Προς το περιεχόμενο

ebay : την ψιλοπάτησα... καμιά ιδέα?


skfn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε σεις δε γινεται να ανοιξεις case για ολη την παραγγελία? δω μιλάμε με τον άλλονε στην κινα εχει καταντησει σπασμενο τηλεφωνο για καθε item ξεχωριστα που ήταν στο ίδιο cart.  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λοιπον πηρα μηνημα απο το ιδιο το ebay και απ οτι καταλαβα λεει να περιμενω μεχρι τις 31 ιανουαριου να δωθει λυση και να περιμενω, ο κινεζος απο την αλλη λεει οτι εστειλε το δεμα με express shiping  δυστηχως δεν ξερω τι αλλο να κανω με ενδιαφερει να μην χαθουν τα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή όλοι και ειναι συνηθισμένο αυτο αναφέρεται αρνητικα περιστατικά .. εγώ θα περιγράψω ένα αντίθετο...

            Παράγγειλα μια πλακετα για τηλεοραση, ο τύπος με έδρα Πολωνία αλλά shipping  από Ιταλία έγραφε ότι έκανε και για την δικιά μου τηλεοραση... για να μην τα πολυλογώ ήρθε και δεν έπαιζε... επειδή στο ίδιο μοντέλο η Samsung EXEI ΒΑΛΕΙ ΤΡΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΑΝΕΛ....  με τρεις διαφορετικές πλακέτες μη συμβατές αναμεταξύ τους.. Του ζητάω επιστοφη την αποδέχεται το στέλνω  με  tracking ΙΤΑΛΙΣ  και ταυτοχρονα ανοιγω case ebay  για refund... Περνάει ο καιρός, ξεχνάω να δω το tracking αν το πηρε ο τύπος και στο μηνα κλείνει το case  στο ebay, και 5 μερες μετα επιστρέφει ώς αγνώστου παραλήπτη και η πλακέτα.... To ebay  αρνείται να κάνει escalate  την υπόθεση  οπότε ξαναεπικοινωνω με τον τύπο και μου λέει ότι κακως την έστειλα ΙΤΑΛΙΑ (αυτή όμως είχε ως διεύθυνση επιστροφής.....) και έπρεπε να την στειλω Πολωνια σε διεύθυνση που όμως...δεν έγραφε... ΜΟΥ επιστέφει τα λεφτά ..και ακομη περιμένω την διεύθυνση στην Πολωνία για να την στείλω πίσω...

    Δεν ξέρω φοβήθηκε  το  ebay γιατι κάτι παίζει με ΙΤΑΛΙΑ ΠΟΛΩΝΙΑ? Φοβήθηκε μήπως μετά του άνοιγα case  στο  paypal? Δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως σήμερα ήρθε ένα ειδοποιητήριο να δούμε τι είναι, αν και λέει smart post λογικά είναι ο φακός, πάλι δεν θα ειναι οι μποτες, για να δούμε εντωμεταξύ έστειλα μήνυμα στο ebay και με λέει ο κωδικός δεν ταιριάζει με το προιον τις μπότες, και λέει να περιμένω μέχρι 24 Φλεβάρη δεν ξέρω βρε παιδιά άκρη δεν βγάζω γιατί δεν με δίνει το ebay τα λεφτά πίσω εκεί ρώτησα και πάλι τίποτα

 

Ευτυχώς πήγα σήμερα παιδιά όλα καλά, ήταν και οι μπότες ήταν και ο φακός και τα 2 ήρθαν μαζί, οπότε τέλος καλό  όλα καλά  ξεμπέρδεψα κράτησε 2 μήνες άλλα τελικά όλα καλά

Επεξ/σία από panos0100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για να κλείσω το θέμα επειδή  το ξεκίνησα:   ΗΡΘΑΝ τελικά τα πυκνωτάκια μου σήμερα.

Αθώος τελικά ο πωλητής.

Ταχυδρομεία (Ελληνικά η Κινέζικα) ο ένοχος κοντά 4 μήνες!

Και οι Κινέζοι έχουν μπέσα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κλείσω το θέμα επειδή  το ξεκίνησα:   ΗΡΘΑΝ τελικά τα πυκνωτάκια μου σήμερα.

Αθώος τελικά ο πωλητής.

Ταχυδρομεία (Ελληνικά η Κινέζικα) ο ένοχος κοντά 4 μήνες!

Και οι Κινέζοι έχουν μπέσα!

 

και μένα χτες μου ήρθανε πράματα απο 9/12 που ειχα παραγγειλει λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά ξανά έχω πάλι θέμα αυτή την φορά ευτυχώς το πόσο ειναι 1,16Ε  λεπτά, άλλα γιατί θα πιω ένα καφέ στο χέρι με αυτά, λοιπόν πήρα ένα χεράκι αυτή την φορά αυτά που ξύνεις την πλάτη, έστειλε tracking number αυτός πέρασε  η 24 μαρτιου και δεν ήρθε τίποτα πάλι με έστειλε τα γνωστά να περιμένω και έχει και καλό ποσοστό 99% εγώ όμως συμφωνά με το tracking number μου βγάζει αυτό είναι  το τελευταίο μήνυμα που έβγαλε:

 

2017-03-06 03:37

PingHu, Shenzhen, China, Processing Through Sort Facility PingHu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...