Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

είμαι στο δεύτερο εξάμηνο που παίρνω το ΚΕΑ ως φοιτητής άνω των 25 χωρίς εισόδημα. Όταν θα χρειαστεί να ξανακάνω την αίτηση δε θα είμαι πλέον φοιτητής. Χρειάζεται αυτή τη φορά να κάνω κάτι επιπλέον για να εγκριθεί (πχ να εγγραφώ στον ΟΑΕΔ ή κάτι τέτοιο) ή θα είμαι οκ αφού δεν έχω εισόδημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω. Τον επόμενο μήνα πρέπει να κάνω για 2η φορά αίτηση Κέα . Όμως ακόμα δεν έχω αλλάξει το όνομα της ΔΕΗ. Για να αλλάξω το όνομα πρέπει να έχω βγάλει και αυτό το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου; Αν κάνω την αίτηση για αλλαγή ονόματος ηλεκτρονικά χωρίς αυτό το πιστοποιητικό. Θα γίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, nikos010101 said:

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω. Τον επόμενο μήνα πρέπει να κάνω για 2η φορά αίτηση Κέα . Όμως ακόμα δεν έχω αλλάξει το όνομα της ΔΕΗ. Για να αλλάξω το όνομα πρέπει να έχω βγάλει και αυτό το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου; Αν κάνω την αίτηση για αλλαγή ονόματος ηλεκτρονικά χωρίς αυτό το πιστοποιητικό. Θα γίνει;

Ρώτα εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, nikos010101 είπε

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω. Τον επόμενο μήνα πρέπει να κάνω για 2η φορά αίτηση Κέα . Όμως ακόμα δεν έχω αλλάξει το όνομα της ΔΕΗ. Για να αλλάξω το όνομα πρέπει να έχω βγάλει και αυτό το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου; Αν κάνω την αίτηση για αλλαγή ονόματος ηλεκτρονικά χωρίς αυτό το πιστοποιητικό. Θα γίνει;

Εφόσον έχει ρεύμα ΤΩΡΑ, έχεις 6 μήνες περιθώριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλημερα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος,αν κανω αιτηση και εγκριθει για παραδειγμα σημερα, η πρωτη πληρωμη ειναι στις 31 του επομενου μηνα δηλαδη οκτωβρη? επισης αν εγκριθει ενα συγκεκριμενο ποσο π.χ. 100 ευρω το μηνα, αυτο θα ισχυει για ολο το 6μηνο το ιδιο ή θα μεταβαλλεται αν αποκτησω εισοδηματα στο 6μηνο που ακολουθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, giannisp1 είπε

καλημερα θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος,αν κανω αιτηση και εγκριθει για παραδειγμα σημερα, η πρωτη πληρωμη ειναι στις 31 του επομενου μηνα δηλαδη οκτωβρη? επισης αν εγκριθει ενα συγκεκριμενο ποσο π.χ. 100 ευρω το μηνα, αυτο θα ισχυει για ολο το 6μηνο το ιδιο ή θα μεταβαλλεται αν αποκτησω εισοδηματα στο 6μηνο που ακολουθει?

ναι το επομενου μηνα πληρωμη, και κλειδωνει για 6μηνο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Raylan είπε

Από 01/01/24 αύξηση 8% ήτοι 216€, πάλι φρόντισε ο Κυριάκος, με χρυσά κουτάλια θα τρώτε.

Οι μισθοί και οι συντάξεις πήραν 7%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγραφα τίποτα άλλο :P 

Ο πρωθυπουργός σήμερα στην ΔΕΘ ανακοίνωσε αύξηση 8% στο ΚΕΑ από Δεκέμβριο αλλά κουβέντα για το διπλό ΚΕΑ όπως γινόταν κάθε χρόνο.

Άρα σου λέει κομμένο το διπλό ΚΕΑ τον Δεκέμβριο αλλά πάρε μια αύξηση 8% σαν να λέμε μια η άλλη(κοροϊδία απλά) να θυμίσω ούτε το Πάσχα είχε δώσει διπλό ΚΕΑ όπως πέρσι.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Τον επόμενο μήνα πρέπει να κάνω αίτηση για 2η φορά και δεν ξέρω αν θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα επειδή άλλαξα πρόσφατα το όνομα της ΔΕΗ στο όνομα μου. Στις 15 Σεπτεμβρίου. Επίσης η ΥΔΕ έχει λήξει και δεν έχω βγάλει ακόμα νέα. Θα μπορώ να κάνω νέα αίτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε όλους 

Πριν λίγη ώρα μου πιστώθηκαν τα μισά απ το τελικό ποσό στην κανονική καρτα. 
Τα αλλά μισά που πιστώνονται στην prepaid δεν έχουν μπει ακόμα! Ξέρετε τι παίζει; Πχ αν πάντα αργούν να μπουν σε σχέση με τα αλλά;

πρωτη φορά που περιμενω και στην Προπληρωμένη καρτα χρήματα και έχω αγχωθεί 

 

ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SalonikiosLeventis είπε

Καλησπερα σε όλους 

Πριν λίγη ώρα μου πιστώθηκαν τα μισά απ το τελικό ποσό στην κανονική καρτα. 
Τα αλλά μισά που πιστώνονται στην prepaid δεν έχουν μπει ακόμα! Ξέρετε τι παίζει; Πχ αν πάντα αργούν να μπουν σε σχέση με τα αλλά;

πρωτη φορά που περιμενω και στην Προπληρωμένη καρτα χρήματα και έχω αγχωθεί 

 

ευχαριστώ 

Για ξανα δες το πρεπει να σου εχουν μπει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nikos010101 είπε

Καλησπέρα. Τον επόμενο μήνα πρέπει να κάνω αίτηση για 2η φορά και δεν ξέρω αν θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα επειδή άλλαξα πρόσφατα το όνομα της ΔΕΗ στο όνομα μου. Στις 15 Σεπτεμβρίου. Επίσης η ΥΔΕ έχει λήξει και δεν έχω βγάλει ακόμα νέα. Θα μπορώ να κάνω νέα αίτηση;

θα βαλεις το νεο αριθμο κανονικα και δεν θα εχεις προβλημα. το ΥΔΕ δεν παιζει ρολο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ανανεώσω την αίτηση πρέπει να περιμένω να μου έρθει μήνυμα στο κινητό που να λέει ότι ακυρώθηκε η αίτηση λόγω παρέλευσης εξαμήνου; 

Η μπορώ να την κάνω και τώρα; τον Οκτώβριο πρέπει να την κάνω για 2η φορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...