Προς το περιεχόμενο

Η Ultrafine 5K οθόνη της LG σταματάει να λειτουργεί όταν τοποθετηθεί κοντά σε router


Panos1221

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λάθος της LG αλλά πάρτε ακόμη μια απόδειξη για την ακτινοβολία. Βέβαια επειδή το έχω ψάξει είναι τελείως ηλίθιο να έχεις το ρουτερ η access point δίπλα σου. Λίγο μακρύτερα και είσαι μια χαρά γιατί η μείωση της ακτινοβολίας είναι λογαριθμική. Έχω τύχει σε εγκατάσταση OTETV να κολάει ο δέκτης που ήταν δίπλα σε ασύρματο τηλέφωνο Dect (ο ΟΤΕ το έχει επισημάνει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά αν σας ζορίζει να μετακινήσετε την οθόνη μετακινηστε το ρουτερ στην τελική φωνάξτε ενα τεχνικό να σας περάσει μια γραμμή μακριά απο την οθόνη ... ωριστε 2 ειναι οι λύσεις ! Η την οθόνη η το ρουτερ ! Τι γκρινιάζετε ! Life is good ! Αμέσως σπεύσανε να δώσουνε την λύση η άνθρωποι και εσείς αμεσως !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βάλουν φερρίτες στα καλώδια.

 

416%2BvCq9LgL._SX425_.jpg

 

Αυτό.

Είχα πάρει καλώδιο Displayport από Κίνα, έπαιζε μια χαρά, εκτός όταν αναβόσβηνε το Air Condition (!!!), οπότε έκοβε τελείως το σήμα προς την οθόνη για 2-3 δευτερόλεπτα.

Δεν το πείραζαν τα WiFi, δεν το πείραζαν τα κινητά, δεν το πείραζαν τα ασύρματα τηλέφωνα, το πείραζε το αναβόσβημα του AC...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό.

Είχα πάρει καλώδιο Displayport από Κίνα, έπαιζε μια χαρά, εκτός όταν αναβόσβηνε το Air Condition (!!!), οπότε έκοβε τελείως το σήμα προς την οθόνη για 2-3 δευτερόλεπτα.

Δεν το πείραζαν τα WiFi, δεν το πείραζαν τα κινητά, δεν το πείραζαν τα ασύρματα τηλέφωνα, το πείραζε το αναβόσβημα του AC...

Αυτό πρέπει να το κοιτάξεις η αλήθεια είναι και δε φταίει η συσκευή σου αλλά τα ηλεκτρικά του σπιτιού. Έχω το ίδιο θέμα με το ψυγείο στο σπίτι, κι αυτό επειδή είναι στην ίδια γραμμή με το PC και τραβάει όλο το ρεύμα μια συσκευή (το ψυγείο), ως αποτέλεσμα να μου δημιουργεί στιγμιαία πτώση τάσης σε ό,τι άλλο είναι συνδεδεμένο πάνω στην ίδια γραμμή. Η λύση είναι ένα πολύπριζο με προστασία πτώσης τάσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πρέπει να το κοιτάξεις η αλήθεια είναι και δε φταίει η συσκευή σου αλλά τα ηλεκτρικά του σπιτιού. Έχω το ίδιο θέμα με το ψυγείο στο σπίτι, κι αυτό επειδή είναι στην ίδια γραμμή με το PC και τραβάει όλο το ρεύμα μια συσκευή (το ψυγείο), ως αποτέλεσμα να μου δημιουργεί στιγμιαία πτώση τάσης σε ό,τι άλλο είναι συνδεδεμένο πάνω στην ίδια γραμμή. Η λύση είναι ένα πολύπριζο με προστασία πτώσης τάσης.

 

Όχι βρε συ, δεν φταίνε τα ηλεκτρικά. Σχετικά καινούργιο κτήριο, δεν είναι στην ίδια γραμμή, έχω πολύπριζο με προστασία και το θέμα αυτό δεν υπάρχει με DVI ή HDMI καλώδιο. Επίσης, στο φουλ να δουλεύει το AC δεν υπάρχει θέμα, την στιγμή που θα σταματήσει, τότε το κάνει.

Είναι καθαρά θέμα παρεμβολών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γνωστό ότι υπάρχουν παρεμβολές από usb 3.0 και thunderbolt. Και με βάση το παραπάνω, το ότι είναι γνωστό, είναι τουλάχιστον αφελές κάποιος στην παραπάνω περίπτωση να έχει τον router του στην πλήρη ισχύ εκπομπής και κολλητά στην τηλεόραση. Αλλιώς θα πρέπει να αρχίσει να εξοικειώνεται με αλλαγές που αφορούν προβλήματα παρεμβολών.

Αν εξαιρέσουμε 2-3 χρήστες (πχ. kifinas) που απάντησαν παραπάνω, τα υπόλοιπα όλα σχόλια που μπορεί να διαβάσει ο καθένας εδώ είναι για γέλια και για κλάμματα μαζί. Συνιστώ ψυχραιμία και να βάζουμε το μυαλό μας να δουλέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε είχαμε εκείνες της παλαιάς πια τεχνολογίας CRT οθόνες που επηρεάζονταν από μαγνητικά και ηλεκτρομαγνητικά πεδία, τώρα ήρθαν οι νέας τεχνολογίας TFT και αργότερα LED κ.τ.λ. με νέα αρχή λειτουργίας και πολλά πλεονεκτήματα που επηρεάζονται από το σήμα του router. Να είναι καλά η εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινει να μετακινηθει η οθονη ;?;αυτη ειναι η λυση; πραγματικα ευχομαι να κλεισει αυτη η εταιρεια.

αν για καθε προβλημα εκλεινε μια εταιρια το πιθανοτερο ειναι να μην ειχαμε ουτε μπουκαλακι νερου να αγορασουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε συ, δεν φταίνε τα ηλεκτρικά. Σχετικά καινούργιο κτήριο, δεν είναι στην ίδια γραμμή, έχω πολύπριζο με προστασία και το θέμα αυτό δεν υπάρχει με DVI ή HDMI καλώδιο. Επίσης, στο φουλ να δουλεύει το AC δεν υπάρχει θέμα, την στιγμή που θα σταματήσει, τότε το κάνει.

Είναι καθαρά θέμα παρεμβολών.

αν δεν είναι σε ξεχωριστή ασφάλεια το κλιματιστικό, και μόνο του, όλες οι συσκευές επηρεάζονται από το μοτέρ του.

Τα on-off κλιματιστικά κυρίως, τα inverter λιγότερο.

 

Αλλιώς έχει κακή ηλεκτρομαγνητική μόνωση η εσωτερική μονάδα και σου κάνει παρεμβολές.

 

===========

 

Δεν είναι bug, είναι feature είπαμε.

 

Είναι δυνατόν να πάρεις 1300 ευρώ τηλεόραση και να μένεις σε γκαρσονιέρα και τα χεις βάλει όλα μαζί ;

 

Από τριάρι και πάνω θέλει, οι φτωχομπινέδες πάρτε τίποτα άλλο ! :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό.

Είχα πάρει καλώδιο Displayport από Κίνα, έπαιζε μια χαρά, εκτός όταν αναβόσβηνε το Air Condition (!!!), οπότε έκοβε τελείως το σήμα προς την οθόνη για 2-3 δευτερόλεπτα.

Δεν το πείραζαν τα WiFi, δεν το πείραζαν τα κινητά, δεν το πείραζαν τα ασύρματα τηλέφωνα, το πείραζε το αναβόσβημα του AC...

Εναν ολοκληρο χρονο εψαχνα που οφειλεται μια στιγμιαια διακοπη στον ηχο του home cinema στο σαλονι οταν ανοιγοκλεινα τα φωτα στο σπιτι. Κοιταξα τα παντα, μεχρι και ηλεκτρολογο εφερα σπιτι και αφου τα μετρησαμε ολα και ηταν οκ, μου λεει, ρε συ, δοκιμασες να αλλαξεις το hdmi καλωδιο που πηγαινει απο τον ενισχυτη στην tv? Με το που το αλλαξα τερμα τα παντα, ηταν μια κινεζιλα απο ebay hdmi v2.0 τρομαρα του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...