Προς το περιεχόμενο

Σας εκνευρίζει όταν σας ρωτάνε τι τρώτε?


Vapir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δηλαδη το μη εκνευριστικο που μπορει να σε ρωτησει καποιος ποιο ειναι?

 

εναι φυσιολογικο οταν

σε βλεπουν να τρως σε ρωτανε τι τρως

σε βλεπουν να διαβαζεις σε ρωτανε τι διαβαζεις

σε βλεπουν να στο δρομο σε ρωτανε τι κανεις

σε βλεπουν αρρωστο σε ρωτανε πως εισαι

σε βλεπουν να εχεις σκυλο σε ρωτανε τι ρατσα ειναι

σε βλεπουν για πρωτη φορα στην ιδια παρεα σε ρωτανε πως σε λενε

 

πρεπει να κοντρολαρεις λιγο την συμπεριφορα σου..  

για την ακριβεια κανεναν δεν νοιαζει τι τρως... κουβεντα κανουν..  αν δεν θελεις κατσε σπιτι και παρε πτυχια απο το internet

και αν εισαι ο πιο ηρεμος που ξερεις και σε ερωτηση τι τρως του λες σπασε... τοτε μαλλον δεν ξερεις κανεναν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όχι εσύ είσαι παράξενος απο αυτά που βλέπω πως γράφεις , έχω δει τι θέματα ανοίγεις! 

αλλα το θέμα δεν ειναι τι κάνω εγώ κ εσύ, το θέμα ειναι τι νοιάζει τον άλλο . Το τι τρώω , πότε κλάνω , πότε χέζω είναι δικό μου θέμα , deal with it 

 

μετά την 10η φορά σερί που σε ρωτάει δεν ειναι small talk είναι επίμονος weirdo 

 

Μετά από αυτό μου ήρθε εικόνα στο μυαλό του τύπου "Ο/Η χρήστης ταδε νοιώθει τέλεια στην τοποθεσία ταδε με τους ταδε..." και σχόλιο " να εδώ με την παρέα". :P

 

Χαλάρωσε λίγο δεν νοιάζονται όλοι τι τρως ή τι κάνεις. Βασικά δεν νοιάζει κανέναν. Μπορεί κάποιοι να το κάνουν για πλάκα, άλλοι για κάποιον λόγο και άλλοι γιατί τους αρέσει να είναι σπαστικοί. 

Εσύ δεν χρειάζεται να νευριάζεις, δηλαδή αν νευριάζεις με αυτό σε χειρότερα σκοτώνεις κόσμο?

Stay cool, φόρα ένα ζευγάρι ακουστικά και ζήσε στον κόσμο σου. 

Δεν χρειάζεται να δίνεις απαντήσεις "φύγε", "με ενοχλείς", "σπάσε" κτλπ. Δεν θα σου άρεσαν ούτε εσένα αυτά. Ναι δεν θα πας να ρωτήσεις τον άλλον τι τρώει, θα κάνεις κάτι άλλο όμως που θα εκνευρίσει τον άλλον.

πρεπει να κοντρολαρεις λιγο την συμπεριφορα σου..  

για την ακριβεια κανεναν δεν νοιαζει τι τρως... κουβεντα κανουν..  αν δεν θελεις κατσε σπιτι και παρε πτυχια απο το internet

και αν εισαι ο πιο ηρεμος που ξερεις και σε ερωτηση τι τρως του λες σπασε... τοτε μαλλον δεν ξερεις κανεναν...

 

...πόσο μάλλον τον εαυτό σου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος ο vapir.Εχουμε ορεξη την ψιλοκουβεντα του καθενος , πανω απο το κεφαλι μας ,να μετραει τις μπουκιες μας .Σου λεμε μας  ενοχλεις, σε αγριοκοιταμε, τι αλλο πρεπει να κανουμε για να καταλαβεις ρε ανθρωπε ? Να γρυλισουμε ?  :-(

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ τον πρωινό που με αλλάζει βάρδια και τον έχω τρελάνει χαχα!

Σήμερα του είπα ότι στο τάπερ είχα μαύρο ρύζι από μελάνι σουπιάς και μπουκίτσες κοτόπουλου!

Μιά άλλη φορά ψάρι με μαρμελάδα σύκου.

Χαχα ο μλκς είναι και καινούργιος και τον έχω χαζέψει... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκουρμε τρολαρισμα δηλαδη  :-D

 

Tην επομενη φορα πες του οτι εχεις  ψητο αρνι με αντζουγιες ,καραμελωμενα κρεμμυδια και σαλτσα απο μανγκο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη δουλεια με εκνευριζει αυτο...αλλα σε συνδυασμο με την ερωτηση ΚΑΙ το ψαχουλεμα στη σακουλα που φερνω με το κολατσιο με κανει πυρ και μανια!!! :mad:  :mad:  :mad:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάλαβα , όσοι τους υπερασπίζεστε είστε αυτοί που το κάνετε 
ε σε εμένα δεν μ αρέσει ,η ώρα του φαγητού ειναι ιερή για εμένα , δεν θέλω ούτε να με ενοχλούν ούτε κινητά στο τραπέζι να χτυπάνε ούτε τίποτα,  deal with it
Δεν είναι πρόβλημα ούτε δύσκολο για κάποιον να κάνει το αυτονόητο ,just mind your own fucking business. Όποιος πάλι νιώθει μόνος ωστε να χρειάζεται να πιάνει small talk με άτομα που δείχνουν επανειλημμένος οτι δεν γουστάρουν πολλά πολλά την ώρα που τρώνε μπορεί να αρχίσει να ασχολείται με εθελοντισμό , εκεί θα γνωρίσετε πολύ κόσμο και θα βρείτε και παρέες .
Δεν ειναι πως διώχνω ή δεν δίνω σημασία σε άτομα π θεωρώ beta, ίσα ίσα είναι καλό να έχεις ακόλουθους που σε θαυμάζουν , όχι όμως την ώρα που τρώω.

Βέβαια το θέμα δεν το άνοιξα για να πει ο καθένας τον καημό του , συζητάμε κάτι απλό , για την περιέργεια των ενοχλητικών τύπων που δεν σε αφήνουν να φας με την ησυχία σου  

χαίρομαι που δεν ειμαι ο μόνος που τον ενοχλεί , απότι φαίνεται υπάρχουν κ άλλοι που σέβονται την ώρα του φαγητού  B)


Καλά ναι και γω παραξενος σιγουρα, αλλά σε αλλους τομεις.
Μια και ανοιξες θέμα που ρωτας τη γνώμη μας όμως, αυτά που διαβαζω στο αρχικό ποστ δεν τα θεωρώ φυσιολογικά. Για την ακρίβεια, θεωρώ την αντίδραση αρκετά αντικοινωνικη. Θα σου παρει καιρό να το καταλάβεις, και αν.

να , αυτή η απάντηση μάλιστα
ναι , η αλήθεια ειναι πως με εκνευρίζει πολύ να μου μιλάνε όταν τρώω, ιδικά άμα πεινάω αρκετά 

201504_2255_idaci_sm.jpg


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι με ψιλοενοχλεί όταν με ρωτάνε τι έφαγα το μεσημέρι αλλά λόγω κουτσομπολιού όχι γιατί ντρέπομαι να πω τι έφαγα. Γενικά με ενοχλούν οι κουτσομπόληδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα εξαρτάται ποιος θα έρθει να μου μιλήσει.

Αν είναι μια γυναικάρα και με ρωτήσει τι τρώω λες να έχω πρόβλημα;  :-D  Ας μου πάρει και όλο τα φαΐ να το φάει. 

Τώρα αν είναι κάνα γλοιώδης ενοχλητικός που δεν γουστάρω θα με ενοχλήσει.

 

Αλλά δεν έχω συγκεκριμένο θέμα όπως εσύ με το φαΐ.

πχ και να κάθομαι το ίδιο είναι.

Απλά δε μου αρέσει να μου μιλάνε άτομα που δε γουστάρω ή που ξέρω ότι είναι βαρετοί ή κλαψιάρηδες. .

 

Αντιθέτως συχνά συζητάω με φίλους μου ,τι θα φάνε τι θα φάω κτλ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάλαβα , όσοι τους υπερασπίζεστε είστε αυτοί που το κάνετε

 

Προσπερνώ την ad-hominem (και ανόητη) επιχειρηματολογία και σου επισημαίνω πως λάθος κατάλαβες.

 

ε σε εμένα δεν μ αρέσει ,η ώρα του φαγητού ειναι ιερή για εμένα , δεν θέλω ούτε να με ενοχλούν ούτε κινητά στο τραπέζι να χτυπάνε ούτε τίποτα,  deal with it

 

Στο σπίτι σου ή στο χωράφι σου κάνε ότι θέλεις, δικαιώμα σου. Όταν είσαι σε χώρο με άλλους όμως, μάθε να μην απαιτείς και κάνε διάλογο είτε ότιδήποτε άλλο που δεν παραπέμεπει σε αγένεια ή στους νόμους της ζούγκλας. Και μένα μου τι δίνουν οι τζάμπα μάγκες, οι κάφροι και τα ψώνια αλλά απλά θα αδιαφορήσω ή συζητήσω ευγενικά.

 

Δεν ειναι πως διώχνω ή δεν δίνω σημασία σε άτομα π θεωρώ beta, ίσα ίσα είναι καλό να έχεις ακόλουθους που σε θαυμάζουν , όχι όμως την ώρα που τρώω.

 

Το πρόβλημα όπως βλέπεις είναι ο ίδιος σου ο εαυτός και η στρεβλή αντίληψη πως είσαι σημαντικότερος από αυτό που είσαι. Εξού imho και η παραπάνω συμπεριφορά. Ξακαβάλησε, δεν περιστρέφεται ο κόσμος γύρω από σένα και χαλάρωσε λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 Όταν είσαι σε χώρο με άλλους όμως, μάθε να μην απαιτείς και κάνε διάλογο είτε ότιδήποτε άλλο που δεν παραπέμεπει σε αγένεια ή στους νόμους της ζούγκλας. 

 

Το οτι εισαι σε δημοσιο χωρο αυτο δεν σημαινει οτι ο καθενας μπορει να σου λεει οτι θελει και να σου μιλαει αν δεν θες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εισαι σε δημοσιο χωρο αυτο δεν σημαινει οτι ο καθενας μπορει να σου λεει οτι θελει και να σου μιλαει αν δεν θες

 

Εννοείται!

Του το λες (και το ζητάς) ευγενικά όμως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα θα το επεκτεινω λιγο πιο περα απο το φαγητο, παλιοτερα εμενα με εκνευριζε μεχρι το στρατο κατι ασχετοι χωρις να εχω πολλα πολλα να με ρωτανε για την σεξουαλικη μου ζωη εντελως χυμα, μαμας κανα μωρο , ειχα δεν ειχα σχεση τους το ξεκοβα σκετο ναι, και μερικοι με ενα θρασος πως και τι και πως της το κανεις? δεν καταλαβα ποτε τι ζορι τραβανε οι αλλοι για την σεξουαλικη μου ζωη? η το αλλο οταν σερφαρω στο κινητο τι παιζεις στο κινητο τσακα τσουκα? :P το να διαβαζω νεα αποκλειεται, οταν διαβαζει ο αλλος τον πρωταθλητη η μια χαζογκομενα την σουπερ κατερινα τους υποβιβαζω την υποκουλτουρα? εγω ειμαι ο αντικοινωνικος η καποιοι εως πολλοι ειναι κουτσομποληδες και ψαχνουν κατι να γεμισουν το χρονο επειδη δεν βρισκουν κατι ενδιαφερον, για να σοβαρευτουνε μερικοι  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...