Προς το περιεχόμενο

Ακούτε ραδιόφωνο και τι ακούτε;


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Zeppelin 106,7 από την ΕΡΤ. Παίζει και μέσα από τα κανάλια της Digea! Καμία διαφήμιση, κανένα μπλα μπλα και ελάχιστες επαναλήψεις μέσα στην εβδομάδα! Παίζει από το καλοκαίρι μονίμως παντού στο σπίτι, στο αυτοκίνητο, κλπ. :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παράσιτα ακούμε 

Τι Θα γίνει με τους σταθμούς στα νότια προάστια? 

Τόσο δύσκολο είναι να φτιαχτεί το σήμα τόσα χρόνια? 

Παλιά λέγανε φταίει το αεροδρόμιο, τώρα? 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, adi32 είπε

Παράσιτα ακούμε 

Τι Θα γίνει με τους σταθμούς στα νότια προάστια? 

Τόσο δύσκολο είναι να φτιαχτεί το σήμα τόσα χρόνια? 

Παλιά λέγανε φταίει το αεροδρόμιο, τώρα? 

Απλά δεν βλέπετε τις κεραίες. Δηλαδή ποτέ δεν τις βλέπατε και τα ρίχναν στο αεροδρόμιο και την αμερικάνικη βάση γιατί βόλευε. Μερικοί αθηναικοί σταθμοί πρέπει να εκπέμπουν κι από την Αίγινα και σαν μπόνους πιάνει η περιοχή τους σταθμούς της Τροιζήνας και του Πόρου.


Overfμ 104,5, έχει ξεκινήσει πολύ δυναμικά για τους φίλους του αθλητικού ραδιοφώνου.

Επεξ/σία από G.TH.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thant είπε

Για τους φίλους του οσφπ θες να πεις...:X

Δεν είμαι καν, κυρίως ακούω τις βραδινές εκπομπές που επικοινωνούν με τον κόσμο. Από ότι ακούγεται στην πιάτσα όμως, ο σταθμός του Αλαφούζου θα πουληθεί στον Ολυμπιακό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Από ότι ακούγεται στην πιάτσα όμως, ο σταθμός του Αλαφούζου θα πουληθεί στον Ολυμπιακό.

Καλύτερα. Να είναι ο Καρπετοπουλος εκεί που ανήκει.

Πουλάει τελικά ο Αλαφουζας...😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, billdanos είπε

Zeppelin 106,7 από την ΕΡΤ. Παίζει και μέσα από τα κανάλια της Digea! Καμία διαφήμιση, κανένα μπλα μπλα και ελάχιστες επαναλήψεις μέσα στην εβδομάδα! Παίζει από το καλοκαίρι μονίμως παντού στο σπίτι, στο αυτοκίνητο, κλπ. :) 

Τυχαία τον πέτυχα πριν μερικές βδομάδες και τον έβαλα στη μνήμη. Με ηρεμεί γιατί δεν έχει γκαρίσματα όπως οι περισσότεροι.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γενικά το έχω ξεγράψει το Αθηναϊκό ραδιόφωνο, αλλά...

Τι φάση με τον Kiss FM;  Έχει ξεμείνει με κανά Pentium 4 που τρέχει Winamp σε randomized endless loop, με τραγούδια της εποχής 1998-2006;

Ο Best πότε θα ξεκολλήσει από το Progressive house/techno του 1999; Είναι δυνατόν να παίζει τα ίδια και τα ίδια, ειδικά Παρασκευή-Σάββατο βράδυ. Η EDM έχει εξελιχθεί τόσο πολύ, υπάρχουν ατελείωτες επιλογές και ακούσματα. Τόσο πολύ έχουν σαπίσει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 11 μήνες μετά...

Παντα ειχα την απορια, ειδικα τα τελευταια 25 χρονια με την εκρηξη του internet,
ποιος ακουει ακομη ραδιοφωνο...εκτος απο ειδικες περιπτωσεις και κατηγοριες,
οπως οταν εισαι ωρες στο αμαξι,
ή σε καποιο κρεβατι πονου,
ή σε εκτακτη περισταση (πχ σεισμος) που ισως δεν εχω προσβαση στο internet (λεμε τωρα)
δηλαδη ας πουμε...στην αναγκη και μονο...

Οταν μπορω να ακουω πλεον μονος μου, την μουσικη που μου αρεσει,
χωρις διακοπες,
ακριβως αυτα που θελω,
γιατι να χαλιεμαι να ακουω, εκφωνητες, διαφημισεις, τραγουδια που λιγο μοιαζουν στις προτιμησεις μου και ουτω καθεξης;

Παλια δεν ειχαμε επιλογη.
Τωρα, ολα mp3, παντου, κανενα νοημα δεν βρισκω σε νορμαλ καταστασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα, θέλω να μου πείτε τι ακούτε το πρωί, στη ζώνη 08:00-10:00. Άκουγα για χρόνια Γιαννούτσο-Βαμβακάρη στον Red αλλα έφυγαν από εκεί και προς το παρόν δεν έχει βγει ανακοίνωση για το πού θα πάνε. Ψάχνω χιουμοριστική εκπομή, προς το παρόν μόνο ο Τσουβέλας μου 'ρχεται. Για πείτε καμιά ιδέα. (Τα αρχαία χρόνια άκουγα και τους αδιάβροχους, πολύ μου λείπουνε γμτ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, buruburu είπε

Καλημέρα, θέλω να μου πείτε τι ακούτε το πρωί, στη ζώνη 08:00-10:00. Άκουγα για χρόνια Γιαννούτσο-Βαμβακάρη στον Red αλλα έφυγαν από εκεί και προς το παρόν δεν έχει βγει ανακοίνωση για το πού θα πάνε. Ψάχνω χιουμοριστική εκπομή, προς το παρόν μόνο ο Τσουβέλας μου 'ρχεται. Για πείτε καμιά ιδέα. (Τα αρχαία χρόνια άκουγα και τους αδιάβροχους, πολύ μου λείπουνε γμτ).

Και ο Music νομίζω έχει τον Λαμπρόπουλο και είναι στο ύφος που θες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...