Προς το περιεχόμενο

Taboo (Mini-Series, BBC1 2017)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι στο 4ο επεισόδιο απο τα 8. Αν δεν έπαιζε ο Hardy η σειρά θα ακροβατούσε μεταξύ βαρεμάρας και αθλιότητας.

Αλλά έχει το κατιτις ο καριόλης.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα τελευταια 3 επεισοδιακια,αλλα και παλι δεν μου αφησε πολυ καλη εντυπωση σαν συνολο.Ενω εχει πολυ καλες ερμηνιες,σκηνοθεσια,σκηνικα,ατμοσφαιρα κτλ με χαλασε αρκετα ο παρα πολυ αργος ρυθμος που ειχε και γενικα η εξελιξη της ολης υποθεσης με εξερεση τα τελευταια επς.Το ειδα για τον Hardy ο οποιος δεν απογοητευσε αλλα περιμενα κατι καλυτερο απο την σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και το φινάλε το άφησαν έτσι για να ανανεώσουν για 2η σεζόν.

Μέτριο έως κάτω του μετρίου και πολύ αργό. Αν δεν έπαιζε ο Hardy θα έπιανε πάτο.

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ αργή σειρά με αδιάφορο σενάριο. Στο τέλος κάθε επεισοδίου ήλπιζα να τσούλαγε στο επόμενο, αλλά τελικά δεν. Μπράβο στον Hardy που με έκανε (και μένα) να τη δω μόνο γι' αυτόν. Σκηνοθεσία και σκηνικά πάντως ήταν μια χαρά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την  ξεκινησα και εγω,μετα απο προτροπη φιλων  ειμαι στο δευτερο επεισοδιο δεχνει  πολυ ατμοσφαιρικη και ενδιαφερουσα .

 

Ξενερωσα με τα σχολια  του DOP  ομως του οποιου η γνωμη ειναι θεσφατο για μενα,αρα κραταω μικρο καλαθι για την συνεχεια .

 

Αν προλαβω να την τελειωσω πριν φυγω για διακοπες θα επανελθω  με ολοκληρωμενη αποψη .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελειωσα καθως την βρηκα αρκετα ενδιαφερουσα και αξιζε τον χρονο που αφιερωσα .

Δεν ειναι ομως αυτο το θεμα μας .Το θεμα ειναι πως ειμαι σοκαρισμενος  για την διασταση αποψεων  που εχουμε στην συγκεκριμενη σειρα με τον DOP .

Δεν ξερω αν θα το ξεπερασω ποτε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

https://subz.xyz/news/9955-taboo-tom-hardy?

Ο πρόεδρος του FX που προβάλλει τη σειρά είχε να πει τα εξής για το θέμα: «Έχουμε κάνει αμέτρητες συζητήσεις για τη σειρά και μιλήσαμε με τον Steven Knight (σεναριογράφος) χθες. Έχει μια ιδέα για μια πιθανή δεύτερη και τρίτη σεζόν του Taboo. Όλα όμως εξαρτώνται από τον Tom. Τι θέλει να κάνει, πότε θέλει να το κάνει και πότε είναι διαθέσιμος. Αυτή τη στιγμή θεωρώ το ίδιο πιθανό να γίνουν αυτές οι σεζόν με το να μη γίνουν καθόλου» τόνισε ο John Landgraf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Από το λογαριασμό του Tom Hardy στο Instagram.

Μας teaserαρει για τη 2η σεζόν ? !! ή ένα αποχαιρετιστήριο μήνυμα στη σειρά;IMG_20190809_221805.jpg.eba33c3ceb5387141df4a4ea924293ec.jpg

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

https://www.radiotimes.com/news/tv/2020-01-10/taboo-series-2-air-date-trailer-cast-tom-hardy-bbc/

Περιμένουν ουσιαστικά να τελειώσει ο Τομ με τα γυρίσματα του Vemom 2. Η συγγραφή της ιστορίας για τα πρώτα 6 επεισόδια είναι έτοιμη και μένουν άλλα 2.

Γυρίσματα θα ξεκινήσουν εντός της χρονιάς, μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...