Προς το περιεχόμενο

Απαντάτε στις κλήσεις με απόκρυψη;


Gkostas2007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι χρησιμο.πχ εισαι τεχνικος και ειναι να πας σε ενα ραντεβου.παρα πολλοι εχουν μια κακη μανια να κρατανε το τηλεφωνο του τεχνικου σε περιπτωση που υπαρχει προβλημα με σκοπο αν γινει κατι να τον καλεσουν.ετσι παιρνεις με αποκρυψη.ναι μπορεις να το σηκωσεις και να πεις παρτε την εταιρεια αλλα ειναι σπαστικο εστω και να σε παρει ο καθενας.ειχα δει και πελατη που πηρε μεχρι και το 11888 πως λεγεται αυτο για να βρει το τηλεφωνο σπιτιου τεχνικου.

Ίσως τότε θα έπρεπε να υπάρχουν κάποια κριτήρια. Να κάνεις μια αίτηση δηλαδή που να γράφεις για ποιο λόγο χρειάζεσαι την απόκρυψη και ανάλογα να εγκρίνεται ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειναι χρησιμο.πχ εισαι τεχνικος και ειναι να πας σε ενα ραντεβου.παρα πολλοι εχουν μια κακη μανια να κρατανε το τηλεφωνο του τεχνικου σε περιπτωση που υπαρχει προβλημα με σκοπο αν γινει κατι να τον καλεσουν.ετσι παιρνεις με αποκρυψη.ναι μπορεις να το σηκωσεις και να πεις παρτε την εταιρεια αλλα ειναι σπαστικο εστω και να σε παρει ο καθενας.ειχα δει και πελατη που πηρε μεχρι και το 11888 πως λεγεται αυτο για να βρει το τηλεφωνο σπιτιου τεχνικου.

 

Προφανως για αυτό τον Μαϊο του 2015 που εβαλα vdsl και isdn και ηρθε τεχνικος στο σπιτι μου ειχαν πει από την προηγουμενη που με καλεσαν να απενεργοποιησω τυχον αποριψη κλισεων με αποκρυψη που ειχα στο κινητο .Με καλεσε με αποκρυψη την επομενη μερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως τότε θα έπρεπε να υπάρχουν κάποια κριτήρια. Να κάνεις μια αίτηση δηλαδή που να γράφεις για ποιο λόγο χρειάζεσαι την απόκρυψη και ανάλογα να εγκρίνεται ή όχι.

παει πολυ μακρυα αυτο.οτι καποιοι εκμεταλευονταν την αποκρυψη για να πουλανε διαφορα αυτο ηταν ενα μεγαλο προβλημα που ευτυχως λυθηκε με το να μην βαζουν αποκρυψεις.και πιστευω οτι ισχυει.

απο εκει και περα απλα στο χερι του αλλου ειναι αν θα σηκωσει αποκρυψη  ή  αν θα βαλει μονιμη φραγη στις αποκρυψεις για ολους τους υπολοιπους.δηλαδη αν μια εταιρεια δεν σε παρει με αποκρυψη ειναι λιγες οι κλησεις που θα βγαλει αποκρυψη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολυ σπανια θα απαντησω με αποκρυψη, πρεπει να μην κανω πραγματικα απολυτως τιποτε εκεινη τη στιγμη. Εκτος βεβαια αν περιμενω κανενα συγκεκριμενο τηλεφωνημα απο καμια υπηρεσια/γουατεβα οποτε απαντω μηπως και ειναι αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως για αυτό τον Μαϊο του 2015 που εβαλα vdsl και isdn και ηρθε τεχνικος στο σπιτι μου ειχαν πει από την προηγουμενη που με καλεσαν να απενεργοποιησω τυχον αποριψη κλισεων με αποκρυψη που ειχα στο κινητο .Με καλεσε με αποκρυψη την επομενη μερα .

δυστυχως ειναι κατι το υποχρεωτικο.στα 50 ραντεβου ενας θα τυχει να κρατησει το νουμερο αλλα σε τοσα ραντεβου που παει καποιος μετα ακομα και το ενα ατομο στα 50 ειναι μεγαλο νουμερο.εκει η δευτερη εναλλακτικη αμα δεν το σηκωνει ο αλλος λογω αποκρυψης ειναι να παρει πισω στα κεντρικα να σε καλεσουν ή να γινει conference.η θα αναγκαστεις να παρεις τηλεφωνο χωρις αποκρυψη

Πολυ σπανια θα απαντησω με αποκρυψη, πρεπει να μην κανω πραγματικα απολυτως τιποτε εκεινη τη στιγμη. Εκτος βεβαια αν περιμενω κανενα συγκεκριμενο τηλεφωνημα απο καμια υπηρεσια/γουατεβα οποτε απαντω μηπως και ειναι αυτοι.

αλλωστε υπαρχει και το απλο.αν καποιος παιρνει απο καπου που βγαινει αποκρυψη μπορει να στειλει ενα μυνημα πιο πριν οτι θα σε παρω εγω.αν βεβαια περιμενεις να σε παρει καποιος με αποκρυψη εκει ναι το σηκωνεις γιατι πανω κατω ξερεις οτι θα καλεσει.θα πρεπει να εισαι λιγο ατυχος να σε παρει αλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως για αυτό τον Μαϊο του 2015 που εβαλα vdsl και isdn και ηρθε τεχνικος στο σπιτι μου ειχαν πει από την προηγουμενη που με καλεσαν να απενεργοποιησω τυχον αποριψη κλισεων με αποκρυψη που ειχα στο κινητο .Με καλεσε με αποκρυψη την επομενη μερα .

 

Η εταιρεία (cosmote στην προκειμένη) πάντα θα σε καλέσει χωρίς απόκρυψη. Οι τεχνικοί όμως με απόκρυψη διότι πάντα θα υπάρχει κάποιος να τους "πρήζει" τηλεφωνικά για ζητήματα που δεν είναι αρμοδιότητα και ευθύνη τους και δεύτερον διότι έχουν συμβεί διάφορα ευτράπελα στο παρελθόν.

 

Ίσως τότε θα έπρεπε να υπάρχουν κάποια κριτήρια. Να κάνεις μια αίτηση δηλαδή που να γράφεις για ποιο λόγο χρειάζεσαι την απόκρυψη και ανάλογα να εγκρίνεται ή όχι.

 

Καταρχήν ούτε εγώ χρησιμοποιώ ποτέ απόκρυψη και αν δεν έχω να περιμένω κάποιο εξαιρετικά σημαντικό τηλεφώνημα τότε δεν τις απαντώ κιόλας.

Όμως, κάτι τέτοιο που αναφέρεις δεν θα μπορούσε να συμβεί γιατί πολύ απλά έχει κάθε δικαίωμα ο οποισδήποτε να την χρησιμοποιήσει (και καλώς έχει για μένα). Να θυμάσαι πως όσο δικαίωμα έχει κάποιος να σε καλέσει με απόκρυψη τόσο δικαίωμα έχεις και εσύ να μην απαντήσεις την κλήση ή να την μπλοκάρεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εταιρεία (cosmote στην προκειμένη) πάντα θα σε καλέσει χωρίς απόκρυψη. Οι τεχνικοί όμως με απόκρυψη διότι πάντα θα υπάρχει κάποιος να τους "πρήζει" τηλεφωνικά για ζητήματα που δεν είναι αρμοδιότητα και ευθύνη τους και δεύτερον διότι έχουν συμβεί διάφορα ευτράπελα στο παρελθόν.

 

 

Καταρχήν ούτε εγώ χρησιμοποιώ ποτέ απόκρυψη και αν δεν έχω να περιμένω κάποιο εξαιρετικά σημαντικό τηλεφώνημα τότε δεν τις απαντώ κιόλας.

Όμως, κάτι τέτοιο που αναφέρεις δεν θα μπορούσε να συμβεί γιατί πολύ απλά έχει κάθε δικαίωμα ο οποισδήποτε να την χρησιμοποιήσει (και καλώς έχει για μένα). Να θυμάσαι πως όσο δικαίωμα έχει κάποιος να σε καλέσει με απόκρυψη τόσο δικαίωμα έχεις και εσύ να μην απαντήσεις την κλήση ή να την μπλοκάρεις.

 

Όντως, μάλλον δεν αξίζει να το μπλέξουμε τόσο! Απλά το σκέφτηκα στα γρήγορα και μου φάνηκε λογικό! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου έλεγε και ο ξάδεφος μου, αλλά δεν νομίζω ότι μπορείς να είσαι ιδιαίτερα ήρεμος όταν σε καλεί κάθε 2-3 λεπτά ο κάθε ανώμαλος και στο κλείνει ή όταν σε παίρνουν τα χαράματα. Μιλάω για καταστάσεις που έχω ζήσει και εγώ και γνωστοί μου.

Εχει πολλα χρόνια να με πάρει ανωμαλος, τελευταία φορα ηταν πριν χρονια και χωρις απόκρυψη. Με ειχε βρει απο αγγελια και ρωταγε αν πουλαω φορεμενα εσώρουχα και τέτοια. Πλακα ειχε.

Αυτα που λες εχουν να μου συμβουν απο το γυμνασιο που ηταν μοδα τοτε. Πλεον μονο για καμια τηλεπωληση με παιρνουν και με φανερο νουμερο οπου το απανταω εννοειται και αναλογα τι πουλανε ειτε διασκεδαζω ειτε λεω δεν ενδιαφερομαι. Αν δηλαδη ειναι για τηλεπικοινωνίες απλα λεω δεν ενδιαφερομαι αλλα αν ειναι τιποτα καλλυντικα, σομπες κουμτελ, οζον και λοιπα τοτε σπαω πλακα. Ειναι τα αγαπημένα μου αυτα, τους κανω ερωτησεις συνεχεια και διασκεδαζω. Εχουν καιρο να με παρουν ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δηλαδη ειναι για τηλεπικοινωνίες απλα λεω δεν ενδιαφερομαι αλλα αν ειναι τιποτα καλλυντικα, σομπες κουμτελ, οζον και λοιπα τοτε σπαω πλακα. Ειναι τα αγαπημένα μου αυτα, τους κανω ερωτησεις συνεχεια και διασκεδαζω. Εχουν καιρο να με παρουν ομως.

 

Αν είναι κοπέλα της λέω "ας αφήσουμε τις προσφορές και ας μιλήσουμε λίγο για εμάς... έχεις τόσο παθιάρικη φωνή - το ξέρεις;". Και σπάω πλάκα και με καταγράφουν ως ανώμαλο και έτσι δεν ξαναπαίρνουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους ρωτάω ηλίθιες ερωτήσεις για τα προϊόντα που δεν ξέρουν ή δεν γίνεται να απαντήσουν αλλά κάνω ότι ενδιαφέρομαι ώστε να συνεχίσουν να μου λένε πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι κοπέλα της λέω "ας αφήσουμε τις προσφορές και ας μιλήσουμε λίγο για εμάς... έχεις τόσο παθιάρικη φωνή - το ξέρεις;". Και σπάω πλάκα και με καταγράφουν ως ανώμαλο και έτσι δεν ξαναπαίρνουν.

 

Εκείνοι να δεις τι πλάκα σπάνε μαζί σου κάνοντας ακρόαση ξανά και ξανά τiς κλήσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας περάσουν καλά κι αυτοί λιγο με την κωλοδουλεια που κανουν.

 

That. Θα συμφωνήσω.

(αν και δεν είναι οι τηλεφωνητές εκείνοι που ακούν τις κλήσεις)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φραγη αποκρυψης εισερχομενων κλησεων, ολες οι εταιριες εχουν απλα πρεπει να τους καλεσεις στην εξηπηρετηση πελατων, η wind ειναι η μονη που στελνεις ενα μηνυμα με αυτο *90#.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...