Προς το περιεχόμενο

Με Beast Mode θα κυκλοφορήσει το Samsung Galaxy S8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι κορυφαιες android και ios συσκευές έχουν 4gb ram εδω και 1+ χρόνο.

 

Λογικο δεν είναι να παμε σε ακομα περισσοτερη ram απο την στιγμή που βελτιωνεται η κατανάλωση της ram, χρησιμοποιουμε τις συσκευές για ακομα πιο πολυπλοκα πραγματα(ενδεικτικά τραβανε raw αρχεια φωτογραφιας που μπορουμε και τα επεξεργαζομαστε) και γενικότερα χρησιμοποιουμε τις mobile συσκευες ολο και περισσότερο;

 

iPhone 7 plus 3GB Ram

iPhone 6S plus 2GB Ram

 

Εκτος αν εχεις φτιαξει δικια σου iOS συσκευη, τοτε δεν υπαρχει μηλοφωνο με 4GB. Ποσο μαλλον εδω και ενα χρονο, Android ναι, iOS οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καθαρό αντροιντ είναι κακασχημο

 

Είναι μια άποψη και αυτή. Όποιος θέλει φρου φρου και αρώματα, αλλά χάλια optimization πάει σε OEM Android. Όποιος θέλει λιτό περιβάλλον χωρίς σαβούρα με τη καλύτερη δυνατή απόδοση πάει σε stock Android. Προτιμώ λιγότερα features αλλά να είναι σταθερό το σύστημα με τη μέγιστη απόδοση που μπορεί να έχει, παρά μισοτελειωμένα features που δημιουργούν προβλήματα και βαραίνουν τη συσκευή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8gb RAM; Αλήθεια τώρα; όταν άλλες συσκευές δουλεύουν απροβλημάτιστα και με τρελό multitasking με μόνο 2gb ram; τα συμπεράσματα δικά σας..

 και ....πιο ειναι το προβλημα ετσι κ αλλιως ειτε 2 ειτε 8 ιδια τιμη θα εχει...απολαυσε το....αν το αγορασεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος που χρησιμοποιει αυτη τη δυνατοτητα σο κινητο??

Ναι... άπειρες φορές ... όσο είχα το Note 4 .... 2 extranet ταυτόχρονα ανοιχτά.... booking.com και expedia.com ....

και για να πην πατάω τον γάμο του καταγκιόζη με το δάχτυλο φρατζόλα που έχω... πενάκι και άγιος ο θεός....

 

ή... να κοιτάζω χειρόγραφες σημειώσεις, και να ψάχνω διαθεσιμότητα σε excelofilo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα θα ειναι....ασε να λενε οι αλλοι...κ μη συκρινετε το nidento(iphone) me to ps4 η xbox one....(adroind) το ενα ειναι για παιχνιδια μονο τα αλλα multimedia...ετσι κ το iphone ειναι να παιρνεις τηλ κ μυνηματα...τα adroind ειναι πολλα περισσοτερα κ περυσι ειχα κ τα 2... (iphone k note 4)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Screenshot_2016_12_23_16_32_51.jpg

 2 εφαρμογές μαζί πιστεύω είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ multitasking   :)

Υπάρχει συγκριτικό στο Tube μεταξύ iPhone 7 και Note 7 πάνω στο multitasking και οι συσκευές είναι 100% ισάξιες.
Από την άλλη, έχω κάνει κι εγώ ο ίδιος μερικές δοκιμές με τις δικές μου συσκευές (iPhone 7 & Pixel) και δεν είδα καμία διαφορά στη διαχείριση των εφαρμογών στο παρασκήνιο. Άνοιξαν εκεί που τις άφησα και στις δύο.

Δεν ξερω εάν εννοείς διεργασίες που εκτελούνται στο παρασκήνιο χωρίς κάποια ενέργεια του χρήστη.
Σε αυτή την περίπτωση, ανέπτυξε το λίγο για να καταλάβουμε τι εννοείς με το "πραγματικό" multitasking που βγήκε από εποχές Jobs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone 7 plus 3GB Ram

iPhone 6S plus 2GB Ram

 

Εκτος αν εχεις φτιαξει δικια σου iOS συσκευη, τοτε δεν υπαρχει μηλοφωνο με 4GB. Ποσο μαλλον εδω και ενα χρονο, Android ναι, iOS οχι

Οπως εγραψα και προηγουμένως, απο το 2015 υπαρχουν android και iOS συσκευές με 4gb ram.

 

Το οτι δεν εισαι ενημερωμενος, δεν σου φταίει κανεις και ίσως για αυτο έχεις αυτο το υφος.

Οπως και να εχει, καλο θα ήταν να ενημερωθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εγραψα και προηγουμένως, απο το 2015 υπαρχουν android και iOS συσκευές με 4gb ram.

 

Το οτι δεν εισαι ενημερωμενος, δεν σου φταίει κανεις και ίσως για αυτο έχεις αυτο το υφος.

Οπως και να εχει, καλο θα ήταν να ενημερωθείς.

 

Τηλεφωνο δεν υπαρχει. Η Apple βγαζει το καλυτερο της τηλεφωνο με 3. 

 

Μονο το iPad Pro εχει 4 κι αυτο στην εκδοση των 13 ιντσων οθονης. Το τι σχεση ειχε αυτο στη συζητηση για τα τηλεφωνα, δεν μπορω να το καταλαβω. 

 

Με την ιδια λογικη υπαρχουν και Windows συσκευες με 8 και 16 GB Ram. Υπολογιστες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω πια τι θέλετε να πείτε ,αν στο 8 αρι η κυρία αναβάθμιση ειναι λίγο πιο γρήγορο ,λίγη περισσότερη ραμ λίγο καλύτερη οθωνη όπως κανει τα τελευταία 3 χρόνια η Apple θα πάει άπατο δεν θα αλλάξουν πολλοί το 7 αρι τους ,αν παλι έχει όπως ακούγεται καινοτομίες + παραπάνω ραμ τι σας χαλάει ? Ειναι λίγη,γκρίνια ,ειναι πολυ παλι γκρίνια ,δεν παίζεστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μα καταντάει γελοίο.. 8gb ram έχω στο pc μου.. δεν θέλω να γίνω ο γνωστός κουραστικός που θίγει iOS με android αλλά τα 8ram σε μια συσκευή κινητής τηλεφωνίας, μου ακούγεται σαν ανέκδοτο! Και είμαι σίγουρος ότι πάλι θα έχει εφαρμογές που κρασάρουν και σίγουρα περιμένω speed test με iPhone 7 να δω ποσό multitask θα κρατάνε στην μνήμη αυτά τα 8..

Ακομα και τα windows mobile με continuum δεν θελουν τοσο πολυ..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WTF???

 

Δηλαδή όλοι οι bodybuilders και γενικά όσοι γυμνάζονται θα πρέπει να βάλουν ταμπελάκι στα ρούχα τους που να λέει Samsung;; :D

Χαχαχχαχα, εκλαψα.....!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι... άπειρες φορές ... όσο είχα το Note 4 .... 2 extranet ταυτόχρονα ανοιχτά.... booking.com και expedia.com ....

και για να πην πατάω τον γάμο του καταγκιόζη με το δάχτυλο φρατζόλα που έχω... πενάκι και άγιος ο θεός....

 

ή... να κοιτάζω χειρόγραφες σημειώσεις, και να ψάχνω διαθεσιμότητα σε excelofilo

 

Οι οθόνες των κινητών όπως και να το δεις χωράνε μια εφαρμογή. Εμφανίζοντας 2 ταυτόχρονα με split screen όπως κι ο ίδιος αναφέρεις χρειάζεσαι πενάκι. Σαν τι θα διαβάσεις και θα επεξεργαστείς σε 3";

Αν έχεις λίγα δωμάτια - καταλύματα τότε απλά φτιάχνεις ένα excel αρχείο το οποίο το βάζεις στο cloud  (για ασφάλεια) και περνάς εκεί τις κρατήσεις σου manually από Pulse και Expedia.

Στην περίπτωση που έχεις αρκετά δωμάτια βάζεις Channel Manager και τα ελέγχεις όλα από εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεφωνο δεν υπαρχει. Η Apple βγαζει το καλυτερο της τηλεφωνο με 3.

 

Μονο το iPad Pro εχει 4 κι αυτο στην εκδοση των 13 ιντσων οθονης. Το τι σχεση ειχε αυτο στη συζητηση για τα τηλεφωνα, δεν μπορω να το καταλαβω.

 

Τελικως ενημερωθηκες και καταλαβες οτι υπαρχουν ios συσκευές με 4gb ram.

 

Οι κορυφαιες android και ios συσκευές έχουν 4gb ram εδω και 1+ χρόνο.

 

Εκτος αν εχεις φτιαξει δικια σου iOS συσκευη,

--------------

 

 

Με την ιδια λογικη υπαρχουν και Windows συσκευες με 8 και 16 GB Ram. Υπολογιστες...

Μαλλον δεν εχεις ενημερωθει σωστά παλι:

Η διαφορα είναι οτι τοσο το ipad οσο και το iPhone τρεχουν το ιδιο λειτουργικο και τις ιδιες εφαρμογές.

 

Σε αντιθεση, οι υπολογιστές που αναφέρεις δεν τρεχουν το ιδιο λειτουργικό και τις ιδιες εφαρμογες(με εξαίρεση μερικές uwp) με τα τηλέφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...