Προς το περιεχόμενο

Επίθεση κουκουλοφόρων με βαριοπούλες στον σταθμό του ηλεκτρικού στο ΚΑΤ


Captain Nemo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ πάντως είμαι υπέρ του δόγματος της μηδενικής ανοχής.. έχει εφαρμοστεί με μεγάλη επιτυχία στην Αυστραλία..

 

παρκαρε ο άλλος πάνω στο πεζοδρόμιο και σε εμποδίζει να περάσεις? σκάστου τα λάστιχα ή σπάστου το τζάμι!

 

έσπασε ο άλλος δημόσια περιουσία για οποιοδήποτε λόγο? σπάστου τα μούτρα

 

πετάει ο άλλος τα σκουπίδια έξω απο το σκουπιδοντενεκέ? πέταξέ τα έξω απο το σπίτι του ή φέρτου τα στο κεφάλι.. 

 

μόλις έρχεται η αστυνομία θα πρέπει να επιβραβεύει το δράστη και να ρίχνει χρηματικό πρόστιμο στο "θύμα"

 

τα πολλά λόγια και οι "δημοκρατικές" συζητήσεις είναι φτώχεια.. 

 

εμα τοιμυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κλειδώστε το γιατί στοχοποιείται το insomnia και θα μας παρακολουθεί η ΕΥΠ μετά! Οχι τίποτε άλλο αλλά θα με βρούν απο δώ και μετά θα μπλέξω για τα άλλα..  

 

Αποκύρηξη ευθύνης

 

 Για σκοπούς προστασίας της Ιδιωτικής ζωής και των Προσωπικών Δεδομένων των χρστών, έχουμε χρησιμοποιήσει φανταστικά ονόματα και τοποθεσίες.

Οποιαδήποτε ταύτιση των δεδομένων με πραγματικά πρόσωπα, είναι τυχαία και συμπτωματική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα όλοι πληρωμένοι είναι στην Ελλάδα και όλοι τα πέρνουν απο κάπου.. δέν δουλεύει κανένας.. έτσι έχουν μάθει.. τσομπανόσκυλα.. ότι αρπάξει ο ποπός.. εμείς να τα κονομάμε και άσ τους άλλους να απαυτωνονται.. πετάμε και κανα ιδεολογικό για τις εντυπώσεις..

Κλειδώστε το γιατί στοχοποιείται το insomnia και θα μας παρακολουθεί η ΕΥΠ μετά! Οχι τίποτε άλλο αλλά θα με βρούν απο δώ και μετά θα μπλέξω για τα άλλα..

 

Αποκύρηξη ευθύνης

Για σκοπούς προστασίας της Ιδιωτικής ζωής και των Προσωπικών Δεδομένων των χρστών, έχουμε χρησιμοποιήσει φανταστικά ονόματα και τοποθεσίες.

Οποιαδήποτε ταύτιση των δεδομένων με πραγματικά πρόσωπα, είναι τυχαία και συμπτωματική.

Α ΟΚ απλά είσαι τρολλ. Case closed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ΟΚ απλά είσαι τρολλ. Case closed.

 

παιδάκι μου φύγε απο τους αλήτες που έχεις μπλέξει όσο είναι ακόμα καιρός μην σε μπλέξουν πουθενά και καταστρέψεις τη ζωή σου άδικα.. μήν επιτρέπεις σε κανέναν να σε εκμεταλεύεται για να τα κονομάει.. το σύστημα δέν χτυπιέται με βαριοπούλες..   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδάκι μου φύγε απο τους αλήτες που έχεις μπλέξει όσο είναι ακόμα καιρός μην σε μπλέξουν πουθενά και καταστρέψεις τη ζωή σου άδικα.. μήν επιτρέπεις σε κανέναν να σε εκμεταλεύεται για να τα κονομάει.. το σύστημα δέν χτυπιέται με βαριοπούλες..

ε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στα παιδιά.

 

μερικές δεκάδες ακυρωτικά μηχανήματα και 3 τρόλει καταστράφηκαν σε μια μέρα.

 

Το καπιταλιστικό σύστημα έχει καταστραφεί και επίσημα λύσαμε όλα μας τα προβλήματα.

 

Το γεγονός ότι όλα θα αντικατασταθούν από τα λεφτά του φορολογούμενου δεν το έχουν σκεφτεί.

 

Με τι μυαλό άλλωστε αφού το κεφάλι τους είναι γεμάτο σκατά!!!

σοβαρα εσυ νομιζεις οτι ξερεις ποιοι το εκαναν? :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος σπάει και καταστρέψει δημόσια περιουσία πρέπει να γίνεται σύλληψη και μετά αφού προσδιοριστεί το κόστος αποκατάστασης των ζημιών και των φθορών να του καταλογίζεται το πρόστιμο μέσω taxisnet, δεν γουστάρεις/θες να πληρώσεις, κατάσχεση επι του μισθού και κάτσε να πεινάσεις μετά, αν είσαι άνεργος/φτωχός τότε καταναγκαστική εργασία. Το παραπάνω μέτρο με ταυτόχρονη επιβολή αποκλειστικά ηλεκτρονικού χρήματος θα ήτανε οτι πρέπει για να τσούξει τους δράστες.

 

Για όποιον σκοτώνει κανονικά έπρεπε να εφαρμοζόταν θανατική ποινή, ίσως μοναδική εξαίρεση η περίπτωση της αυτοάμυνας.

 

Η άρση της απαγόρευσης της οπλοχρησίας για προστασία φαίνεται κάτι "ωραίο" εκ μιας πρώτης όψεως μόνο. Με μια δεύτερη ματιά, σε λίγες περιπτώσεις μπορεί να σε βοηθήσει το όπλο σε περίπτωση που εσύ είσαι αμέριμνος στο σπίτι σου ή κοιμάσαι και σου κάνουν ντου κλέφτες που θα σε σημαδεύουν με τα καλασνικοφ σε χρόνο dt.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η άρση της απαγόρευσης της οπλοχρησίας για προστασία φαίνεται κάτι "ωραίο" εκ μιας πρώτης όψεως μόνο. Με μια δεύτερη ματιά, σε λίγες περιπτώσεις μπορεί να σε βοηθήσει το όπλο σε περίπτωση που εσύ είσαι αμέριμνος στο σπίτι σου ή κοιμάσαι και σου κάνουν ντου κλέφτες που θα σε σημαδεύουν με τα καλασνικοφ σε χρόνο dt.

 

Θα ξεφύγει πολύ το thread αν πιάσουμε αυτό το θέμα, αλλά μόνο μια ερώτηση. Αν ήσουν ληστής, θα επέλεγες να μπεις σε σπίτι του οποίου οι κάτοικοι είναι οπλισμένοι ή σε σπίτι του οποίου οι κάτοικοι δεν είναι οπλισμένοι;

 

Απ' αυτό που καταλαβαίνω εγώ, χωρίς να είμαι νομικός, αυτή τη στιγμή αν μπει ληστής στο σπίτι σου είναι παράνομο να του επιτεθείς αν δε σου επιτεθεί αυτός πρώτος και είναι επίσης παράνομο να του κάνεις περισσότερο κακό απ' ό,τι θα μπορούσε να σου κάνει αυτός.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απ' αυτό που καταλαβαίνω εγώ, χωρίς να είμαι νομικός, αυτή τη στιγμή αν μπει ληστής στο σπίτι σου είναι παράνομο να του επιτεθείς αν δε σου επιτεθεί αυτός πρώτος και είναι επίσης παράνομο να του κάνεις περισσότερο κακό απ' ό,τι θα μπορούσε να σου κάνει αυτός.

 

 

Ειναι τοσο σοφοι οι νομοθετες που σου λεει πχ μπαινει ενας ληστης σπιτι σου

θα τον βαλεις να κατσει στο σαλονι θα του κανεις καφεδακι και θα τον ρωτησεις με ευγενεια

Θα μου επιτεθειτε κυριε?

Αν σου πει ναι θα περιμενεις να δεις λεει αληθεια ή ψεμματα

Αν λεει αληθεια θα περιμενεις να αρχισει την επιθεση

Αφου βγαλει το οπλο θα του πεις που θα μου ριξετε στο ποδι ή στο κεφαλι ?

Αν σου πει στο κεφαλι θα περιμενεις να τραβηξει σκανδαλη γιατι μπορει να λεει και ψεμματα

Αφου πυροβολησει εχεις δικαιωμα να προσπαθησεις να αποφυγεις τη σφαιρα και αν μπορεις να επιτεθεις με τα χερια σου ή με αλλο νομιμο οπλο ισης ή μικροτερης δυνατοτητας προξενησης βλαβης 

Αν τα καταφερεις και εχεις την ατυχια να τον τραυματισεις ή σκοτωσεις μπορει να πας για πολλα χρονια φυλακη αφου θα γινονται συγκεντρωσεις υπερ του αδικοσκοτωμενου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αν ήμουν ληστής δε θα μπορούσα να μυρίσω τα νύχια μου αν κάποιος κουβαλά σιδερικό σπίτι του θα το καταλάβαινα μόνο αν μου το έδειχνε. Σε εκείνη τη περιπτωση είτε βγάζεις και το δικό σου είτε μπαίνεις με εξασφαλισμένο πως ο άλλος δε θα σε πάρει χαμπάρι.

 

Γενικά αυτά τα επιχειρήματα υπέρ των όπλων και η τάση που πάει να συνδέσει την οπλοκατοχή με τη μείωση της εκγληματικότητας δείχνει άγνοιοα ως προς τι προκαλεί την εγκληματικότητα. Κατά τα άλλα όπως ο ιδιοκήτης μπορεί να λάβει μέτρα προστασίας έτσι κι ο διαρρήκτης θα προετοιμαστεί καταλλήλως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην Αμερική δηλαδή που επιτρέπεται η οπλοκατοχή τους πάει άσχημα.. Ναι φίλε μου τους πάει άσχημα και πολύ μάλιστα

 

εκεί είναι απαραίτητη γιατί είναι ολοι τρελοί Από την στιγμή που είναι όλοι τρελοί θεωρείς ότι είναι απαραίτητη?? Επειδή τρελός δεν είναι μόνο αυτός που θα σου επιτεθεί, αλλά και αυτός που έχει κατοχή όπλου.... μήπως και εσύ που σκέφτεσαι κατα αυτόν τον τρόπο?

 

και το ίδιο το σύστημα τους το επιβάλει.. εδώ παίζουν τρελά συμφέροντα, μεγάλο θέμα ο νόμος της οπλοκατοχής στις ΗΠΑ και δυστυχώς δεν ανατρέπεται..

 

έχουν και κουλτούρα καουμπόικη..δίνεις ο ίδιος την απάντηση (το ατυχές είναι ότι δεν το "πιάνεις") γιατί είναι τρελοί (όπως λες παραπάνω) rednecks

 

τουλάχιστον εκεί άμα απειληθεί η ζωή σου ή μπούν στο σπίτι σου μπορείς να τραβήξεις μπιστόλι.. εδώ είσαι καταδικασμένος.. Σκέψου μόνο ότι την επόμενη μέρα το πρωί ο πιτσιρίκος του μπορεί να "τσιμπήσει" το οπλάκι του μπαμπά καουμπόι (και εγώ γουστάρω spaghetti western με Clint και μάλιστα μεγάλος fan, αλλά όχι ηλίθιος) και να πάει στο σχολείο να κάνει επίδειξη ή απλά λόγω απωθημένου ή bullying να καθαρίσει κάποιον/κάποιους... Τί? Ορίστε? έχει συμβεί ήδη δεκάδες φορές στα αμερικανικά σχολεία??? που να οφείλεται λες? 

Αν μάλιστα θεωρείς ότι λέω μπαρούφες ή τέλος πάντων δεν θες να τις ακούσεις/συμμεριστείς, ας ελπίσω να απαντήσεις (όχι σε μένα βέβαια, στον εαυτό σου και μόνο να την κρατήσεις) στο εξής ερώτημα: αν ο παραπάνω πιτσιρίκος που ανέφερα την πέσει με περίστροφο - που δεν το εύχομαι σε καμία περίπτωση ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ - στο παιδί σου στο σχολείο, σε συγγενή/φίλο/δικό σου άνθρωπο εκτός σχολείου/οπουδήποτε και γίνει το μοιραίο.. τί ακριβώς θα σκεφτείς/νιώσεις για τις απόψεις που κουβαλά το μυαλό σου και παραθέτεις στο post σου?

 

Ή μήπως πρέπει να έρθει και εδώ Ελλάδα και αυτό το trend ( γιατί ως γνωστόν ότι και να κράζουμε εδώ για τους δυτικούς αμερικάνους έρχεται - με σημαντική αλλά σταθερότατη χρονοκαθυστέρηση - και εδώ και τα αφομοιώνουμε πλήρως) για να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε ολίγον διαφορετικά?

 

Καλές γιορτές εύχομαι με υγεία (πραγματική ευχή είναι, όχι ειρωνεία) ψυχική και σωματική για όλους μας

 

Και όσο καλύτερα φιλτράρουμε τις σκέψεις μας (γιατί και εγώ, όπως και εσύ, καθημερινά βομβαρδιζόμαστε και δοκιμαζόμαστε ψυχολογικά από καθετί παράλογο συμβαίνει στην χώρα μας) η επόμενη ημέρα θα είναι πάντα, έστω και κατ' ελάχιστον, καλύτερη.

 

Συγγνώμη για το offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...