Προς το περιεχόμενο

Taboo (Mini-Series, BBC1 2017)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Βγάζει λίγο ατμόσφαιρα απομονωμένου λόρδου που είναι "λυκάνθρωπος" or something και οίκο των Άσερ φυσικά λόγω της αδερφής ????. Είναι πολύ ευχάριστο βέβαια που είναι Αφρική μεριά να αλλάζουμε και λίγο setting.

 

Επίσης αν και έχει αρκετές ωραίες στιγμές νομίζω η σκηνή που κάνει acknowledge τα στοιχειά του -αν και θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη- είναι η αγαπημένη μου απ'το επεισόδιο. Μόνο και μόνο για τα λόγια αλλά και επειδή σηκώνει τα σεντόνια χεχε.

 

Ελπίζω να παραμείνει ατμοσφαιρικό!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυνατο με σκοτεινη ατμοσφαιρα εποχης...Γουσταρω απειρα το ρολο του Χαρντι..ελπιζω να εξελιχθει ωραια κ η πλοκη

 

Φαινεται το 17 θα τσουλισει ωραια απο αποψη σειρων,ευτυχως γιατι δε θα τη παλευα αλλιως μεχρι το 18 που βγαινει η 2η του WW :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είδα και το 2ο. Παρότι μου αρέσει πολύ σαν ατμόσφαιρα και φυσικά ο Hardy, το πάνε εξαντλητικά αργά

και το αφήσανε σε επικό cliffhanger

.

 

"Cliffhganer", λες και δεν ξέρουμε ότι θα την παλέψει... :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γιατι μου δίνετε η εντύπωση οτι την αδελφή του την έχει φυστικωσει ήδη και έχουν παιδί τον πιτσιρικά και είναι και ο λόγος που έφυγε για Αφρική

Επεξ/σία από jokerakias
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γιατι μου δίνετε η εντύπωση οτι την αδελφή του την έχει φυστικωσει ήδη και έχουν παιδί τον πιτσιρικά και είναι και ο λόγος που έφυγε για Αφρική

 

Καλά αυτό είναι προφανές. Εγώ λέω για το rematch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερο το 2ο.Συνεχιζει ο αργος ρυθμος και το ζουμι ηταν στο τελευταιο 15λεπτο περιπου.

 

 

γιατι μου δίνετε η εντύπωση οτι την αδελφή του την έχει φυστικωσει ήδη και έχουν παιδί τον πιτσιρικά και είναι και ο λόγος που έφυγε για Αφρική

 

 

Κατι τετοιο υποθετω και γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο η σειρά.

Θυμίζει κλασικό παλιό ελληνικό σενάριο ( σαν αυτή πχ με τον Κωνσταντάρα) όπου γυρίζει ο κληρονόμος της περιουσίας ενώ όλοι τον έχουν ξεγράψει και τελικά τους κάνει ότι θέλει και τους τα παίρνει όλα.

Πιο προβλέψιμο πεθαίνει..

Ο μόνος λόγος που το βλέπω είναι ο Τομ Χάρντι. Αλλιώς από μένα αυτή η αγγλική κλασικουρα θα είχε φάει big time άκυρο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...