Προς το περιεχόμενο

Αγορά LG G5 SE


GoldenAssassin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχει δοκιμάσει κανεις το LG G5 SE? Αξίζει η αγορά η να πάω απευθείας στο LG G5. Nομίζω ότι σαν νορμάλ χρήστης δε θα δώ καμία απολύτως διαφορά!! Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν αξίζει κανένα από τα 2, το SE γιατί έχει specs παρόμοια με κινητό των 230€ όπως το Xiaomi Redmi Note 3 (οπότε τζάμπα λεφτά για SE) και το G5 για το λόγο ότι είναι ακριβό αυτή τη στιγμή καθώς και ότι το G6 θα βγεί σε λίγο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει κανένα από τα 2, το SE γιατί έχει specs παρόμοια με κινητό των 230€ όπως το Xiaomi Redmi Note 3 (οπότε τζάμπα λεφτά για SE) και το G5 για το λόγο ότι είναι ακριβό αυτή τη στιγμή καθώς και ότι το G6 θα βγεί σε λίγο καιρό.

 

Το G5 ειναι απο τις πιο φτηνες ναυαρχιδες αυτη τη στιγμη και το οτι βγαινει το G6 δε σημαινει οτι ο αλλος εχεις να σκασει ενα μισθο για να το παρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει κανένα από τα 2, το SE γιατί έχει specs παρόμοια με κινητό των 230€ όπως το Xiaomi Redmi Note 3 (οπότε τζάμπα λεφτά για SE) και το G5 για το λόγο ότι είναι ακριβό αυτή τη στιγμή καθώς και ότι το G6 θα βγεί σε λίγο καιρό.

Που κολλαει το γεγονος οτι το G6 θα βγει πιο μετα?Και δεν ειναι λιγος καιρος αλλα τουλαχιστον 3-4μηνες ισως και παραπανω.

Επισης το G6 ειναι αγνωστο (οπως και τα περισσοτερα νεα κινητα)

1)Ποτε θα ερθει στην Ελλαδα(μπορει να κυκλοφορησει τον Απριλιο και ΕΛλαδα να το δουμε Μαιο)

2)Θα κοστιζει φυσικα και ενα καρο λεφτα τουλαχιστον 599,μην πω 699ευρω και πανω τον πρωτο καιρο.

 

Το G5 ειναι απο τις πιο φτηνες ναυαρχιδες αυτη τη στιγμη και το οτι βγαινει το G6 δε σημαινει οτι ο αλλος εχεις να σκασει ενα μισθο για να το παρει.

Δυστηχως η τιμη του G5 ανεβηκε οπως μολις τωρα ειδα,μαλλον λογω χαμηλου αποθεματος(μονο 11 καταστηματα)

https://www.skroutz.gr/s/8413492/LG-G5-32GB.html

και ειναι αυτη τη στιγμη απο τις ακριβοτερες ναυαρχιδες αυτη τη στιγμη,ακριβοτερο οριακα απο Galaxy S7,Htc 10 και OP3T.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το G5 ειναι απο τις πιο φτηνες ναυαρχιδες αυτη τη στιγμη και το οτι βγαινει το G6 δε σημαινει οτι ο αλλος εχεις να σκασει ενα μισθο για να το παρει.

To γεγονός είναι ότι το G5 θα είναι φθηνότερο.....επίσης η τιμή του G5, πήγε από 360 στα 460€.

Που κολλαει το γεγονος οτι το G6 θα βγει πιο μετα?Και δεν ειναι λιγος καιρος αλλα τουλαχιστον 3-4μηνες ισως και παραπανω.

Επισης το G6 ειναι αγνωστο (οπως και τα περισσοτερα νεα κινητα)

1)Ποτε θα ερθει στην Ελλαδα(μπορει να κυκλοφορησει τον Απριλιο και ΕΛλαδα να το δουμε Μαιο)

2)Θα κοστιζει φυσικα και ενα καρο λεφτα τουλαχιστον 599,μην πω 699ευρω και πανω τον πρωτο καιρο.

To έγραψα λόγο του ότι η τιμή του G5 θα πέσει επειδή θα αποτελεί πλέον παλιό μοντέλο (έτσι γίνεται συνήθως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γεγονός είναι ότι το G5 θα είναι φθηνότερο.....επίσης η τιμή του G5, πήγε από 360 στα 460€.

To έγραψα λόγο του ότι η τιμή του G5 θα πέσει επειδή θα αποτελεί πλέον παλιό μοντέλο (έτσι γίνεται συνήθως).

Την περιοδο αυτη οπως και περυσι θα δουμε ομως και Galaxy S8 και πιθανως Htc 11(ή οπως θα λεγεται).Κοινως θα αλλαξουν και στα αλλα κινητα οι τιμες.

 

Το G5 ειχε το θετικο της χαμηλης τιμης(οπως και το Op3),αλλα τωρα που ανεβηκαν οι τιμες,πλεον προτεινεται το Galaxy S7 ή htc 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε δειξε μου κινητο με 200αρι που να εχει τετοια καμερα. Μη λεμε κι οτι θελουμε κι ολας επειδη δε συμπαθουμε το τηλεφωνο. Απ οτι εχω διαβασει το lg g5 εμφανιζει ελαχιστα προβληματα στην οθονη αλλα το lg g5 se εχει διαφορετικη οποτε δε μας πιανει αν τα λεω σωστα. Αυτη τη στιγμη μπορει να βρεις και κινεζικο με 100 ευρω και να σου εχει 4αρα ραμ αλλα τι να το κανεις αμα απο ποιοτητας ειναι για πεταμα? Στην πραξη γιατι οχι το lg g5 SE ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε δειξε μου κινητο με 200αρι που να εχει τετοια καμερα. Μη λεμε κι οτι θελουμε κι ολας επειδη δε συμπαθουμε το τηλεφωνο. Απ οτι εχω διαβασει το lg g5 εμφανιζει ελαχιστα προβληματα στην οθονη αλλα το lg g5 se εχει διαφορετικη οποτε δε μας πιανει αν τα λεω σωστα. Αυτη τη στιγμη μπορει να βρεις και κινεζικο με 100 ευρω και να σου εχει 4αρα ραμ αλλα τι να το κανεις αμα απο ποιοτητας ειναι για πεταμα? Στην πραξη γιατι οχι το lg g5 SE ?

Δεν αξιζει αγαπητε το Se γιατι εχει κομμενα specs(επεξεργαστης και ram)απο το G5 και κοστιζει σχεδον τα ιδια χρηματα(πριν ανεβει η τιμη του).

Αυτο που εννοουσε ο φιλος παραπανω ειναι οτι σαν πακετο ειναι ιδιο με τα γνωστα Xiaomi(δεδομενου οτι μπορει το G5 Se να εχει καλυτερη καμερα αλλα κοστιζει 50% ακριβοτερα απο το Xiaomi Note 3,και οπου χανει το Xiaomi κερδιζει σε αυτονομια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοιτα να σου πω την αληθεια δεν χρησιμοποιω απαιτητικες εφαρμογες απο το κινητο. Εχω ενα πολυ χαμηλοτερης κατηγοριας και κανω τη δουλεια μου.  Το θεμα ειναι οτι δεν συμπαθω την Xiaomi . Την ιδια δυσπιστια ειχα και για τη Huawei-ZTE οταν πρωτομπηκαν στην αγορα.  


Aπλα σας ρωτησα για να δω αν ειναι πολυ κατεβασμενο το κινητο στην SE εκδοση και δεν αξιζει τα λεφτα του... Ολοι εχουν αγορασει το καθαρο. Δεν εχω πετυχει ατομο ουτε ιντερνετικα με το SE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες καλύτερα το x style τώρα παίζει σε νορμαλ τιμή έχουν ίδιες επιδόσεις με το SE + δεν θα ναι lg και ότι με αυτό συνεπάγεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εμενα το g5 μου αρεσει πολυ. Οπως εχω ξανα γράψει το εχει παρει ο κολλητός μου πριν κανα εξάμηνο και οποτε βρισκόμαστε το ξεψαχνιζω. Θα το έπαιρνα κι εγω αλλα το μονο θεμα μου ειναι η μπαταρία. Με τη χρήση που το κανω εγω, θα θέλει 2 φορες την ημέρα φορτισμα αλλα απο καμερα, ταχύτητα και οθονη τα σπάει, μέχρι στιγμής δεν εχω βρει καποιο αλλο αρνητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εμενα το g5 μου αρεσει πολυ. Οπως εχω ξανα γράψει το εχει παρει ο κολλητός μου πριν κανα εξάμηνο και οποτε βρισκόμαστε το ξεψαχνιζω. Θα το έπαιρνα κι εγω αλλα το μονο θεμα μου ειναι η μπαταρία. Με τη χρήση που το κανω εγω, θα θέλει 2 φορες την ημέρα φορτισμα αλλα απο καμερα, ταχύτητα και οθονη τα σπάει, μέχρι στιγμής δεν εχω βρει καποιο αλλο αρνητικό.

Δεν μιλαμε για το απλο G5 αγαπητε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι 350 μαξιμουμ μαξιμουμ φιλε μου. Δεν κανω ιδιαιτερη χρηση εκτος σπιτιου οσο εντος κι οποτε χρειαστει το φορτιζω, δεν ειναι θεμα η μπαταρια. Παιχνιδια δεν παιζω το μονο που χρειαζομαι ειναι μια καλη φωτογραφικη κι ενα αξιοπρεπες τηλεφωνο για τα τυπικα . facebook , instagram , messenger κλπ. Ram 3 gb τα θεωρω υπεραρκετα οπως και τον επεξεργαστη που εχει το SE . Η Lg με το Lg G4C με εβγαλε ασπροπροσωπο παντως. 100 ευρω κινητο και δεν μου εβγαλε ποτε προβλημα.


Για το motorola δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...