Προς το περιεχόμενο

ILLY FRANCIS Y3 δώρο με 6 κουτιά ILLY ESPRESSO @ YODA.GR ~ 80€


AristidisZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πόση ώρα το έχετε βάλει να τρέχει για κάθε κάψουλα για την συγκεκριμένη μηχανή;

Εγώ με τις απλές τις κόκκινες φτιάχνοντας freddo espresso το εχω βάλει απο τα 20" που τρέχει στο μικρο στα 27" που τρέχει το μεγάλο Γιατί μου έβγαζε λίγη ποσότητα καφέ. Εννοείται 2 κάψουλες για freddo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο μασουτη mymarket??? Για ηρακλειο κρητης δεν εχει καποιο κατάστημα την προσφορα εκτος απο το yoda.gr?

 

Για Ηράκλειο Κρήτης την έχει ο Χαλκιαδάκης την ίδια προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρε ο αδερφός μου σήμερα και έκανα μερικές δοκιμές μήπως το πάρω κι εγώ..

1) Πολύ πλαστικίλα ρε παιδιά η γεύση του καφέ, μήπως επειδή είναι καινούργιο; Το βάλαμε πρώτα 10 φλυτζάνια χωρίς καφέ για να καθαρίσει και παρ' όλ' αυτά μου θύμισε αεροπλάνο..

2) Έβαλα μερικά κόκκινα και τα βρήκα υπερβολικά πικρά (χωρίς ζάχαρη ή γάλα). Έτσι πρέπει να 'ναι; (η σύγκριση που κάνω είναι με διπλό ελληνικό 'πολλά βαρύ και όχι' που πίνω καθημερινά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, θα ηθελα μια μικρη χαρη αν μπορει να με βοηθησει καποιος:δεν ξερω αν χρησιμοποιειται  τα αυτοματα προγραμματα που ειναι ρυθμισμενα για τις δοσεις των δυο κουμπιων, αλλα αν μπορει καποιος να δοκιμασει παντωντας το κουμπι για την μεγαλη κουπα συνεχεια, αν μπορεις να σταματησεις την ροη του καφε οπου θελεις ή θα σταματησει σε καποιο σημειο μονη της, θα μου εκανε πολυ μεγαλη χαρη, ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατώντας το κουμπί για την μεγάλη κούπα(και για την μικρή επίσης) συνεχόμενα, σταματάει όταν το αφήνω εγώ και όχι μόνο του(παράλληλα αποθηκεύει στην μνήμη του για την επόμενη φορά).. 


Το πήρε ο αδερφός μου σήμερα και έκανα μερικές δοκιμές μήπως το πάρω κι εγώ..

1) Πολύ πλαστικίλα ρε παιδιά η γεύση του καφέ, μήπως επειδή είναι καινούργιο; Το βάλαμε πρώτα 10 φλυτζάνια χωρίς καφέ για να καθαρίσει και παρ' όλ' αυτά μου θύμισε αεροπλάνο..

2) Έβαλα μερικά κόκκινα και τα βρήκα υπερβολικά πικρά (χωρίς ζάχαρη ή γάλα). Έτσι πρέπει να 'ναι; (η σύγκριση που κάνω είναι με διπλό ελληνικό 'πολλά βαρύ και όχι' που πίνω καθημερινά)

Δεν μπορείς να συγκρίνεις ελληνικό με εσπρέσο. Έχεις συνηθίσει διαφορετικά, γι 'αυτό σου φαίνεται κάπως. Δοκίμασε μερικές φορές και αν δεις ότι δεν περπατάει, δεν αξίζει να πίνεις κάτι που δεν σου αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατώντας το κουμπί για την μεγάλη κούπα(και για την μικρή επίσης) συνεχόμενα, σταματάει όταν το αφήνω εγώ και όχι μόνο του(παράλληλα αποθηκεύει στην μνήμη του για την επόμενη φορά).. 

Δεν μπορείς να συγκρίνεις ελληνικό με εσπρέσο. Έχεις συνηθίσει διαφορετικά, γι 'αυτό σου φαίνεται κάπως. Δοκίμασε μερικές φορές και αν δεις ότι δεν περπατάει, δεν αξίζει να πίνεις κάτι που δεν σου αρέσει.

σε ευχαριστω πολυ, ρωτησα γιατι πηρα πριν λιγο καιρο την illy x9 η οποια σταματαει μονη της σε καποιο σημειο και δεν παει παρταπανω.πηρα τηλεφωνο την illy και μου ειπαν οτι ειναι ρυθμισμενη να σταματαει σε καποιο σημειο, ρωτησα και για την y3 και μου ειπαν οτι και αυτη σταματαει, οποτε πιστευω εσενα αφου την εχεις δοκιμασει , να προχωρησω στην αγορα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ, ρωτησα γιατι πηρα πριν λιγο καιρο την illy x9 η οποια σταματαει μονη της σε καποιο σημειο και δεν παει παρταπανω.πηρα τηλεφωνο την illy και μου ειπαν οτι ειναι ρυθμισμενη να σταματαει σε καποιο σημειο, ρωτησα και για την y3 και μου ειπαν οτι και αυτη σταματαει, οποτε πιστευω εσενα αφου την εχεις δοκιμασει , να προχωρησω στην αγορα της.

Είχα για λίγο καιρό την x7.1 και θυμάμαι ότι στις οδηγίες έλεγε ότι μπορείς να κάνεις και τα δύο. Και να τη δουλεύεις χειροκίνητα δηλαδή και να ορίσεις να σταματάει αυτόματα σε μια ποσότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα για λίγο καιρό την x7.1 και θυμάμαι ότι στις οδηγίες έλεγε ότι μπορείς να κάνεις και τα δύο. Και να τη δουλεύεις χειροκίνητα δηλαδή και να ορίσεις να σταματάει αυτόματα σε μια ποσότητα.

η Χ9 ειναι ρυθμισμενη απο την μανα της να σταματαει σε ενα σημειο, το ειδα και στην πραξη, μου το ειπαν και στην illy, ηταν μια λαθος αγορα δυστυχως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρε ο αδερφός μου σήμερα και έκανα μερικές δοκιμές μήπως το πάρω κι εγώ..

1) Πολύ πλαστικίλα ρε παιδιά η γεύση του καφέ, μήπως επειδή είναι καινούργιο; Το βάλαμε πρώτα 10 φλυτζάνια χωρίς καφέ για να καθαρίσει και παρ' όλ' αυτά μου θύμισε αεροπλάνο..

2) Έβαλα μερικά κόκκινα και τα βρήκα υπερβολικά πικρά (χωρίς ζάχαρη ή γάλα). Έτσι πρέπει να 'ναι; (η σύγκριση που κάνω είναι με διπλό ελληνικό 'πολλά βαρύ και όχι' που πίνω καθημερινά)

Προφανώς δεν έχεις δοκιμάσει ξανά εσπρέσο σκέτο φίλε μου. Έτσι πικρός είναι πάντα ειδικά ένας απλός καφές όπως αυτός που δοκίμασες. Αν πας σε ποικιλίες καφέ ιδιαίτερες θα αρχίσεις να γεύεσαι και άλλες γεύσεις αλλά πάλι πικρός θα είναι. Δεν έχει καμία σχέση με τον ελληνικό σκέτο καφέ που πίνεις άνετα.

¨Όσον αφορά την πλαστικίλα που λες δε νομίζω ότι είναι από τις κάψουλες αλλά από το γεγονός ότι η καφετιέρα είναι καινούργια και ακόμα τα μέταλλα της και τα μέρη της δεν έχουν "στρώσει". Αν και σε κόβω για ιδιαίτερο ουρανίσκο αν πράγματι γεύτηκες όλα αυτά σε καψουλομηχανή και δεν θα κάνει για σένα οπότε αν θες εσπρέσο καλό θα πρέπει να πας σε ακριβές λύσεις(καφετιέρα καλή και μύλο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Όντως δεν έχω ξαναπιεί καψουλομηχανής. Έπινα παλιότερα σκέτους εσπρέσσο από χειροκίνητη, αλλά είχα και barista στο σπίτι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...