Προς το περιεχόμενο

MacBook Pro με 32GB μνήμη θα κυκλοφορήσει η Apple στο τέλος της χρονιάς


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τρέλανε μας μωρή apple!!!

 

δεν έβαλε απλά 32GB όπως θα έκανε ο κάθε άσχετος, το έκανε σωστά και μελετημένα

 

Μπορεις να μας εξηγησεις πως η Apple το εκανε σωστα και μελετημενα και γιατι οι αλλοι το κανουν λαθος;

 

Η απλα το εγραψες για να το γραψεις;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε η apple δεν κάνει τυχαία πράγματα, ψάξτο και θα δεις 

 

για να προστατεύσει τον καταναλωτή δεν έβαλε πάνω από 16, τώρα που ωρίμασε η τεχνολογία της ram μπορεί να βάλει άφοβα και να την ανακαλύψει ξανά

 

μην κοιτάς τι κάνουν οι άλλοι κατασκευαστές που δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή τι κάνει ο κάθε άσχετος στο pc του που έχει συνέχεια μπλε οθόνες και κάνει φορματ κάθε 6μηνο στη καλύτερη 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε η apple δεν κάνει τυχαία πράγματα, ψάξτο και θα δεις 

 

για να προστατεύσει τον καταναλωτή δεν έβαλε πάνω από 16, τώρα που ωρίμασε η τεχνολογία της ram μπορεί να βάλει άφοβα και να την ανακαλύψει ξανά

 

μην κοιτάς τι κάνουν οι άλλοι κατασκευαστές που δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή τι κάνει ο κάθε άσχετος στο pc του που έχει συνέχεια μπλε οθόνες και κάνει φορματ κάθε 6μηνο στη καλύτερη 

 

Για να βαλεις σε ενα μηχανημα 32GB η να αγορασεις ενα μηχανημα με 32GB πρεπει να κανεις καποια σοβαρη εργασια οπως επεξεργασια βιντεο real time rendering η επεξεργασια φωτογραφιας η Autocad και πολλα αλλα, δεν ειναι για να κανεις πρωτος like στο φατσαμπουκ.

 

Ξερω αρκετους που ο υπολογιστης ειναι εργαλειο που τους φερνει λεφτα και εχουν πανω 32GB μνημη και μια χαρα κανουν την δουλεια τους και φυσικα δεν περιμεναν την καθε Apple να ανακαλυψει την Αμερικη.

 

Ειχα αρκετα mackbook στην ζωη μου ξεκινησα με ενα G3 και το τελευταιο ηταν ενα με i5 παντα μου αρεσαν τα mac τα αιφονια δεν συμπαθησα ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το λες φοβάμαι επειδή έβαλα άλλο ένα dimmaki και πήγα στα 24..Ανα πάσα στιγμή να περιμένω blue screen λες ε??

Πες μας και μας πώς το έβαλες, κι ας πετάει blue screens

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το λες φοβάμαι επειδή έβαλα άλλο ένα dimmaki και πήγα στα 24..Ανα πάσα στιγμή να περιμένω blue screen λες ε??

 

Σου εχουν χρειαστει καμια φορα και τα 24 που εχεις βαλει κανεις καποια δουλεια που θελει πολυ μνημη;

 

Οταν ειχα 32GB στον υπολογιστη μου μια φορα ζητησε 22GB γιατι ειχα φoρτωσει πολλες φωτογραφιες στο Photoshop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε η apple δεν κάνει τυχαία πράγματα, ψάξτο και θα δεις 

 

για να προστατεύσει τον καταναλωτή δεν έβαλε πάνω από 16, τώρα που ωρίμασε η τεχνολογία της ram μπορεί να βάλει άφοβα και να την ανακαλύψει ξανά

 

μην κοιτάς τι κάνουν οι άλλοι κατασκευαστές που δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή τι κάνει ο κάθε άσχετος στο pc του που έχει συνέχεια μπλε οθόνες και κάνει φορματ κάθε 6μηνο στη καλύτερη 

 

MUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

 

Η Apple ξερει καλυτερα λεει ο αλλος.

 

MUAHAHAHHAHAHAHHAHA

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια τώρα που βγήκε το Gears 4 θα αγοράσεις και θα παίξεις το Gears 1?

 

Εσύ με το ακαδημαικό μυαλό που διαθέτεις... αυτό κατάλαβες; Ότι θα πάρω τον ΠΡΩΤΟ ΤΙΤΛΟ της σειράς αντί του 4ου που θέλω; ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ; ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΣ απ' όσα έγραψα;

 

Αν ναι... και έχεις τελειώσει και κάνα πανεπιστήμιο (συνήθως όλοι οι πιτσιρικάδες πια τελειώνουν κάτι σε πανεπιστήμιο), μου επικυρώνεις ό,τι λέω για τις σύγχρονες γενιές:

 

Πολυ-μορφωμένοι αλλά μωροί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η καραμέλα με τις πρώτες σειρές... σας γράφω από Macbook 2008, το 1ο Unibody. Με 8GB RAM και SSD μια χαρά τα πάει.

Απλά το 1ο Ιpad ήταν αργό. Στα Iphone έπρεπε να έρθει η 3η γενιά με το 3gs.

Το iwatch κάποια στιγμή, θα αποκτήσει 3G/4G και θα πάρει τη θέση των τηλεφώνων.

 

Στο προκείμενο, σαφώς μεγάλο φάουλ της Apple, αλλά λέει πως τα πιο καινούργια τσιπ δεν ήταν διαθέσιμα.

Το θέμα για εμένα είναι η τιμή με την καινούργια multitask μπάρα. Το έχουν γ@μήσει το θέμα. Η τιμή με το νορμάλ πληκτρολόγιο ας πούμε πως χωνεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως αν εμενε απλα στα 16gb θα ηταν μια χαρα. Τα 32 ειναι υπερβολη σε καθε περιπτωση και το κανει μονο και μονο για να κερδισει τις εντυπωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως αν εμενε απλα στα 16gb θα ηταν μια χαρα. Τα 32 ειναι υπερβολη σε καθε περιπτωση και το κανει μονο και μονο για να κερδισει τις εντυπωσεις.

Δεν είναι έτσι. Υπάρχει πολύς κόσμος που τα χρειάζεται. Εξ' άλλου (αν όντως το κάνει) ζητούμενο των χρηστών είναι, όχι ιδέα της Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια τώρα που βγήκε το Gears 4 θα αγοράσεις και θα παίξεις το Gears 1?

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μάλλον κάπως έτσι θα είναι .... με την προϋπόθεση ότι το 1ο βγήκε σχεδόν 6 μήνες πριν το 4. Συγχωρέστε με γιατί από παιχνίδια δεν σκαμπάζω και πολλά.

Βέβαια είναι και κάποιοι υποστηρικτές της λογικής του "Άντρα θέλω τώρα τον θέλω".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...