Προς το περιεχόμενο

καταλαβαινεις οτι μεγαλωσες οταν...


giorgolavos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όταν αρχίζεις να διαβάζεις τα κηδειόχαρτα στις κολώνες.. 

 

Εκεί που καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες για τα καλά  είναι όταν υπάρχει το κηδειόχαρτό σου στις κολώνες... Είναι αυτό που λένε το τερμάτισες! .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου ρθε ανεκδοτο

 

 

Ηταν δυο σκελετοι, γυρναει ο ενας και ρωταει τον αλλο

ποσο χρονων εισαι;

800 χρονων, του λεει

Αντε ρε, πανω απο 750 δε σε κανα με τιποτα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν καταλαβαίνεις πως "τα καλύτερά σου χρόνια" τα πέρασες μη κάνοντας αυτά που υποτίθεται έπρεπε να κάνεις σε αυτά, και πως δε θα σου δοθεί η ευκαιρία να τα κάνεις στη συνέχεια.

 

Όταν ύστερα από ενθουσιασμό και ελπίδα ότι μέσα από τα social media θα βρεις ξανά παλιά άτομα που γνώριζες και είχατε χαθεί, και πως θα κανονίσετε να βρεθείτε ξανά να τα πείτε και να περάσετε όπως περνάγατε, τελικά τα βρίσκεις αλλά αντιλαμβάνεσαι πως πλέον ο καθένας "έχει πάρει το δρόμο του" και έχει προχωρήσει σε διαφορετικό δρόμο απ' το δικό σου, και πλέον είναι αδύνατο να κάνετε παρέα όπως κάνατε κάποτε.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακα τα ψεματα δεν ειναι ωραιο να γερνας γιατι αρχιζουν τα προβληματα υγειας και οταν παρεις τον κατηφορο δεν υπαρχει ελπις

Ο μονος δρομος ειναι προς το χειροτερο

 

 

Όταν καταλαβαίνεις πως "τα καλύτερά σου χρόνια" τα πέρασες μη κάνοντας αυτά που υποτίθεται έπρεπε να κάνεις σε αυτά, και πως δε θα σου δοθεί η ευκαιρία να τα κάνεις στη συνέχεια.

 

 

Tι μαυρίλα είναι αυτή; Εκτός και αν εδώ μέσα υπάρχουν μέλη άνω των 60... 

 

Άκουσα τις προαλες κατι πιτσιρικια (17-20 χρονών) να κράζουνε ως παππου εναν 33αρη   :shock:  

 

 

καταλαβαινεις οτι μεγαλωσες οταν...παιζεις isspro98 στο playstation 1 και διαλεγεις βραζιλια με τον αγαπημενο ροναλντο και μολις τελειωνει το ματς σου ερχεται στο μυαλο πως ειναι σημερα και πως ηταν τοτε......

 

 

να και ένας σοβαρός λόγος που καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες... 

 

Σοβαρά τώρα αν και έχω μια δεκαετία σχεδόν που δεν ασχολούμαι με video games αυτό το παιχνίδι ήταν θρύλος, δύσκολα θα ξαναβγει τέτοιο ποδοσφαιράκι.... 

καταλαβαινεις οτι μεγαλωσες οταν...παιζεις isspro98 στο playstation 1 και διαλεγεις βραζιλια με τον αγαπημενο ροναλντο και μολις τελειωνει το ματς σου ερχεται στο μυαλο πως ειναι σημερα και πως ηταν τοτε......

 

 

να και ένας σοβαρός λόγος που καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες... 

 

Σοβαρά τώρα αν και έχω μια δεκαετία σχεδόν που δεν ασχολούμαι με video games αυτό το παιχνίδι ήταν θρύλος, δύσκολα θα ξαναβγει τέτοιο ποδοσφαιράκι.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες όταν:

 

- Είσαι εσύ αυτός που γκρινιάζει για τα παιδάκια που έρχονται νωρίς το πρωί για τα κάλαντα (όσα πάνε ακόμα δηλαδή πλέον)

- Δεν καταλαβαίνεις γρι από την διαδικτυακό αργκό και τα αστεία της σημερινής γενιάς

- Συγκρίνεις την σημερινή εποχή με προηγούμενες

- Κι άλλα πολλά που βαριέμαι να γράψω και σίγουρα θα έχουν γράψει ήδη άλλα άτομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαινεις οτι παιζει να μεγαλωσες οταν ανοιγει στο ινσομνια θεμα με τιτλο

"καταλαβαινεις οτι μεγαλωσες οταν..."

 

και φοβασαι να το διαβασεις μηπως και δεις τα σημαδια που ηδη φοβασαι οτι υπαρχουν.

 

200.gif#0

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν καταλαβαίνεις πως "τα καλύτερά σου χρόνια" τα πέρασες μη κάνοντας αυτά που υποτίθεται έπρεπε να κάνεις σε αυτά, και πως δε θα σου δοθεί η ευκαιρία να τα κάνεις στη συνέχεια.

 

Όταν ύστερα από ενθουσιασμό και ελπίδα ότι μέσα από τα social media θα βρεις ξανά παλιά άτομα που γνώριζες και είχατε χαθεί, και πως θα κανονίσετε να βρεθείτε ξανά να τα πείτε και να περάσετε όπως περνάγατε, τελικά τα βρίσκεις αλλά αντιλαμβάνεσαι πως πλέον ο καθένας "έχει πάρει το δρόμο του" και έχει προχωρήσει σε διαφορετικό δρόμο απ' το δικό σου, και πλέον είναι αδύνατο να κάνετε παρέα όπως κάνατε κάποτε.

Αυτό ακριβώς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί ακριβώς είναι κακό να μεγαλώνεις;

Δεν είναι καθόλου κακό, ειδικά να έχεις την τύχη να ζεις τη ζωή σου όπως τη θέλεις! Αλλά είναι λίγο μελαγχολικό, πώς να το κάνουμε; Όντας νέος έχεις ευκαιρίες, όνειρα, χρόνο που φαίνεται αρκετός για να κάνεις ότι θέλεις, και μια ξεγνοιασια που προσωπικά είναι το μόνο που μου λείπει. Μεγαλώνοντας συνειδητοποιείς όλο και περισσότερο τις ευθυνες, την πραγματικότητα, ίσως τη ματαιότητα κάποιων πραγμάτων. Αλλά έχοντας πάντα για παραδειγμα τον αγαπημένο μου παππού που ήταν γεματος ζωντάνια κι ευτυχία μέχρι το τέλος της ζωής του, πιστευω πως δεν είναι δύσκολο να συμφιλιωθούμε με τον χρόνο που περνάει, φτάνει να μην αφήσουμε τη ρουτινα να μας φάει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σημερα συζητουσα με ενα παληκαρι που εμπαινε στρατο. Φαση 22 χρονων αυτος, ολα cool εγω ξεψαρωμα κλπ, μεχρι που με ρωταει ποτε απολυθηκα. Και υπολογιζω. Και συνειδητοποιω πως απολυθηκα το 2004. Και σκαλωνω. Και μου λεει "εεε παιζει να εχουν αλλαξει τα πραγματα απο τοτε". Και μαλλον εχουν.

 

Αλλα η ηλικια ειναι απλως ενας αριθμος και τα σχετικα και γιολο ε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα συζητουσα με ενα παληκαρι που εμπαινε στρατο. Φαση 22 χρονων αυτος, ολα cool εγω ξεψαρωμα κλπ, μεχρι που με ρωταει ποτε απολυθηκα. Και υπολογιζω. Και συνειδητοποιω πως απολυθηκα το 2004. Και σκαλωνω. Και μου λεει "εεε παιζει να εχουν αλλαξει τα πραγματα απο τοτε". Και μαλλον εχουν.

 

Αλλα η ηλικια ειναι απλως ενας αριθμος και τα σχετικα και γιολο ε.

Και θα είχες πάει και με αναβολή ε; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...