Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Πάει σε 1 ΚΕΠ και υπογραφεί.

Δεν είναι εμπόδιο η απόσταση.

Πιστεύω ότι το λάθος είναι ότι θέλει τον γιο του που είναι φαντάρος στο Σουφλί να τον δηλώσει φιλοξενούμενο 360 χιλιόμετρα μακριά 

Ναι. Δεν τον δηλώνω εγώ. Το σύστημα τον βγάζει έτσι.  Ενώ δεν θα έπρεπε μου είπαν, επειδή πρόκειται για τέκνο. Ο άλλος γιος που είναι 18, δεν τον βγάζει φιλοξενούμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, axhsa είπε

 

Τελικά πρέπει να είναι σφάλμα του σηστήματος μου είπαν στο τηλέφωνο.  Όταν η αίτηση έχει μέσα φιλοξενούμενο, πρέπει να γίνει σε Δήμο. Αλλά όχι όταν πρόκειται για τέκνο λέει. Οπότε κάτι έχει κολλήσει μου λέει και με παρέπεμψε στο Δήμο για αίτηση. Πήρα στο Δήμο τηλέφωνο και μου ζητάν 2 τόνους χαρτιά. Συναίνεση από όλα τα ενήλικα μέρη του νοικοκυριού φωτοτυπίες απο τράπεζες, απο ΔΕΚΟ απο παντού. Και ο γιος που είναι στο Σουφλί φαντάρος πρέπει να υπογράψει και αυτός. Απο εκεί που ήταν έτοιμη η αίτηση ολα απο την αρχή.  Γκρι είναι το κουμπάκι επεξεργασία του μεγάλου γιου. Δηλαδή θα έμπαινα αν με άφηνε όπως παλιά, θα έβαζα ότι είναι άγαμος, και ότι έχει βγάλει γενικό λύκειο. Αυτά ζητάει εκεί μέσα. 

Το έντυπο της συναίνεσης το κάνει και μέσω gov με ηλεκτρονική υπογραφή, το αποθηκεύει σε pdf και στο στέλνει να το εκτυπώσεις.

3 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Πάει σε 1 ΚΕΠ και υπογραφεί.

Δεν είναι εμπόδιο η απόσταση.

Πιστεύω ότι το λάθος είναι ότι θέλει τον γιο του που είναι φαντάρος στο Σουφλί να τον δηλώσει φιλοξενούμενο 360 χιλιόμετρα μακριά 

Τι εννοείς λάθος που θέλει να το δηλώσει φιλοξενούμενο; Αφού και οι οδηγίες το λένε οτι συμπεριλαμβάνονται κανονικά και όσοι υπηρετούν τη θητεία τους. Θέμα συναίνεσης πιστεύω είναι για να μπορέσουν να ενημερωθούν και τα στοιχεία του που έγραψε ο axhsa οτι πρέπει να συμπληρωθούν. Με λίγο τρέξιμο για εκτυπώσεις και στο δήμο θα ξεμπερδέψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα χρόνια πολλά. Έπαιρνα το προηγούμενο εξάμηνο Κέα και μου ήρθε μήνυμα ότι έληξε η αίτηση μου και να κάνω καινούρια. Εγώ έπιασα δουλειά τον Απρίλιο, μπήκα να κάνω αίτηση και στα εισοδήματα μου δεν έχει φανεί ο μισθός που πήρα για τον Απρίλιο. Να κάνω αίτηση έτσι όπως το δειχνει? Αν ενημερωθεί το σύστημα με τον μισθό θα μειωθεί αυτόματα το Κέα? Θα ανακληθεί η αίτηση? Έχει συμβεί σε κάποιον? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω υπάρχει δυνατότητα τα χρήματα της prepaid να τα μεταφέρω στην βασική χρεωστική μου κάρτα; Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Evangio99 είπε

Καλησπέρα χρόνια πολλά. Έπαιρνα το προηγούμενο εξάμηνο Κέα και μου ήρθε μήνυμα ότι έληξε η αίτηση μου και να κάνω καινούρια. Εγώ έπιασα δουλειά τον Απρίλιο, μπήκα να κάνω αίτηση και στα εισοδήματα μου δεν έχει φανεί ο μισθός που πήρα για τον Απρίλιο. Να κάνω αίτηση έτσι όπως το δειχνει? Αν ενημερωθεί το σύστημα με τον μισθό θα μειωθεί αυτόματα το Κέα? Θα ανακληθεί η αίτηση? Έχει συμβεί σε κάποιον? 

το ΚΕΑ βλεπει 6 μηνες πριν την αιτηση οποτε κανεις κανονικα, και για 6 μηνες εχει κλειδωσει το ποσο.  στην επομενη φορα που θα φανουν θα σε κοψει .

53 λεπτά πριν, JohnTheReaper89 είπε

Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω υπάρχει δυνατότητα τα χρήματα της prepaid να τα μεταφέρω στην βασική χρεωστική μου κάρτα; Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια!

η prepaid ειναι μονο για αγορες, δεν σε αφηνει να βγαλεις μετρητα ουτε να τα μεταφερεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...