Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα σέ καυστήρα πετρελαίου καλοριφέρ


aristos12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

kαλησπερα εχω το εξης προβλημα αναβω τον καυστηρα απο θερμοστατη του χωρου και μολις πιασει θερμοκρασια 75 βαθμους που το εχω ρυθμισει αργεί να κρυώσει ωστε να αρχισει παλι να δουλευει ,,θελω να =πω επισης οτι δεν βγζει μπλοκ κόκκινο κουνπι  κατω αργει απλα να ξεκινήσει μήπως φταίει ο θερμοστάτης΄<Λ< του καυτήρα η το ρολοι εχει τύχει σε κανενα ευχαριστω ολες οι απαντησεις για εμενα  με βοηθηανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν θα εβγαζε μπλοκ σ αυτην την περιπτωση>>>>????μ κανει εντυπωση αυτο

Επεξ/σία από THESPYROS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπλοκ θα βγαλει αν δε διαβαζει φλογα

αν το χες στους 90 ξερωγω και δε λειτουργουσε ο κυκλοφοριτης θα επεφτε το θερμικο ασφαλειας, αλλα στους 75 οχι. Τα σωματα ζεσταινονται (οχι τα πρωτα, τα τελευταια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, THESPYROS είπε

kαλησπερα εχω το εξης προβλημα αναβω τον καυστηρα απο θερμοστατη του χωρου και μολις πιασει θερμοκρασια 75 βαθμους που το εχω ρυθμισει αργεί να κρυώσει ωστε να αρχισει παλι να δουλευει ,,θελω να =πω επισης οτι δεν βγζει μπλοκ κόκκινο κουνπι  κατω αργει απλα να ξεκινήσει μήπως φταίει ο θερμοστάτης΄<Λ< του καυτήρα η το ρολοι εχει τύχει σε κανενα ευχαριστω ολες οι απαντησεις για εμενα  με βοηθηανε

Ο θερμοστάτης που δίνει στο κυκλοφορητή μπορεί να θέλει κοίταγμα .

Είναι επαφής (έχουν αρκετή απόκλιση ) ή εμβαπτιζομενος; 

Ο κυκλοφορητης συνήθως μια και έξω θα σου βγάλει θέμα ή θα κολλήσει ή μπορεί να μη δουλεύει κάποια ταχύτητα εάν είναι οι παλιοί. 

Καλό θα ήταν να έρθει ένας τεχνικός πάντως . Έχει γίνει κάποια εργασία τελευταία ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

75 πολύ δεν είναι; Εγώ θα προτιμούσα 65 για αυτά τα κρύα και όταν πιάσει πιο γερό κρύο στους 70. Εκτός αν είσαι Φλώρινα ή Δράμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εβαλα πριν μιση ωρα στους 60 πηγε το θερμομετρο μεχρι 75 και αργει  να κατεβει για να ξεκινησει περιμενω να δω ,.,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, THESPYROS είπε

kαλησπερα εχω το εξης προβλημα αναβω τον καυστηρα απο θερμοστατη του χωρου και μολις πιασει θερμοκρασια 75 βαθμους που το εχω ρυθμισει αργεί να κρυώσει ωστε να αρχισει παλι να δουλευει ,,θελω να =πω επισης οτι δεν βγζει μπλοκ κόκκινο κουνπι  κατω αργει απλα να ξεκινήσει μήπως φταίει ο θερμοστάτης΄<Λ< του καυτήρα η το ρολοι εχει τύχει σε κανενα ευχαριστω ολες οι απαντησεις για εμενα  με βοηθηανε

τα σώματα ζεσταίνονται ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, THESPYROS είπε

ναι

 

τότε ποιο είναι το θέμα σου Αργεί να επαναφέρει γιατί προφανώς έχει μεγάλο διαφορικό η μπορεί να σταματάει ο κυκλοφορητής όταν κόβει ο θερμοστάτης χώρου Σε τι θερμοκρασία κόβει ο θερμοστάτης χώρου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...