Προς το περιεχόμενο

καταλαβαινεις οτι μεγαλωσες οταν...


giorgolavos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η ηλικια ειναι απλως ενας αριθμος 

 

Aυτό πρέπει να μπει στο θρεντ με τις φράσεις μεγάλων (if you know what I mean d015.gif ) αντρών.

 

 

Και θα είχες πάει και με αναβολή ε; :P

 

Κάτι μου λέει ότι ο φίλος μας ο στορμ χτύπησε ΠΟΛΛΕΣ αναβολές d015.gif

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν πάτησα τα 30 μου κακοφαινόταν που μεγάλωνα. Είναι αλήθεια και δεν το κρύβω.
Τώρα που πατάω τα 40 δεν μου κακοφαίνεται καθόλου. Πιθανόν να το βλέπω πιο ώριμα και πιο κατασταλαγμένα. Πιθανόν και όχι. Έχω καταλάβει πάντως πως δεν έχει τόση σημασία το ότι μεγαλώνεις όσο το να έχεις δίπλα σου ανθρώπους που αγαπάς. Όλοι μεγαλώνουμε, ο καθένας με τον τρόπο του. Ακομη κι εκείνοι (είμαι και εγώ ένας από αυτούς) που νιώθουν ότι δεν μεγαλώνουν, κι εκείνοι μεγαλώνουν, απλά με άλλο ρυθμό. Το θέμα δεν είναι ότι μεγαλώνουμε (αυτό συμβαίνει και δεν αλλάζει). Tο θέμα είναι να αποδεχόμαστε σε κάθε φάση της ζωής μας τον εαυτό μας και την εξέλιξη του. Ε και κάποια στιγμή όλοι θα πεθάνουμε. Και όλοι το γνωρίζουμε αυτό. Οπότε το μόνο που μας μένει είναι να χαρούμε την ζωή, να αποδεχτούμε τον εαυτό μας και να χαιρόμαστε τις καθημερινές σταγόνες ευτυχίας που μας παρουσιάζονται συχνά αλλά -για κάποιο περίεργο λόγο- τις αγνοούμε. Ας χαρούμε λοιπόν τη ζωή όσο περισσότερο μπορούμε και ας αγαπήσουμε όσο μπορούμε περισσότερο τον ατελή εαυτό μας. Κάπου εκεί γύρω βρίσκεται και η ευτυχία. Και όποιος είναι ευτυχισμένος, δεν τον ενδιαφέρει αν μεγαλώνει ή όχι.

Ελπίζω να μην σας ψυχοπλάκωσα :P

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Aυτό πρέπει να μπει στο θρεντ με τις φράσεις μεγάλων (if you know what I mean d015.gif ) αντρών.

 

 

 

Κάτι μου λέει ότι ο φίλος μας ο στορμ χτύπησε ΠΟΛΛΕΣ αναβολές d015.gif

Kαλα αυτος ^^^

:P

 

Και θα είχες πάει και με αναβολή ε; :P

 

Αλλα κι εσυ τεκνον φρουτε?

:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα ψυχοπλακωθεί όταν ο πατέρας μου (πάνω σε μια γενική συζήτηση ) μου πέταξε μια ιδέα να πάρει δάνειο για να μου αγοράσει έναν χώρο να κάνω την δουλειά μου...

Το ψυχοπλάκωμα έπεσε γιατί σκέφτηκα πως δεν μεγάλωσα μόνο εγώ αλλά και αυτός και πως έχουμε φτάσει σε τέτοιο σημείο ηλικιακά που α) αυτός κατα πάσα πιθανότητα δεν θα ζει όταν ξεπληρωθεί το δάνειο β) εγώ θα είμαι σε ηλικία που θα μπορούσα να ειμαι παππούς και μιλάμε για 25 χρόνια απο τώρα περίπου :wacko:    :eek:

 

Η οπτική γωνία που είχα για το μέλλον άλλαξε σφόδρα μετα απο αυτή τη συνειδητοποιηση...

Γενικά πολλά απο τα πρόσωπα που αισθάνομαι κοντά τους δεν θα ειναι μαζί μου πια... και ήδη ένα έφυγε αν και λίγο νωρίς.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως αγαπητοί φίλοι με εχουν πει "πολύ μεγαλο" για συγκεκριμένες δουλειές ή πόστα.

 

Και είναι γενικά ασχημο εντός εισαγωγικών να σου λένε "φιλε ξοφλησες" στα mid-30's που είναι απο τις πιο ωραίες, παραγωγικές και πιο πάρτυ ηλικίες κατ'εμέ.

 

Οσον αφορά αυτό που έγραψε κάποιος νωρίτερα - το τι θα έπρεπε να έχουμε κάνει τα προηγούμενα χρονια - είναι ενα μάυρο κομμάτι που με σφάζει κάθε μέρα γιατι στα 25 ΣΙΓΟΥΡΑ δεν σκευτεσαι οπως στα 35.

 

Δεν μπορούσαμε ομως να προβλέψουμε τι θα επέλθει και δυστυχώς αυτη την Ελλάδα χτίσαμε.

 

Απο την άλλη η κρίση έδειξε την υποτιθέμενη "φιλία" μιας και έχουν πέσει οι μάσκες εδώ και καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως αγαπητοί φίλοι με εχουν πει "πολύ μεγαλο" για συγκεκριμένες δουλειές ή πόστα.

 

Και είναι γενικά ασχημο εντός εισαγωγικών να σου λένε "φιλε ξοφλησες" στα mid-30's που είναι απο τις πιο ωραίες, παραγωγικές και πιο πάρτυ ηλικίες κατ'εμέ.

 

Οσον αφορά αυτό που έγραψε κάποιος νωρίτερα - το τι θα έπρεπε να έχουμε κάνει τα προηγούμενα χρονια - είναι ενα μάυρο κομμάτι που με σφάζει κάθε μέρα γιατι στα 25 ΣΙΓΟΥΡΑ δεν σκευτεσαι οπως στα 35.

 

Δεν μπορούσαμε ομως να προβλέψουμε τι θα επέλθει και δυστυχώς αυτη την Ελλάδα χτίσαμε.

 

Απο την άλλη η κρίση έδειξε την υποτιθέμενη "φιλία" μιας και έχουν πέσει οι μάσκες εδώ και καιρό.

 

 

++++1000

 

 

Εγώ δεν κατάλαβα τι εννοεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν διαβάζεις για γλυκά χωρίς ζάχαρη και συσκευές μέτρησης σακχάρου στο μπλαμπλα.

 

Που ξέρεις μπορεί να είναι το μόνο που έχει μέλλον σαν thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...