ακόμη και στα αγγλικά εγώ είμαι συνδρομητής στο netflix , και θα πλήρωνα και άλλα τόσα τον μήνα αν είναι να γλυτώσω όλη την βαβούρα του κατεβάζω , βρίσκω υπότιτλο, έχω ανοιχτό το pc - flashακι για να δώ μία σειρά - ταινία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιζερια, μιζερια μονο μιζερια και κακομοιρια...κλαιγοντουσαν για 8€ του νετφλιξ τωρα κλαιγονται και για τα 3€ του αμαζον... τραβατε στα πειρατικα σας οι "εξυπνοι"... διατιθεται σε 240 επιπλεον χωρες και ο αλλος βρηκε ευκαιρια να κραξει τον οτε, ο αλλος για τους υποτιτλους...μονο γκρινια και αυταπαρνηση σε καθε τι καινουριο ο νεος ελληνας ... ολοι εσεις που κλαιγεστε για τα αγγλικα ας παρακολουθουσατε τα ΔΩΡΕΑΝ μαθητα αγγλικων στο δημοτικο, γυμνασιο και λυκειο και να μην κανατε κοπανες στο μαθημα... μονο καποιος 40 και πανω δικαιολογειται να παραπονιεται για το οτι δεν δεν ξερει γιατι δεν εμαθε αγγλικα στο σχολειο...

45 ειμαι και στο σχολεια καναμε γαλλικα (σιγα μην τα θυμαμαι ) τι πρεπει να πω εγω τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντού υπάρχουν τουρκικά κ ελληνικά τόσο σπάνια όσο ένα πρωτάθλημα του Παναθηναϊκού στο ποδόσφαιρο !!!

ποσο καμενος παιζει να εισαι , ακομα και σε ενα τετοιο site και σε ενα τετοιο αρθρο βγηκε ο οπαδισμος. για να στρωσετε εσεις ολοι σας λοιπον θελετε μια θατσερ Χ2 μπας και καποια στιγμη γινεται και "ΑΝΘΡΩΠΟΙ". καληνυχτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει που λένε εδώ μέσα γκρινιάρηδες και μίζερους αυτούς που λένε μερικά επιχειρήματα γιατί δεν θα "αγοράσουν" αυτή την υπηρεσία.. Και απαντάνε με πατάτες. ΛοΛ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που είμαι 40+ και ξέρω καλούτσικα Αγγλικά, όταν θέλω να χαλαρώσω και να δω μια ταινία, προτιμώ να έχει Ελληνικους υπότιτλους γιατί στο κάτω κάτω την ταινία την βλέπω για να χαλαρώσω και όχι να είμαι στην τσίτα για να καταλάβω τι λένε. Εάν βέβαια ήθελα να βελτιώσω κατά πολύ τα Αγγλικά μου, θα έβλεπα τις ταινίες χωρίς Ελληνικους υπότιτλους.

Στο κάτω κάτω ρε παιδιά κανένας δεν μας υποχρεώνει να πάρουμε την υπηρεσία και να πληρώνουμε, όποιος δεν έχει πρόβλημα με τους υπότιτλους η τιμή είναι πολύ καλή εάν έχει ταινίες και σειρές που τον ενδιαφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτή τη λογική να καταργήσουμε τελείως και τα ελληνικά στη καθημερινότητά μας, αφού όλοι ξέρουμε αγγλικά. Τι λογική είναι αυτή τώρα δε μπορώ να καταλάβω... Όλες οι ξένες οι εταιρείες μας έχουν στο φτύσιμο, το τελευταίο πρόγραμμα ή βιντεοπαιχνίδι έχει τουρκική γλώσσα και εμείς λέμε δε πειράζει. Είτε τηλεόραση 1.000 ευρώ αγοράσεις είτε καφετιέρα, οι οδηγίες είναι σε όλες τις γλώσσες εκτός των ελληνικών. Άμα λέμε δε πειράζει συνέχεια, δε πρόκειται ποτέ των ποτών να αλλάξει κάτι, αδερφέ. Πειράζει και παρα-πειράζει.

ποσα χρονια εχεις να αγορασεις κατι, εκτος και αν λες για προιοντα εκτος ευρωπης, γιατι εντος ευρωπης τα παντα εχουν ελληνικες οδηγιες. στα εκτος ευρωπης σπανια εως καθολου θα δεις ελληνικες οδηγιες. το αμαζον δεν ειναι σε καμια ευρωπαικη χωρα και ουτε αποτελουμε μεγαλη μαζα μεταναστευσης στην αμερικη για να σε σκεφτει ο κος.ΑΜαζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ@τούλες.  Έχω το amazon fire TV 1st gen - πάλι σε έξοδα θα με βάλει (or not -> βλέπε kodi).

 

Όσο για τους ελληνικού υποτίτλους, ναι πρέπει να έχει.

π.χ. στην δικιά μου οικογένεια.

γιαγιά: business english στα 50+ της.  Δεν καταλαβαίνει τίποτε.

γυναίκα: Επίπεδο proficiency (20+ χρόνια πριν). Μιλάει, διαβάζει και γράφει αλλά δεν καταλαβαίνει εύκολα σύνθετο προφορικό λόγο -περιορισμένο λεξιλόγιο.

του λόγου μου: 10+ χρόνια στην Αγγλία, πολλά αγγλικά πτυχία.  Βάζω αγγλικούς ή ελληνικούς υποτίτλους ανάλογα με την περίπτωση.  Έχω δυσκολία με ομιλία ορισμένων ηθοποιών και με λεξιλόγιο (βλέπω σειρές Bones, How to get away with murder κ.α. που έχει πολύ εξειδικευμένο λεξιλόγιο)

παιδί 14 χρονών: πάει σε αγγλικό σχολείο και κάνει και γαλλικά από το νήπιο.  Υπότιτλοι μόνο σε anime γιατί η μάνα της δεν θέλει να της πάρει δασκάλα για γιαπωνέζικα (στη Santa list κάθε χρόνο).

 

Θεωρώ ότι σταδιακά θα βάλουν αν δουν ότι κόσμος τραβάει την υπηρεσία.

Το βασικό πρόβλημα που βλέπω είναι το κακό Internet στη χώρα μας ακόμα και με VDSL.

κατοχος lower και καταλαβαινω το 80% αυτων που λενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατοχος lower και καταλαβαινω το 80% αυτων που λενε.

Ναι και? 

 

Θα πρέπει όταν προσφέρεται ένα προϊόν σε μία χώρα να προσφέρεται όπως πρέπει. Αν δεν είναι έτοιμοι για την ελληνική γλώσσα να μην το προσφέρουν. Είναι σεβασμός προς τον καταναλωτή. Σταματείστε να δικαιολογείτε τις μ@λ@κίες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Το λινκ δεν δουλευει

2) οταν παω στην σελιδα που βρηκα για να γραφτεις στο prime (https://www.amazon.com/p/feature/d8j6je99gnx65bk?ref_=doa_red) λεει πως εχει 10.99 οχι 3 το μηνα ($ οχι Ευρα)

3)Αν βρειτε που εχει εγγραφη με 3 Ευρω πειτε μου γιατι ενταξει, ειναι και γαμω τις τιμες αν εχει μεσα το πακετο και ταινιες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...