Προς το περιεχόμενο

Ακούτε ραδιόφωνο και τι ακούτε;


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

atlantis(ειδικα πατσιουρη,βάζει κάτι καλά) galaxy,kiss, nitro, red/rock, en lefko και όταν είμαι βραδινος, κατά τις 2 ακούω Γεωργίου 103.3, μέχρι το σχολασμα για να περάσει η ώρα ανοδινα. εναλλακτικα μπορει να το γυρισω σε Λαβιθη(real), αν καιεχ αρχίσει να κουράζομαι με την μ..α του κάθε αυπνου-συνταξιουχου-νυχτοκαματιαρη κλπ κλπ. οποτε μένω Γεωργίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κατάντια τής χώρας εχει φθάσει κ στό ραδιόφωνο  ... αυτά ουτε στούς ζουλού δέν γίνονται ,

νά εκπέμπεις ΠΑΡΑΝΟΜΑ στούς  103.1 στα fm , ο γνωστός γύφτος (γύφτος ειναι μην παρηξηγιέστε μερικοί)

γιά τόν μάριο μπλάκμαν μιλάω ....

νά κοροιδεύεις νά εκμεταλεύεσαι αφελείς χαζούς ανθρώπους (κ υπάρχουν πολλοί γύρω μας ) μέ καραστημένους 

δήθεν διαγωνισμούς κ παίρνουν τηλ. στά 090 η στά 5ψήφια τηλ μέ μεγάλη χρέωση  οι αφελείς οι ανόητοι , κ βγαίνουν στον αερα 2-3 αντρες γυναικες γνωστοί τού γύφτου μπλάκμαν  κ προσπαθούν οι ηλίθιοι 

νά αλλάζουν την φωνη τους κάθε φορά γιά νά απαντάνε π.χ. ποιό ειναι τό μικρό ονομα

τού καζαντζίδη κ νά λένε περικλής - μπάμπης - πελοπίδας κλπ πού ακόμα κ παιδάκι 2 χρόνων  τό καταλαβαίνει τί κάνουν ...

κ ΔΕΝ τόν βουτάει γιά απάτη γιά παράνομη εκπομπή στό ραδιοφωνο κ αλλες κατηγορίες εναντίον του

η αστυνομία η δικαιοσύνη η πολιτεία γενικά (εκτός αν παίρνουν κ αυτοί μερίδιο οπότε κάνουν τά στραβά μάτια πού λέμε...)

κατάντια λοιπόν κ απάτη ακόμα κ στό ραδιόφωνο .

 

προσωπικά ακούω μόνο 101.6  fm  paradise ωραία ξένη μουσική κ στό σπίτι κ στό αμάξι χωρίς νά μιλάνε καθόλου ενδιάμεσα στά τραγούδια  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ραδιόφωνο είναι η μεγάλη μου αγάπη, ακούω από μικρός όταν και είχα ένα μικρο τρατζιστορακι   άκουγα πάντα ελληνικά και κυρίως λαϊκά-εντεχνα, πολύ σπάνια ξένη μουσική και όταν άκουγα ξένα αυτά ήταν τα 80s  επίσης μ αρέσει πολύ να περπατάω πάντα με ένα ραδιόφωνο, και τα ακουστικά στα αφτιά,  τώρα βεβαία έχει τοποθετηθεί στα smartphone,  ακούω κυρίως λαϊκό 87,6   north 98   ραδιοκύματα 104.4  και πολύ πολύ σπάνια  για ξένη μουσική  89 rainbow  rso 91,7   plus radio 102,6  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ραδιόφωνο είναι η μεγάλη μου αγάπη, ακούω από μικρός όταν και είχα ένα μικρο τρατζιστορακι   άκουγα πάντα ελληνικά και κυρίως λαϊκά-εντεχνα, πολύ σπάνια ξένη μουσική και όταν άκουγα ξένα αυτά ήταν τα 80s  επίσης μ αρέσει πολύ να περπατάω πάντα με ένα ραδιόφωνο, και τα ακουστικά στα αφτιά,  τώρα βεβαία έχει τοποθετηθεί στα smartphone,  ακούω κυρίως λαϊκό 87,6   north 98   ραδιοκύματα 104.4  και πολύ πολύ σπάνια  για ξένη μουσική  89 rainbow  rso 91,7   plus radio 102,6  

Το κακό είναι ότι αρχίζουν και το καταργούν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουω Talksport ειναι κατι σαν τον Sport FM της Αγγλιας, εχω σκυλοβαρεθει τα χαλια του ελληνικου ποδοσφαιρου και των ελληνων ακροατων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

real fm και metropolis αυστηρά

Μέχρι πριν λίγο καιρό το έπαιρνα σερί από το πρωί με Χατζηνικολάου, Μακρή, Ελληνοφρένεια, Ραπτόπουλο-Κόκκινο, Γεωργίου, 8ωράκι φουλ δηλαδή :P

Γενικά μόνο εκπομπές με μπλα-μπλα, μουσική από ραδιόφωνο δε μπορώ καθόλου

Μέσω internet πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουσική στο ραδιόφωνο πλέον όχι.Playlist κλασσικά παντού τα ίδια και τα ίδια.

Sport 24 κυρίως τσουβέλα μαχαίρα το πρωι 

Real fm κυρίως ελληνοφρένεια και ανεμολόγιο.

 

Παλιά άκουγα πολυ sportfm αλλά ο σταθμός αυτός δεν υπάρχει πια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά καινούργια τηλέφωνα και ειδικά οι ναυαρχίδες δεν έχουν ραδιόφωνο. Δεν ξέρω γιατί το κάνουν.

Δεν ξέρω  αν ήταν δεν θα αγόραζα κινητό smpartphone αν δεν είχε ραδιόφωνο, βέβαια  είναι και το ιντερνετικο άλλα θέλει mb και αυτά τελειώνουν  ενώ αν έχει ραδιόφωνο αποκλειστικό δικό του είναι μια χαρά για εμένα τουλάχιστον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ραδιόφωνο στο αυτοκίνητο, Kiss 92.9, Red 96.3, Athens DJ 95.2 Rock 96.9 και γενικά όταν δεν παίζει κάτι που να μου αρέσει, γίνεται ταχύ scroll μεταξύ των προαναφερθέντων και των: Hit 88.9, Music 89.2, Easy 97.2 και MAD 105.2.

Αν δεν βρεθεί κομμάτι που να με ικανοποιεί μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα, αλλάζω πηγή στην microSD και παίζει κάνα video...

Επίσης άμεση αναζήτηση μεταξύ των προαναφερθέντων παίζει και όταν μπει οποιαδήποτε διαφήμιση. Γενικά έχω adblock στον εγκέφαλο, δεν θέλω να ακούω ΚΑΜΙΑ διαφήμιση. Γι' αυτό και δεν ακούω Τσαουσόπουλο το πρωί που μοιράζει -μέσα στην εκπομπή- κραγιόν κάθε 10 λεπτά.

 

Στο σπίτι, πολύ σπανιότερα, βάζω webικά Kiss και μόνο Kiss.

 

Ποτέ αθλητικά, ποτέ ειδησοειδή. Μόνο απλή ξένη μουσικούλα στο ραδιόφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...