Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση Samsung 4K 50KU6000 Πρόβλημα


hd1515

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, αγόρασα τη Samsung 4K 50KU6000 Όταν υπάρχει έντονη κίνηση στη οθόνη έχει θολούρες Μπορείτε να μου προτείνετε ρυθμίσεις για να λυθεί το πρόβλημα Ευχαριστώ (Ελπίζω να υπάρχει λύση και να μη πήγαν χαμένα 600 ευρώ ) :cry:  :eek:  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το αρχείο ει ναι 10 gb 1080p και όταν ενεργοποιώ το motion plus γίνεται ακόμα χειρότερο και η εικόνα κινείται σαν fast forward οχι μόνο αλλά κι σε όλες τις πήγες εικόνας ακόμα και σε βίντεο 

Επεξ/σία από hd1515
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, αγόρασα τη Samsung 4K 50KU6000 Όταν υπάρχει έντονη κίνηση στη οθόνη έχει θολούρες Μπορείτε να μου προτείνετε ρυθμίσεις για να λυθεί το πρόβλημα Ευχαριστώ (Ελπίζω να υπάρχει λύση και να μη πήγαν χαμένα 600 ευρώ ) :cry: :eek: :wacko:

Το motion plus είναι άσχετο, αν σου αρέσει το χρησιμοποιείς, αλλιώς όχι. Αν κατάλαβα καλά, βλέπεις ανομοιομορφίες στην οθόνη όταν κινείται η κάμερα δεξιά-αριστερά σε ουρανούς πχ; Σαν να είναι λερωμένο το τζάμι; Ή και σε ακίνητη εικόνα φαίνεται;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν κινείται δεξιά -αριστερά ο χαρακτήρας υπάρχει μια θολούρα (σαν να είναι λερωμένο το τζάμι) γύρω του και όταν μένει στατικό το πλάνο έχει ανομοιομορφίες κι θολούρα(σαν χιόνι) όπως φαίνεται στις  φώτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τις φωτο επιμενω οτι φταει το αρχειο, δεν εχει καμια σημασια οτι ειναι 10γιγα αν ειναι πολυ χαμηλο το bitrate. εχεις δοκιμασεις αρκετα διαφορετικα αρχεια; youtube kai netflix?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δοκίμασα και bluray disc κι διαφορετικά αρχεία κι βίντεο  (youtube) τα ίδια   :mad: 

πως μπορώ να δω αν είναι ανομοιομορφία της tv ή το αρχείο ?

​αν κάποιος έχει το ίδιο μοντέλο θα με βοηθούσε πολύ άποψη του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν κινείται δεξιά -αριστερά ο χαρακτήρας υπάρχει μια θολούρα (σαν να είναι λερωμένο το τζάμι) γύρω του και όταν μένει στατικό το πλάνο έχει ανομοιομορφίες κι θολούρα(σαν χιόνι) όπως φαίνεται στις φώτο

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, είναι πρόβλημα του πάνελ και είναι θέμα τύχης αν θα είναι έντονο, όπως σε σένα, ή πρακτικά αόρατο. Γύρνα την πίσω στο κατάστημα και πάρε το ίδιο ή κάποιο καλύτερο μοντέλο. Η Samsung δεν το αναγνωρίζει ως πρόβλημα, μην τους πάρεις καν τηλέφωνο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την έχω 2-3 εβδομάδες δεν ξέρω αν θα μου την αντικαταστήσουν . Γίνετε να πάρω άλλο διαφορετικό μοντέλο αυτό δεν το ήξερα

Το πήρα από το κωτσοβολο μπορούν να το κάνουν αυτό Σε 4Κ πάλι τα ιδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως τα περιγράφεις μου μοιάζει για τεχνικό πρόβλημα. Πολύ δύσκολα είναι κάτι τόσο αντιληπτό στα σημερινά μοντέλα. Έστω και στα φθηνά όπως αυτή.

 

Από τις φώτο όπως αντιλαμβάνεσαι δεν μπορούμε να καταλάβουμε τίποτα.

 

Για να έχεις αψεγάδιαστη τηλεόραση στην κίνηση σε αυτό το μέγεθος. Βάλε ένα χιλιάρικο στην άκρη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...