Προς το περιεχόμενο

καταλαβαινεις οτι μεγαλωσες οταν...


giorgolavos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανυσηχιες βραδιατικα ε?

Για μεγαλο διαστημα εψαχνα να βρω τι πρεπει να κανω στην ζωη μου με γνωμονα τα πρεπει και τα θελω που ηταν αποδεκτα απο τους γυρω μου "χρημα,καλη δουλεια,σπιτι,αυτοκινητο" επενδυα χρονο στις σπουδες, στην δουλεια μου(οπου καταφερα να βρω μια δουλεια που πολλοι του κλαδου προσπαθουν να μπουν για καιρο) ,σε αναζητηση κατι καλυτερου επαγγελματικα,μια μερα απλα καταλαβα οτι ολα αυτα ειναι μαλακιες αν δεν σε ευχαριστει αυτος ο τροπος ζωης οσο και να προσπαθησεις να προσαρμοσεις τα θελω σου ποτε δεν θα εισαι ευχαριστημενος ή χαρουμενος (με βοηθησε να το καταλαβω και το γεγονος οτι φιλη ειχε φυγει στο εξωτερικο εδω και χρονια και οσο παλευε την επαγγελματικη επιτυχια της ηταν χαρουμενη ,οταν τα καταφερε ειπε και τωρα τι?).Σημασια εχει να φανταστεις λιγο τον εαυτο σου οταν θα εχω πετυχει τους επαγγελματικους στοχους μου θα ειμαι καλυμενος μονο με αυτο η μηπως θελω και κατι αλλο?

Εγω δεν θελω ουτε το πολυ χρημα ουτε την χλιδατη ζωη,απλα δεν με ευχαριστει οποτε σταματησα να ζοριζω τον εαυτο μου να βρει το κατι που να μου αποφερει πολυ χρημα...

Ειμαι χαρουμενος με τον εαυτο μου σαν χαρακτηρα.Δεν με νοιαζει τι νομιζει η τι θα πει ο αλλος για εμενα,αν βρω κατι η καποια που να θεωρω οτι θα με κανει χαρουμενο ειμαι σε θεση ,αν χρειαστει, να τα παρατησω ολα και να το ακολουθησω,και θα υποστηριξω την επιλογη μου.

Ενας φιλος μου ειχε πει καποτε ,αν δεν αγαπησεις τον εαυτο σου κανεις αλλος δεν προκειται να το κανει ,επρεπε να περασει καιρος για να το αντιληφθω.

Ελπιζω να σε καλυψα,

Φτανει νομιζω με τα ψυχολογικα ,τοπικ μπλα μπλα ειμαστε οχι forum ψυχολογιας

Με καλυψες απολυτα και συμφωνω σε ολα που ειπες θενκς! Με τον εαυτο μου τα εχω μια χαρα τοτε...

 

Πισω στο θεμα μας. Καταλαβαινεις οτι μεγαλωσες οταν ατομα που γνωριζες μικρος η μεγαλωσες φευγουν απ τη ζωη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...Όταν τα νύχια των ποδιών σου γίνονται σκληρά

Όταν βγάζεις κάλλους στα πόδια...

Όταν ξυπνάς το πρωί και δεν πια "ντούρος".

Μπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά, εσένα προσωπικά λογικό να μη σε πείθουν όσοι δεν έχουν πάρει τουλάχιστον ένα κεφάλι στη ζωή τους.

Αυτός είναι off topic πριν γράψει καν, μόνο από το nick! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εισαι αντρας μονος με 1200 τον μηνα και Παρασκευη βραδυ δοκιμαζεις να φτιαξεις μια συνταγη που ειδες στο ιντερνετ.

Τι σχέση έχει ο μισθός και το αναφερεις;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ οι μόνες στιγμές που νιώθω ότι μεγάλωσα πάντως είναι όταν πρέπει να καταχωρήσω την ημερομηνία γέννησης ηλεκτρονικά και χρειάζεται να σκρολάρω (ξαφνικά) αρκετά περισσότερο.  :unsure:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισμενες φορες νιωθω τα χρονια να με κανουν να μην αισθανομαι εκπληξη σχεδον για τιποτα πια.

σωραίοςςς... άρα την έζησες την ζωή σου, δεν υπάρχει κάτι που να μην το έκανες. Τράβα τώρα εκδρομή σε κανά μοναστήρι με τα καπή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...