Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Phantasmagoria - Πως αλλάζει το resolution;


cyrax2016

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ ότι θυμάμαι την εποχή που το έπαιζα αυτό το παιχνίδι οι αναλύσεις ήταν πολύ μικρές δεν νομίζω να παίζει σε σημερινές υψηλές αναλύσεις. Δηλαδή θα παίζει αλλά η οθόνη του παιχνιδιού θα είναι μικρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εννοω να  μην το παιζω στα  pixels  που εινε  γιατι απο  κοντα  φενετε χαλια

 

καταλαβες τι εννοω??

 

απλα εκανα αυτα. απλα δεν  ειδα κατι το διαφορετικο.//.

Adjusting windowed mode in digital release[2]
  1. Edit <path-to-game>\Phant\DOSBOX\dosboxPHANT.conf with a text editor.
  2. To start the game in windowed mode, set fullscreen= to false.
  3. To modify window resolution (image will be upscaled):
    1. Set the resolution in windowresolution= to a resolution you want. E.g. windowresolution=1280x960.
    2. Change the output to output=opengl.

εννοω  θελω να το παιζω με  ομορφη  απεικονισι καταλαβες??

 

εννοω να  μην το παιζω στα  pixels  που εινε  γιατι απο  κοντα  φενετε χαλια

 

καταλαβες τι εννοω??

Επεξ/σία από cyrax2016
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για παιχνίδι του 1995. Η έκδοση που αγόρασες από το GOG είναι η αυθεντική και απλά παίζει με έναν εξομοιωτή (DOSBOX), οπότε δεν νομίζω να μπορούν να γίνουν και πολλά πράγματα. Απλά, είναι παλιό το παιχνίδι. Δεν ξέρω αν έχει βγει κάποιο unofficial patch που να ανεβάζει την ανάλυση. Με λίγο ψάξιμο στο google πάντως δεν βρήκα τίποτα...

 

Λέει κι εδώ κάποια πράγματα, αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτό που ζητάς (αν κατάλαβα καλά), απλά δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dosbox έχει αρκετά φίλτρα για upscale και αν βάλεις κάποιο frontend όπως το dfend είναι και αρκετά εύκολα να τα ρυθμίσεις.

Απλά μην περιμένεις θαύματα,μπορείς να βάλεις μεγάλη ανάλυση με φίλτρο αλλά πάλι πολύ όμορφα δεν θα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ τι μου θύμησες είχα πάρει από Παπασωτηρίου Στουρνάρη γωνία το phantasmagoria 2 8.000 δρχ το 1998 αν θυμάμαι καλά περιττό να σου πω ότι είναι ποιο ωραίο από το πρώτο ίσως θα σου παίζει καλύτερα και ίσως να το ευχαριστηθεις περισσότερο από το να βγάζεις τα μάτια σου....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εχω 10.000 δρχ ειχα σκασει εδω στην επαρχια και οταν γυρισα να το βαλω βγαζει στα windows το crash integer divided by zero - ε εκει εμεινε απο τοτε :mad:

Στείλε μου αν θες pm υπάρχει τρόπος να παίξει σε τι windows σε seven προσπαθείς;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1 ήταν κάπως καλύτερο από το 2 επειδή αισθανόσουν πιο ευάλωτη, το 2 είχε άλλη νταρκίλα παρόλα αυτά..

 

Φυσικά και θα δείχνει απαίσιο ακόμα και με φίλτρα. Είναι τίτλος που έπαιζε το 1995 ρε φίλε.. στη καλύτερη σε 14"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ . Η gog δεν εχει θεμα αλλα δεν το ποσταρεις και εδω περισοτεροι θα το δουνε - οσοι παλιοι το εχουν σε cds :-D

εγω που το εχω σε προτοτυπα cd εχει βγει , ενα αρχειο που το κανεις πρωτα εγκατασταση σε windows 7 και μετα τρεχει κανονικα απο τα cds.... to game. 

Το 1 ήταν κάπως καλύτερο από το 2 επειδή αισθανόσουν πιο ευάλωτη, το 2 είχε άλλη νταρκίλα παρόλα αυτά..

 

Φυσικά και θα δείχνει απαίσιο ακόμα και με φίλτρα. Είναι τίτλος που έπαιζε το 1995 ρε φίλε.. στη καλύτερη σε 14"..

για μενα αποψη μου που ειχα παιξει και τελειωσει και τα 2 το δευτερο μερος ηταν αλλη κατασταση!!!! ειδικα για την εποχη του πολυ μπροστα!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...