Προς το περιεχόμενο

χρωστούμενα σε πάροχο κινητής


Net1155

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα στην ομαδα

σημερα με καλεσαν απο τη v....... για καποια λεφτα που ειχα αφήσει χρέος οταν αλλαξα σε c....... .

μου λενε οτι θα με κυνηγησουν δικαστικα.

το ποσο ειναι 240€

τι μπορουν να μου κανουν;

η τυπισσα στο τηλεφωνο με απειλησε στα ισα οτι "αν δεν πληρωσω θα εχω αλλου ειδους ξεμπερδεματα"! επι λεξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

τι μπορουν να μου κανουν;

η τυπισσα στο τηλεφωνω με απειλησε στα ισα οτι "αν δεν πληρωσω θα εχω αλλου ειδους ξεμπερδεματα"! επιλεξη

 

στην καλύτερη περίπτωση,

 

1478891617850453424.jpg

 

στην χειρότερη,

 

hitman-absolution.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πληρωσεις το χρεος σου μηπως το σκεφτηκες ?

φυσικα και το σκευτικα. αλλα δεν δεχονται διακανονισμο. η ολα μαζι η δεν τα δεχονται λενε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

φυσικα και το σκευτικα. αλλα δεν δεχονται διακανονισμο. η ολα μαζι η δεν τα δεχονται λενε

 

Μίλα απευθείας με τον πάροχο και όχι με το γραφείο που σε κάλεσε για λογαριασμό τους. Στις περισσότερες περιπτώσεις δέχονται διακανονισμό (αρκεί να είσαι συνεπής). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα στην ομαδα

σημερα με καλεσαν απο τη v....... για καποια λεφτα που ειχα αφήσει χρέος οταν αλλαξα σε c....... .

μου λενε οτι θα με κυνηγησουν δικαστικα.

το ποσο ειναι 240€

τι μπορουν να μου κανουν;

η τυπισσα στο τηλεφωνο με απειλησε στα ισα οτι "αν δεν πληρωσω θα εχω αλλου ειδους ξεμπερδεματα"! επι λεξη

 

θελει μεγάλη φαντασια να μαντεψεις τις εταιριες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και το σκευτικα. αλλα δεν δεχονται διακανονισμο. η ολα μαζι η δεν τα δεχονται λενε

εν γνωση σου αφησες χρεος επιτηδες οταν πηγες στην κοσμοτε οπως λες

γιατι λοιπον και ο αλλος να μη ζητησει εφαπαξ το ποσο που του χρωστας ? γιατι να σου κανει την χαρη να πληρωνεις λιγα λιγα το υπερογκο ποσο τον 240 ?

 

η λαμογια ειναι δικη σου στην περιπτωση αυτη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποσο ηταν 33 ευρω ο λαγαριασμος και λεει οτι μου χρεωσαν.διακοπη συμβολαιου και εκπτωσης παγιου. Δεν το διοτι.απο.την.αρχη ειπα να.τα.δωσω σε 3 δωσεις 100+100 και.οτι μενει και.δεν.το.δεχτηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποσο ηταν 33 ευρω ο λαγαριασμος και λεει οτι μου χρεωσαν.διακοπη συμβολαιου και εκπτωσης παγιου. Δεν το διοτι.απο.την.αρχη ειπα να.τα.δωσω σε 3 δωσεις 100+100 και.οτι μενει και.δεν.το.δεχτηκαν.

Μιλα με τον παροχο αρχικα ή στειλε μια επιστολη, ωστε να επικαλεστεις αδυναμια εφαπαξ καταβολης αλλα διακανονησμο. Για 240€ δεν τους συμφέρει να το πανε δικαστικα αν υπαρχει περιπτωση να τα παρουν αλλοιως(σε δοσεις). Απλα σου ετριξαν λιγο τα δοντια μηπως και τα παρουν αμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο άλλαξες εταιρεία;
Ρωτάω, γιατί αν π.χ. το έκανες γιατί ακρίβυναν τις χρεώσεις (όπως κάνει η V και αυτή την περίοδο, ελέγξτε τους λογαριασμούς σας), μπορείς να κάνεις καταγγελία της σύμβασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα τους εχω παρεις 4 φορες απο μονος μου και μια σημερα με πηραν αυτοι. το θεμα ειναι οτι βλεπω οτι δεν μου δινουν τη δυνατοτητα αποπληρωμης περαν του εφαπαξ. ισως να εχουν καποιο κερδος εαν με πανε δικαστικα.
το χειροτερο απο ολα ειναι οτι με απειλησε σημερα λες και δεν ζητησα ο ιδιος να πριν καν με καλεσουν ενα διακανονισμο για να το αποπληρωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα red 1 πληρωνω 33,50 το μηνα και το πηγαν 37,50 χωρις να με ενημερωσουν.
και εκλεισα το ιδιο πακετο στην κοσμοτε με 30 ευρω τελικη τιμη.!
2 χρονια το καθε συμβολαιο.
εχω αρχισει να ψιλιαζομαι οτι με δουλευουν απο τη βονταφον

διοτι διαβαζω και αλλες περιπτωσεις στο ιντερνετ.
εκανα 3 κλησεις σημερα. 2 φορες δεν υπαρχει δυνατοτητα διακανονισμου.
την τελευταια μου ειπε οτι θα με καλεσουν απο το σχετικο τμημα.

εχω κρατησει ημερομινιες απο τοτε που ειχα καλεσει για να κανω διακανονισμο και ωρες και ημερομηνιες.
στον γερμανο με συμβουλεψαν να μιλισω σε δικηγορο γιατι λεει οτι δεν μπορουν να μην μου δωσουν δυνατοτητα 2 η 3 δοσεων εφοσων ζητησα ο ιδιος να πληρωσω.
προφανος το κανουν για να τοκιζεται το ποσο.


διακανονισμο έπρεπε να ζητήσεις πριν φύγεις. τωρα λογικο ειναι να σε κυνηγάνε.

ζητησα και μου ειχαν πει οτι πρεπει να βγει ο τελικος λογαριασμος. διοτι ηταν 33,50 που ετρεχε και οτι εβγαινε απο την λυση συμβολαιου που και καλα δεν ηξεραν ακομη!!!
μολις βγηκε μου ειπαν δεν γινετε διακανονισμος!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...