Προς το περιεχόμενο

TV box με ενσωματωμένο επίγειο και δορυφορικό δέκτη


panosss567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να επισημάνω γιατί ειναι τρομερή προσφορά.

Σε ενα.μεγάλο μερος της επαρχίας δεν πιάνει digea και τα κανάλια παίζουν χάλια.

Εκεί ο κόσμος βλέπει από τον δορυφόρο.

Εναν φτηνό δεκτη της πλακας να πάρτε θα κάνει 50€

 

Εδω μετα ίδια χρήματα.παίρνετε και τον δορυφορικό, τον επίγειο και το Android box μαζί.

 

Και κατι σημαντικό..

Κανει και για ηλικιωμένους γιατί έχει πλήκτρο στο τηλεκοντρόλ για άμεση είσοδο στις λειτουργίες dvb.

Με άλλα λόγια δεν θέλει επιστήμη για να δεις τηλεόραση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και να συμπληρώσω, επειδή έχει και έξοδο rca, με το κατάλληλο καλώδιο μπορεί να δουλέψει με -και κυριολεκτικά να αναστήσει- μια παλια παραπεταμένη τηλεόραση crt.


Τροφοδοτικό έχει στη συσκευασία, με αντάπτορα για όλους τους τύπους, προσωπικά όμως χρησιμοποιώ δικό μου στα 2Α γιατί αυτό που δίνουν μαζί του ενός αμπέρ, είναι λίγο αν έχει κάποιος μοτέρ δορυφορικό και συνδέσει και κάτι άλλο (πχ στικάκι) στις usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και να συμπληρώσω, επειδή έχει και έξοδο rca, με το κατάλληλο καλώδιο μπορεί να δουλέψει με -και κυριολεκτικά να αναστήσει- μια παλια παραπεταμένη τηλεόραση crt.

 

Τροφοδοτικό έχει στη συσκευασία, με αντάπτορα για όλους τους τύπους, προσωπικά όμως χρησιμοποιώ δικό μου στα 2Α γιατί αυτό που δίνουν μαζί του ενός αμπέρ, είναι λίγο αν έχει κάποιος μοτέρ δορυφορικό και συνδέσει και κάτι άλλο (πχ στικάκι) στις usb.

Επειδη θα συνδεσω και δορυφορικη πανω προτεινε ενα τροφοδοτικο αν μπορεις. Επισης, αν δεν σου κανει κοπο, βγαλε και μια φωτο να δουμε πως τα εχεις συνδεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβει κάποιος άσχετος...εγώ δλδ.

 

Έχω ένα tvbox με kodi κλπ και βλέπω τις σειρές μου.

Έχω και μια νέα tv που βλέπω τα ψηφιακά κανάλια.

Μένω στην Αθήνα.

Αν το πάρω αυτό θα δω κάτι παραπάνω σε κανάλια και αν ναι ποιά και πως; Θα χρειαστεί να βάλω κάποιο πιάτο π.χ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα γιατί το παράγγειλα αμέσως... Υπάρχει περίπτωση να μην παίζει δηλαδή digea?

Διάβασα παραπάνω για bisskeys που δεν ξέρω καν τι είναι. Θα μπλέξω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβει κάποιος άσχετος...εγώ δλδ.

 

Έχω ένα tvbox με kodi κλπ και βλέπω τις σειρές μου.

Έχω και μια νέα tv που βλέπω τα ψηφιακά κανάλια.

Μένω στην Αθήνα.

Αν το πάρω αυτό θα δω κάτι παραπάνω σε κανάλια και αν ναι ποιά και πως; Θα χρειαστεί να βάλω κάποιο πιάτο π.χ.;

Δεν αξιζει να το παρεις στην δικη σου την περιπτωση. Ηδη εχεις android box και η τηλεοραση σου εχει ενσωματωμενο mpeg4. Το μονο που θα κερδισεις ειναι δορυφορικα καναλια (φανταζομαι τα δωρεαν) αν βαλεις και πιατο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...