Προς το περιεχόμενο

Σκυλιά φύλακες


normal40

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ή έπεσες σε

 

tibettan mastif

Tibetan-Mastiff-Guard-Dog.jpg

 

 

 

ή πιθανότατα

 

όντως έπεσες σε μαύρο λιοντάρι

Not-a-black-lion-but-a-black-and-white-p

 

 

 

 

Σε κάθε περίπτωση το ''κάτσε πίσω ρε'' ήταν all the money

Νομίζω ήταν το πρώτο αλλά δόντια έτσι δεν έβγαλε ίσως να έμενα εκεί!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε κακώς έφυγες χωρίς να κάνεις κάτι, κι αν μετά από εσένα περνούσε στο ίδιο δρόμο ένα παιδάκι ή μια γιαγιά και τους ορμούσε δεν θα ένιωθες τύψεις που δεν έδρασες;

 

Έπρεπε να πάρεις το 100 ή το δήμο να έρθουν να το μαζέψουν γιατί ο επόμενος μπορεί να μην είναι τόσο γρήγορος όσο εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε κακώς έφυγες χωρίς να κάνεις κάτι, κι αν μετά από εσένα περνούσε στο ίδιο δρόμο ένα παιδάκι ή μια γιαγιά και τους ορμούσε δεν θα ένιωθες τύψεις που δεν έδρασες;

 

Έπρεπε να πάρεις το 100 ή το δήμο να έρθουν να το μαζέψουν γιατί ο επόμενος μπορεί να μην είναι τόσο γρήγορος όσο εσύ.

Ηταν κλειστά ρε συ το άφησαν κ φύγαν, σου λέω γινόταν χαμός από χιόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ήταν το πρώτο αλλά δόντια έτσι δεν έβγαλε ίσως να έμενα εκεί!!

 

Τα σκυλιά αυτά κοστίζουν μια περιουσία, έπρεπε να το βάλεις στο αμάξι να το απαγάγεις!  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σκυλιά αυτά κοστίζουν μια περιουσία, έπρεπε να το βάλεις στο αμάξι να το απαγάγεις! B)

Ελα να πάμε μαζί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως επειδή το έψαξα πρόσφατα, μετά από βόλτα με το δικό μου σκύλο (πάντα δεμένος και κοντά μου) όπου μας όρμηξε Akita που ο ιδιοκτήτης του το είχε ελεύθερο σε πάρκο, σε τέτοια περίπτωση καλείς την αστυνομία. Το πρόστιμο που προβλέπει ο νόμος είναι 300€ αν θυμάμαι καλά. Εγώ δεν τους κάλεσα στην συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά την επόμενη φορά δεν θα είμαι τόσο επιεικής. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως επειδή το έψαξα πρόσφατα, μετά από βόλτα με το δικό μου σκύλο (πάντα δεμένος και κοντά μου) όπου μας όρμηξε Akita που ο ιδιοκτήτης του το είχε ελεύθερο σε πάρκο, σε τέτοια περίπτωση καλείς την αστυνομία. Το πρόστιμο που προβλέπει ο νόμος είναι 300€ αν θυμάμαι καλά. Εγώ δεν τους κάλεσα στην συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά την επόμενη φορά δεν θα είμαι τόσο επιεικής.

Δεν είχα χρόνο για αστυνομία ήμουν δουλειά, τα Ακιτα ήσυχα δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε κακώς έφυγες χωρίς να κάνεις κάτι, κι αν μετά από εσένα περνούσε στο ίδιο δρόμο ένα παιδάκι ή μια γιαγιά και τους ορμούσε δεν θα ένιωθες τύψεις που δεν έδρασες;

 

Έπρεπε να πάρεις το 100 ή το δήμο να έρθουν να το μαζέψουν γιατί ο επόμενος μπορεί να μην είναι τόσο γρήγορος όσο εσύ.

Ακριβώς αυτό. Τέτοια πράγματα δεν τα αφήνουμε στην τύχη τους. Εγώ τα καλοκαίρια που έχει καλό καιρό βγαίνω για ποδήλατο, και κάνω πάντα μια συγκεκριμένη διαδρομή που περνάει από χωράφια και βοσκοτόπια (όχι σε χωματόδρομο, ο δρόμος που πηγαίνω είναι δημόσιος δρόμος στρωμένος με άσφαλτο). Από τον ίδιο δρόμο περνάνε και άλλοι άνθρωποι για βόλτα, είτε με ποδήλατο είτε ποδαράτα. Σε κάποια φάση ένα βοσκός είχε αφήσει ελεύθερο τον σκύλο του και μου επιτέθηκε στα καλά καθούμενα καθώς έκανα ποδήλατο με αποτέλεσμα να γυρίσω κολοτούμπα και να πέσω στην άσφαλτο με τα μούτρα. Ο βοσκός το είδε και ζήτησε συγγνώμη, αλλά του είπα ότι αν ξανασυμβεί κάτι τέτοιο θα φάει γερή μήνυση. Από τότε δεν ξαναείδα τον σκύλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό. Τέτοια πράγματα δεν τα αφήνουμε στην τύχη τους. Εγώ τα καλοκαίρια που έχει καλό καιρό βγαίνω για ποδήλατο, και κάνω πάντα μια συγκεκριμένη διαδρομή που περνάει από χωράφια και βοσκοτόπια (όχι σε χωματόδρομο, ο δρόμος που πηγαίνω είναι δημόσιος δρόμος στρωμένος με άσφαλτο). Από τον ίδιο δρόμο περνάνε και άλλοι άνθρωποι για βόλτα, είτα με ποδήλατο είτε ποδαράτα. Σε κάποια φάση ένα βοσκός είχε αφήσει ελεύθερο τον σκύλο του και μου επιτέθηκε στα καλά καθούμενα καθώς έκανα ποδήλατο με αποτέλεσμα να γυρίσω κολοτούμπα και να πέσω στην άσφαλτο με τα μούτρα. Ο βοσκός το είδε και ζήτησε συγγνώμη, αλλά του είπα ότι αν ξανασυμβεί κάτι τέτοιο θα φάει γερή μήνυση. Από τότε δεν ξαναείδα τον σκύλο.

Είχε χιόνι, το μαγαζί ήταν κλειστό, τον σκύλου να έκανα μήνυση; φτηνά την γλυτωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...