Προς το περιεχόμενο

70 εκατομμύρια συνδρομητές για την υπηρεσία G Suite for Education της Google


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είναι cultural Jew/ Christian/ Muslim φυσικά και όχι, αλλά αν θέλει οι νόμοι του κράτους να λαμβάνουν υπόψιν ή ακόμα να βασίζονται στην Τανάκ, την Καινή Διαθήκη ή το Κοράνι, τότε είναι μουρλός και έχουμε θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πολλοι αριστερουληδες δε μαζζευτηκαν παλι εδω μεσα?Οι αλληλεγγυοι μας?Θελω να πιστευω οτι οπως το ινσομνια θα σβησει το δικο μου ποστ για πολιτικες πεποιθησεις(που δεν τις εξαγω προς τα εξω αλλα τεσπα αυτο θα ειναι το προσχημα) να διαγραφουν ολα τα υπολοιπα σχολια περι θρησκειας που με προσβαλουν (οχι ολα αλλα κουβεντα να γινεται) και φυσικα τα σχολια περι ρατσισμου και λοιπον αριστερων βλακειων.ΕΥχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι αριστερουληδες δε μαζζευτηκαν παλι εδω μεσα?Οι αλληλεγγυοι μας?Θελω να πιστευω οτι οπως το ινσομνια θα σβησει το δικο μου ποστ για πολιτικες πεποιθησεις(που δεν τις εξαγω προς τα εξω αλλα τεσπα αυτο θα ειναι το προσχημα) να διαγραφουν ολα τα υπολοιπα σχολια περι θρησκειας που με προσβαλουν (οχι ολα αλλα κουβεντα να γινεται) και φυσικα τα σχολια περι ρατσισμου και λοιπον αριστερων βλακειων.ΕΥχαριστω!

Να διαγραφούν γενικώς όλα τα σχόλια που δεν έχουν να κάνουν με το άρθρο, ρατσιστικές ή πολιτικές συζητήσεις δεν αρμόζουν στην συγκεκριμένη είδηση, τεχνολογικό φόρουμ είμαστε, ας κρατήσει ο καθένας τα πιστεύω του για τον εαυτό του έξω από το φόρουμ ή σε κάποια πολιτική ενότητα αν υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή είδηση. Όσο περισσότεροι χρησιμοποιούν αυτά τα εργαλεία, τόσο θα βελτιώνονται και θα συνεισφέρουν θετικά στην εκπαίδευση. Αλλά φάτε και λίγο diversity στη μάπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχολείο αποφασίζει αν θα χρησιμοποιήσει εργαλεία της Google ή της Apple ή της Microsoft, όχι οι μαθητές.

Οι ανεπηρέαστοι και πάντα ενημερωμένοι δηλαδή... Οι μεγάλωμενοι και εξοικειωμένοι με τη τεχνολογια...

Εδώ υπάρχει και το δίλλημα: δωρεάν Google ή επι πληρωμή Microsoft; Μάντεψε τι επιλέγουν τα περισσότερα σχολεία... Μάντεψε τί φαντάζει πιο θελκτικό για κάποιον, τεχνολογικά, αναλφάβητο και σύγκρινε το με τις επιλογές των σχολείων αυτών... Το χειρότερο είναι ότι ταυτόχρονα, με την επιλογή τους αυτή, καθορίζουν και σε μεγάλο βαθμό το μέλλον των παιδιών, γεγονός που δείχνει και το κατά πόσο παίρνουν σοβαρά τον κοινωνικό τους ρόλο. Εκτός των άλλων που προανάφερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ανεπηρέαστοι και πάντα ενημερωμένοι δηλαδή... Οι μεγάλωμενοι και εξοικειωμένοι με τη τεχνολογια...

Εδώ υπάρχει και το δίλλημα: δωρεάν Google ή επι πληρωμή Microsoft; Μάντεψε τι επιλέγουν τα περισσότερα σχολεία... Το χειρότερο είναι ότι ταυτόχρονα, με την επιλογή τους αυτή, καθορίζουν και σε μεγάλο βαθμό το μέλλον των παιδιών. Εκτός των άλλων που προανάφερα...

 Το θέμα είναι ότι μετά τα 10άρια η Microsoft δεν κάνει κάτι το διαφορετικό από την συλλογή δεδομένων και πλασάρισμα υπηρεσιών και διαφημίσεων. Οπότε αντί να το πληρώσουν και από πάνω προτίμησαν την Google. Η Apple από την άλλη έχει και αυτή πλατφόρμα για σχολεία δίχως να συλλέγει δεδομένα για διάφορους σκοπούς αλλά οι τιμές είναι απλησίαστες. Θα μου πεις τα πληρώνει το αμερικάνικο κράτος, αλλά το σχολείο δεν σκέφτεται έτσι. Το σχολείο θα κοιτάξει να πάρει την καλύτερη προσφορά που του παρέχετε. Σαν πλατφόρμα αυτή της Google είναι ελκυστική και την βρίσκω χρήσιμη αν αφαιρέσεις τα αρνητικά της συλλογής δεδομένων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίσχος με τον ρατσισμό. Δεν υπάρχει ούτε ντροπή, ούτε σεβασμός αλλά και ούτε αξιοπρέπεια από αυτούς που μόνο σκοπό έχουν να προσβάλουν όταν κάτι θίγει την αμάθεια τους.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι μετά τα 10άρια η Microsoft δεν κάνει κάτι το διαφορετικό από την συλλογή δεδομένων και πλασάρισμα υπηρεσιών και διαφημίσεων. Οπότε αντί να το πληρώσουν και από πάνω προτίμησαν την Google. Η Apple από την άλλη έχει και αυτή πλατφόρμα για σχολεία δίχως να συλλέγει δεδομένα για διάφορους σκοπούς αλλά οι τιμές είναι απλησίαστες. Θα μου πεις τα πληρώνει το αμερικάνικο κράτος, αλλά το σχολείο δεν σκέφτεται έτσι. Το σχολείο θα κοιτάξει να πάρει την καλύτερη προσφορά που του παρέχετε. Σαν πλατφόρμα αυτή της Google είναι ελκυστική και την βρίσκω χρήσιμη αν αφαιρέσεις τα αρνητικά της συλλογής δεδομένων.

Θα μπορούσαν σε πρώτη φάση να χρησιμοποιούσαν τη πλατφόρμα της Apple. Να ενισχύσει, δηλαδή, τις προσπαθειες εκείνες που δεν αντιμετωπίζουν τον άνθρωπο ως "χρήστη", αλλά ως "πελάτη". Τα χρήματα για εκπαιδευτικούς σκοπούς καλύπτονται από τις περισσότερες κυβερνήσεις του σύγχρονου κόσμου. Η επιλογή τους θα έπρεπε να είναι η σωστότερη και όχι η λιγότερο δαπανηρή. Αν όλος ο κόσμος έκανε το ίδιο δε θα είχαμε φτάσει στη σημερινή κατάσταση και οι περισσότερες εταιρείες θα παρείχαν τις εφαρμογές λαμβάνοντας υπόψη τα προσωπικά δεδομένα των χρηστών. Ο ανταγωνισμός θα είχε διαμορφωθεί αλλιώς και θα είχαμε εταιρείες που θα σέβονταν τα προσωπικά δεδομένα των πελατών τους, αλλιώς δε θα υπήρχε τρόπος να επιβιώσουν (το αντίθετο από αυτό που ισχύει σήμερα ...). Από τη στιγμή που η Google έκανε την αρχή και η Microsoft είδε τα κέρδη της να μειώνονται και της Google να αυξάνονται, ακολούθησε γιατί αυτό ζητούσε η αγορά: δωρεάν λογισμικό με αντάλλαγμα τα προσωπικά δεδομένα. Το θέμα είναι ότι αυτοί που έκαναν αυτή την άτυπη συμφωνία καταδίκασαν και τους υπόλοιπους...

Άλλη επιλογή για τα σχολεία θα μπορούσε να είναι η εκμάθηση 2 ή και παραπάνω εργαλείων, ώστε να μπορεί να διαλέξει ο καθένας. Προσωπικά είμαι αρνητικός στην εκμάθηση εργαλείων από το σχολείο. Καλύτερα να τους μάθαιναν τις βασικές αρχές και τη σωστή χρήση ή τη φιλοσοφία και ο καθένας να διαλέξει το εργαλείο που θεωρεί ότι τον βολεύει. Τα εργαλεία αλλάζουν και εξελίσσονται, όποτε η εκμάθηση τους δεν είναι και τόσο αποδοτική. Η φιλοσοφία τους παραμένει ίδια. Ποιο πιστεύεις ότι είναι το πρόβλημα σήμερα: το ότι οι περισσότεροι δε μπορούν να χρησιμοποιήσουν τα εργαλεία που τους χρειάζονται καθημερινά ή το ότι οι περισσότεροι είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι και δε γνωρίζουν ούτε καν τους βασικούς κινδύνους της χρήσης του internet και τις συνέπειες της λανθασμένης χρήσης του; Πιστεύεις ότι αν σε κάποιον χρειαστεί να μάθει κάτι που θα τον βοηθήσει να κάνει τη δουλειά του δε θα το μάθει τελικά;

Όταν ήμουν μαθητής δεν υπήρχαν οι υπολογιστές στα σχολεία. Όταν χρειάστηκε να μάθω να χειρίζομαι βάσεις δεδομένων στη δουλειά μου το έμαθα δε λίγες εβδομάδες ή όταν χρειάστηκα τα word, διάβασα, εξασκηθηκα και έμαθα όλες τις βασικές του λειτουργίες. Το σχολείο θα μπορούσε να μου μάθει, έτσι κι αλλιώς, τίποτα. Δεν είναι αυτός ο ρόλος του, δηλαδή να σε μαθαίνει να χρησιμοποιείς εργαλεία. Ο σκοπός του είναι να εμπλουτίζει το θεωρητικό σου υπόβαθρο και να διευρύνει, μέσω της γνώσης, τον τρόπο αντίληψης και σκέψης και παράλληλα να σε κάνει πιο υπεύθυνο των επιλογών σου, βοηθώντας σε να αναπτύσσεις κριτική σκέψη. Η τεχνολογια εξελίσσεται ταχύτατα και έχει θετικά στοιχεία, αλλά και αρνητικό κοινωνικό αντίκτυπο σε κάποιες περιπτώσεις. Εκεί θα πρέπει να γνωρίζεις τον τρόπο να τα ξεχωρίζεις και να επιβραβεύεις μόνο τη σωστή χρήση της.

Σκέψου και ένα άλλο παράδειγμα: να μάθαινα το office του 1995. Τι θα μου πρόσφερε το 2017; Καμία σχέση το interface και η εξέλιξη έχει προσθέσει επιπλέον δυνατότητες που θα αγνοούσα αν δεν καθόμουν να το μάθω κάθε φορά που άλλαζε. Άρα καταλήγω ότι η κίνηση αυτή (του άρθρου) δεν έχει κανένα άλλο σκοπό πέρα από τη διαφήμιση και την προσπάθεια υποβολής της Google στη συνείδηση των παιδιών με την υποστήριξη και την ανοχή των σχολείων. Συγνώμη για το μέγεθος του post, αλλά προσπάθησα να είμαι περιληπτικός με ένα πολύ σύνθετο θέμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση από όποιον μπει στον κόπο να το διαβάσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίσχος με τον ρατσισμό. Δεν υπάρχει ούτε ντροπή, ούτε σεβασμός αλλά και ούτε αξιοπρέπεια από αυτούς που μόνο σκοπό έχουν να προσβάλουν όταν κάτι θίγει την αμάθεια τους.

 

Όχι ότι παίρνω θέση επί του θέματος, αλλά απλά quotάρω για να διορθώσω :P

 

μουσουλμάνος = ράτσα;

 

Δεν νομίζω.

 

Το να φοράς μαντήλα δεν έχει να κάνει με τη ράτσα σου, αλλά είναι κουλτούρα και lifestyle στην πράξη. Όπως και το να τρως μπάμιες ή να διαβάζεις κοσμοπόλιταν.

 

Μαζί με την ελευθερία του λόγου πάει πακέτο και η ελευθερία να σχολιάζεις θετικά ή αρνητικά την κουλτούρα και το lifestyle των άλλων ανθρώπων, τις επιλογές τους.

 

Σταματήστε πια οι του κινήματος των θιγμένων να χρησιμοποιείτε μία λέξη για τα πάντα. "Με κράζεις που διαβάζω κοσμοπόλιταν - είσαι ρατσιστής!". Get what I'm saying? Γελοίο.

 

 

Πάντως πέρα από την πλάκα πολύ χρήσιμο εργαλείο μπράβο.

Πραγματικά. Αλλά μου κάνει εντύπωση που προσωπικά το βλέπω για πρώτη φορά ενώ είναι ήδη τόσο διαδεδομένο (70 εκατομμύρια συνδρομητές).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά. Αλλά μου κάνει εντύπωση που προσωπικά το βλέπω για πρώτη φορά ενώ είναι ήδη τόσο διαδεδομένο (70 εκατομμύρια συνδρομητές).

Ίσως γιατί είναι διαδεδομένο μόνο στην Αμερική.

 

Θα μπορούσαν σε πρώτη φάση να χρησιμοποιούσαν τη πλατφόρμα της Apple. Να ενισχύσει, δηλαδή, τις προσπαθειες εκείνες που δεν αντιμετωπίζουν τον άνθρωπο ως "χρήστη", αλλά ως "πελάτη". Τα χρήματα για εκπαιδευτικούς σκοπούς καλύπτονται από τις περισσότερες κυβερνήσεις του σύγχρονου κόσμου. Η επιλογή τους θα έπρεπε να είναι η σωστότερη και όχι η λιγότερο δαπανηρή. Αν όλος ο κόσμος έκανε το ίδιο δε θα είχαμε φτάσει στη σημερινή κατάσταση και οι περισσότερες εταιρείες θα παρείχαν τις εφαρμογές λαμβάνοντας υπόψη τα προσωπικά δεδομένα των χρηστών. Ο ανταγωνισμός θα είχε διαμορφωθεί αλλιώς και θα είχαμε εταιρείες που θα σέβονταν τα προσωπικά δεδομένα των πελατών τους, αλλιώς δε θα υπήρχε τρόπος να επιβιώσουν (το αντίθετο από αυτό που ισχύει σήμερα ...). Από τη στιγμή που η Google έκανε την αρχή και η Microsoft είδε τα κέρδη της να μειώνονται και της Google να αυξάνονται, ακολούθησε γιατί αυτό ζητούσε η αγορά: δωρεάν λογισμικό με αντάλλαγμα τα προσωπικά δεδομένα. Το θέμα είναι ότι αυτοί που έκαναν αυτή την άτυπη συμφωνία καταδίκασαν και τους υπόλοιπους...

Άλλη επιλογή για τα σχολεία θα μπορούσε να είναι η εκμάθηση 2 ή και παραπάνω εργαλείων, ώστε να μπορεί να διαλέξει ο καθένας. Προσωπικά είμαι αρνητικός στην εκμάθηση εργαλείων από το σχολείο. Καλύτερα να τους μάθαιναν τις βασικές αρχές και τη σωστή χρήση ή τη φιλοσοφία και ο καθένας να διαλέξει το εργαλείο που θεωρεί ότι τον βολεύει. Τα εργαλεία αλλάζουν και εξελίσσονται, όποτε η εκμάθηση τους δεν είναι και τόσο αποδοτική. Η φιλοσοφία τους παραμένει ίδια. Ποιο πιστεύεις ότι είναι το πρόβλημα σήμερα: το ότι οι περισσότεροι δε μπορούν να χρησιμοποιήσουν τα εργαλεία που τους χρειάζονται καθημερινά ή το ότι οι περισσότεροι είναι τεχνολογικά αναλφάβητοι και δε γνωρίζουν ούτε καν τους βασικούς κινδύνους της χρήσης του internet και τις συνέπειες της λανθασμένης χρήσης του; Πιστεύεις ότι αν σε κάποιον χρειαστεί να μάθει κάτι που θα τον βοηθήσει να κάνει τη δουλειά του δε θα το μάθει τελικά;

Όταν ήμουν μαθητής δεν υπήρχαν οι υπολογιστές στα σχολεία. Όταν χρειάστηκε να μάθω να χειρίζομαι βάσεις δεδομένων στη δουλειά μου το έμαθα δε λίγες εβδομάδες ή όταν χρειάστηκα τα word, διάβασα, εξασκηθηκα και έμαθα όλες τις βασικές του λειτουργίες. Το σχολείο θα μπορούσε να μου μάθει, έτσι κι αλλιώς, τίποτα. Δεν είναι αυτός ο ρόλος του, δηλαδή να σε μαθαίνει να χρησιμοποιείς εργαλεία. Ο σκοπός του είναι να εμπλουτίζει το θεωρητικό σου υπόβαθρο και να διευρύνει, μέσω της γνώσης, τον τρόπο αντίληψης και σκέψης και παράλληλα να σε κάνει πιο υπεύθυνο των επιλογών σου, βοηθώντας σε να αναπτύσσεις κριτική σκέψη. Η τεχνολογια εξελίσσεται ταχύτατα και έχει θετικά στοιχεία, αλλά και αρνητικό κοινωνικό αντίκτυπο σε κάποιες περιπτώσεις. Εκεί θα πρέπει να γνωρίζεις τον τρόπο να τα ξεχωρίζεις και να επιβραβεύεις μόνο τη σωστή χρήση της.

Σκέψου και ένα άλλο παράδειγμα: να μάθαινα το office του 1995. Τι θα μου πρόσφερε το 2017; Καμία σχέση το interface και η εξέλιξη έχει προσθέσει επιπλέον δυνατότητες που θα αγνοούσα αν δεν καθόμουν να το μάθω κάθε φορά που άλλαζε. Άρα καταλήγω ότι η κίνηση αυτή (του άρθρου) δεν έχει κανένα άλλο σκοπό πέρα από τη διαφήμιση και την προσπάθεια υποβολής της Google στη συνείδηση των παιδιών με την υποστήριξη και την ανοχή των σχολείων. Συγνώμη για το μέγεθος του post, αλλά προσπάθησα να είμαι περιληπτικός με ένα πολύ σύνθετο θέμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση από όποιον μπει στον κόπο να το διαβάσει.

Το διάβασα όλο :) συμφωνώ σε αρκετά από τα παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι αριστερουληδες δε μαζζευτηκαν παλι εδω μεσα?Οι αλληλεγγυοι μας?Θελω να πιστευω οτι οπως το ινσομνια θα σβησει το δικο μου ποστ για πολιτικες πεποιθησεις(που δεν τις εξαγω προς τα εξω αλλα τεσπα αυτο θα ειναι το προσχημα) να διαγραφουν ολα τα υπολοιπα σχολια περι θρησκειας που με προσβαλουν (οχι ολα αλλα κουβεντα να γινεται) και φυσικα τα σχολια περι ρατσισμου και λοιπον αριστερων βλακειων.ΕΥχαριστω!

Νταξ,κ μένα με προσβάλλει που πληρώνω τους δημόσιους υπαλληλους του φανταστικού σου φίλου για να βγαζεις εσυ γούστα καθε πασχα και χριστουγεννα(real af προσβολη),άλλα δεν ζητάω να φιμωθεις.

Αραξε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μουσουλμάνος = ράτσα;

Δεν νομίζω. Το να φοράς μαντήλα δεν έχει να κάνει με τη ράτσα σου, αλλά είναι κουλτούρα και lifestyle στην πράξη. Όπως και το να τρως μπάμιες ή να διαβάζεις κοσμοπόλιταν.

 

 

Φυσικά και είναι κουλτούρα το να φοράς μαντήλα, όπως έκανε η μάνα μου σε όλη της την ζωή (όπως και όλες οι γυναίκες στην γειτονιά μας και, όπως όλες οι γυναίκες σε όλη την Ελλάδα από πάντα, άσχετα εάν ορισμένοι δεν το ξέρουν ή δεν το βλέπουν σε παλιές φωτογραφίες ή ταινίες)

 

Υπάρχει όμως άλλη λέξη για θρησκευτικό ρατσισμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι πες κι αλλά δώσε πόνο .δώσε μίσος να ξεθυμάνεις .μετά τράβα και σε να μοναστήρι  να δεις τους μοναχούς  και τις καλόγριες και αποκάλυψε τους την αμορφωσιά και την οπισθοδρομικότητα τους .   

 

Τι είπες τώρα ρε μεγάλε? Ένα και το αυτό η ΕΠΙΛΟΓΗ να φορέσεις ράσο και η ΕΠΙΒΟΛΗ να φορέσεις μπούργκα γιατί αλλιώς θα σε πλακώσουν στο ξύλο, κάψουν με οξύ, αποκεφαλίσουν. Κατά τα άλλα κατηγορείς άλλους για αμορφωσιά και οπισθοδρομικότητα όταν δε μπορείς να χωρίσεις δυο γαϊδάρων άχυρα. Βγάζεις το ίδιο μίσος για το οποίο κατηγορείς τον άλλο.

 

Επί του θέματος, διαφωνώ κάθετα με το ότι όσες φορούν μπούργκα είναι αμόρφωτες. Πχ, οκ, κορυφαίοι Άραβες ή Ινδοί επιστήμονες είναι αμόρφωτοι απλά επειδή είναι μουσουλμάνοι ή ινδουϊστές ή όσοι είναι χριστιανοί, άσχετα αν επιστήμονες όπως o Gerhard Etrl (Νομπελ Χημείας 2007) και Wiiliam Phillips (Νόμπελ Φυσικής 1997) ήταν χριστιανοί. Πιάσε το αυγό και κούρευτο δηλαδή. Θρησκευτικές πεποιθήσεις και μόρφωση είναι δυο εντελώς διαφορετικά πράγματα και όχι αντικρουόμενα αφού πολλοί εξέχοντες επιστήμονες οποιασδήποτε εθνικότητος ήταν ή είναι θρησκευόμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει όμως άλλη λέξη για θρησκευτικό ρατσισμό;

 

Δεν υπάρχει καν τέτοιο πράγμα για να ξάχνεις να του βρεις και λέξη.

 

θρησκεία =/= ράτσα

 

Αλλιώς ξεκίνα να ψάχνεις λέξη και για τον γαστρονομικό ρατσισμό (???) επειδή π.χ. εγώ κάνω γκριμάτσα με το γούστο εκείνων που τρώνε μπάμιες.

 

Εσύ που τρως μπάμιες μπορείς να με πεις "κακόγουστο" ή "αντιπαθητικό", ρατσιστή όμως δεν νομίζω. Θα είναι κάπως γελοίο και είναι και λέξη με βαριά σημασία.

 

Η θρησκεία είναι και αυτή ένα γούστο. Πες τον άλλο "κακόγουστο" αν θες. Θα είσαι αρκετά πιο σωστός έτσι. :P

 

Είναι κάτι που δεν πρόκειται να ακούσεις στην τηλεόραση βέβαια (εκεί έχουν κάνει καραμέλα τη λέξη "ρατσισμός"), γιατί το μόνο πλέον που πουλάει για το μέσο αυτό που αργοπεθαίνει, είναι το να διαβάζουν σχόλια από το Twitter, να αναπαράγουν βίντεο από το YouTube και γενικά πληροφορίες από το Ίντερνετ, και να παρουσιάζουν δυστοπίες ρατσιστών. Μια δυστοπία "κακόγουστων" δεν πουλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...