Προς το περιεχόμενο

H LG παρουσιάζει την τηλεόραση Signature 4K OLED W με πάχος 2,57 χιλιοστά (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε ήδη 55" LG στα 1400 εδώ....

http://www.skroutz.gr/c/12/television.html?from=most-popular&keyphrase=oled+tv

 

Αλλά εγώ περιμένω για 4K, HDR που είναι στα 2000 τώρα..

 

Aν μια 4K OLED κοστίζει τώρα 2000 σε δυο-τρια χρόνια θα κοστίζει τα μισά . Σε τέσσερα-πένε χρόνια θα μπορούμε να βρούμε μια καλή 40αρα στα 300 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολυ απλα γιατι οι αλλοι 2 μεγαλοι πιστευουν οτι εχει να δωσει ακομα πραματα η led τεχνολογια και (φανταζομαι) οτι χρονια τωρα αναπτυσσουν της δικες τους oled απλα δεν εχουν βγει στην αγορα ακομα περιμενουν τη καταλληλη στιγμη και να λυθουν καποια σοβαρα προβληματα της early-oled τεχνολογιας.

 

Μα τι λέτε;;

 

http://www.samsung.com/uk/discover/tv/oled-tv-a-revolution-in-tv/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άρθρο είναι του 13. Από τότε στην ουσία η samsung αποσύρθηκε από τις oled και πήγε στις quantum....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το signature δεν ξέρω γιατί με προδιαθέτει πάντα αρνητικά λέτε να είναι η τιμή;

 

Πάντως μια στα 2000 € για 75 ίντσες με όλα τα καλούδια είναι το δικό μου όνειρο λέτε να πάρει δύο έτη ή θα χρειαστεί κάτι παραπάνω για να γίνει πραγματικότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλε και η ΣΟΝΥ την πρώτη της OLED. Λογικά θα ανέβει και εδώ άρθρο σύντομα

 

Η sony βγάζει για τα studio του hollywood oled τηλεοράσεις αρκετά χρόνια τώρα αλλά ok πρώτη φορά σε consumer market.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάντως μια στα 2000 για 75 ίντσες είναι το δικό μου όνειρο λέτε να πάρει δύο έτη ή θα χρειαστεί κάτι παραπάνω για να γίνει πραγματικότητα;

 

75αρα 4Κ LCD κάνει παραπάνω από αυτά (3470+) και περιμένεις OLED σε 2 χρόνια να κάνει τόσα? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν μια 4K OLED κοστίζει τώρα 2000 σε δυο-τρια χρόνια θα κοστίζει τα μισά . Σε τέσσερα-πένε χρόνια θα μπορούμε να βρούμε μια καλή 40αρα στα 300 ευρώ.

Σε  8 χρονια φιλε θα την κανουν και δωρο με καινουριο smartphone .

Aς περιμενουμε μεχρι τοτε μην μας πιασουν κοροιδα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας με τα γούστα του. Πάντως η ανάγκη να δει κάποιος τηλεοπτικά προγράμματα σε OLED ήταν ανύπαρκτη πριν 10 χρόνια. Απλά είδες (γενικά όχι εσύ συγκεκριμένα) το προϊόν και έπεισες τον εαυτό σου - δικαιολογημένα ή αδικαιολόγητα - ότι έχεις την τάδε ανάγκη και ότι η ζωή σου θα γίνει καλύτερη αν την ικανοποιήσεις. Πριν λίγα χρόνια είχες την ανάγκη για 1080p, μετά για 4K κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας με τα γούστα του. Πάντως η ανάγκη να δει κάποιος τηλεοπτικά προγράμματα σε OLED ήταν ανύπαρκτη πριν 10 χρόνια. Απλά είδες (γενικά όχι εσύ συγκεκριμένα) το προϊόν και έπεισες τον εαυτό σου - δικαιολογημένα ή αδικαιολόγητα - ότι έχεις την τάδε ανάγκη και ότι η ζωή σου θα γίνει καλύτερη αν την ικανοποιήσεις. Πριν λίγα χρόνια είχες την ανάγκη για 1080p, μετά για 4K κτλ. 

 

Το τελευταίο πράγμα που θέλω την oled είναι τα τηλεοπτικά προγράμματα. Games και ταινίες 4k είναι αυτό που την θέλω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγα χρόνια θα θέλεις 8K virtual reality headset για παιχνίδια και ταινίες. Η OLED θα είναι old news

 

Δεν είναι επιθυμίες που μας δημιουργούνται. Είναι επιθυμίες που πάντα είχαμε αλλά ξέραμε ότι δεν μπορούμε να έχουμε...

Και εγώ θα θέλω την τηλεμεταφορά όταν ανακαλυφθεί. Και τώρα την θέλω όμως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...