Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση Samsung 4K 50KU6000 Πρόβλημα


hd1515

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων πάλι τα ίδια. Το πρόβλημα συνεχίζετε...........

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να επιστρέψω τη ΤV  και να πάρω κάποια άλλη με επιπλέον χρήματα ?

  Υπάρχει αυτή η δυνατότητα?

Γιατί δεν ξέρω τι άλλο να κάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων πάλι τα ίδια. Το πρόβλημα συνεχίζετε...........

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να επιστρέψω τη ΤV και να πάρω κάποια άλλη με επιπλέον χρήματα ?

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα?

Γιατί δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

Συνήθως αυτό γίνεται εντός της προθεσμίας που ορίζει το κατάστημα, πχ 14 μέρες. Αλλιώς, πας για επισκευή. Άλλωστε, έχεις εγγύηση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αγόρασα αυτή τη τηλεόραση στις 40 ίντσες από το πλαίσιο αλλά μου έβγαλε παρόμοιο πρόβλημα.Την επέστρεψα μέσα στο χρονικό διάστημα του DOA αλλά μου λένε ότι είναι φυσιολογικό λόγο του ότι το πάνελ είναι 50Hz και μου αρνούνται την αντικατάσταση. Μπορώ να κάνω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γεια σας.

 

Αγόρασα πρόσφατα αυτήν την τηλεόραση και προσπαθώ να τη συνδέσω με wifi με το laptop. Και τα 2 μέσα είναι συνδεδεμένα με το router. Η λειτουργία monittoring αντικαταστάθηκε με την Smart View. Από τις οδηγίες της tv κατέβασα από το site της Samsung ένα αρχείο στο laptop και εγκατέστησα τη σχετική εφαρμογή. Όταν την ανοίγω βρίσκει την τηλεόραση και βλέπει ότι είναι συνδεδεμένη στο router. Στο επόμενο βήμα συνδέομαι και καλούμαι να επιλέξω κάποιο αρχείο (video ή φωτό) από το laptop για να προβληθεί στην τηλεόραση. Επιλέγω μια φωτό και "φορτώνει" το αρχείο για να παίξει. Μέχρι εκεί φτάνω. Τι κάνω μετά και τι "πηγή" επιλέγω στην τηλεόραση για να μου εμφανίσει την φωτό ?

 

Ευχαριστώ.

 

p.s Στο laptop έχω win7 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την ίδια τηλεόραση φίλε μου,δεν έχω κανένα πρόβλημα στην κίνηση ούτε σκιές και αύρες γύρω από τους χαρακτήρες.

Με τον media player της τηλεόρασης παίζω από SD αρχεία μέχρι και 4Κ.

Στο νόβα που έχω,δεν βγάζει τπτ από όλα αυτά,έχω μια πεντακάθαρη εικόνα, έχεις ελαττωματικό μοντέλο, καλύτερα να πάρεις τηλ στην Samsung να σου στείλουν τεχνικό στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Sτην Samsung 4K 50KU6000 το Refresh rate  λεει εδω οτι ειναι 60Hz, οπως και στην 49ku6100 Curved.

Οντως ισχυει κατι τετοιο, ειναι μονο 60Hz το Refresh rate σε τοσες ιντσες..?

 

http://www.displayspecifications.com/en/model/c14247c

 

http://www.displayspecifications.com/en/model/fc4d56e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, έτσι είναι, είναι όντως 50Hz (60 για τις ΗΠΑ). Δεν έχει να κάνει με τις ίντσες αλλά πόσο entry ή premium είναι το μοντέλο. Για παράδειγμα ενώ η σειρά KU6000 (entry μοντέλο) είναι 50, η σειρά KS7000 είναι στα 100Hz (120 για ΗΠΑ).

Υ.Γ το ευρωπαικό μοντέλο KS7000 είναι το αντίστοιχο αμερικάνικο KS8000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...