Προς το περιεχόμενο

απιστια


hulk1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά αυτό που ορισμένοι λέτε να πάει και να τη ρωτήσει στα ίσα "με κερατώνεις;" και να περιμένει να πάρει και απάντηση "ναι" πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Υπάρχει άνθρωπος τόσο ηλίθιος έτσι ώστε να το παραδεχτεί; Αν ναι τότε συγνώμη αλλά τέτοιος βαθμός ηλιθιότητας είναι έτσι και αλλιώς λόγος χωρισμού. Δηλαδή η κοπέλα του κάνει τα πάντα τώρα (αν) τον απατάει για να το κρατήσει κρυφό αλλά σε πιθανή ερώτηση "με απατας;" θα απαντήσει καταφατικά; Αλήθεια τώρα; 

 

Η πραγματικότητα είναι ότι αν έχει μυαλό η κοπελιά απλά θα τα αρνηθεί όλα και αν έχει λίγο περισσότερο μυαλό απλά θα τον ειρωνευτεί/κάνει πλάκα (τα φοράει δεν τα φοράει στο παλικάρι). Για ποιο λόγο άλλωστε να τον απατήσει αν είναι τόσο έντιμη ώστε να το παραδεχτεί σε ερώτηση του; Αν ήταν πράγματι τότε δεν θα τον απατούσε, θα τον χώριζε και θα περνούσε στον άλλο. 

 

Καταρχήν μιλάμε μόνο για υποψίες και τίποτε άλλο, τουλάχιστον όπως μας το περιγράφει το παλικάρι που άνοιξε το θέμα.

Δεν γνωρίζουμε επίσης το αν η κοπέλα συνομιλεί με φίλη ή  με φίλο.

Αφού κάτι μέσα του τον "τρώει" , καλύτερα να ρίξει άδεια και ότι πιάσει.

π.χ. Σε αρκετούς απο εμάς δεν αρέσει το να παίζει κάποιος με το κινητό του συνέχεια.

Πολύ απλά αρχίζεις και της λές (μεταξύ σοβαρού και αστείου) ότι με ενοχλεί αυτό που κάνεις και την ρωτάς ταυτόχρονα με ποιό άτομο ασχολείται.

Λογικά αν η κοπέλα είναι "καθαρή" θα αρχίσει να μιλά άνετα για αυτό το θέμα.

Τώρα αν το παλικάρι δεν μπορεί να ξεχωρίσει πότε η κοπέλα λέει αλήθεια και πότε ψέματα , δυστηχώς δεν μπορούμε να βοηθήσουμε άλλο απο εδω μέσα. :D :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά φίλε μου τι έγινε, εψαξες το κινητό; επαληθυτηκαν οι φόβοι σου;

Τι να σου πω Ρέ φίλε οι άλλοι άρχισαν το δούλεμα να την δείρω και τέτοια

Λες και άμα την ρωτήσω ούτε ειλικρινά θα μου απαντήσει και άμα είμαι λάθος θα με περάσει για κανέναν περίεργο κλπ και πιστεύω θα χαλάσει η σχέση μας

Δεν ξέρω τι να κάνω ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο αρχικο ποστ εγραψες οτι δεν μπορεις να μεινεις αλλο με τις υποψιες,η κοιτας το κινητο η μιλας μαζι της .δεν υπαρχει κατι αλλο


ποσο χρονων εισαι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλει να μάθει την αλήθεια, το συζητάει μαζί της.

Αν έχει αμφιβολίες (είτε πριν το συζητήσει είτε μετά) τότε χωρίζει.

(και δεν θα έπρεπε τότε εξ' αρχής να είναι μαζί της, με κάποια που έχει αμφιβολίες)

so simple.

 

 

Χαχααα, Ναι ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!(Ξέρεις Παναγιώτη, ΝΑΙ ΚΑΒΛΑΝΤΙΖΩ στο facebook με τον 6pack 2m τεκνό, μην ανησυχείς, ΦΙΛΟΣ είναι)

Ω θεοί, το αέναο ανοιχτόμυαλο πνεύμα των insomniacs,τροφοδοτούμενο από μπόλικο φεμινισμό (μπας και μας κάτσει καμία που διαβάζει τα λεγόμενά μας) κ πάνω απ όλα πολιτική ορθότητα (σαν το αλάτι στο φαΐ ένα πράμα). Καλό νήμα άλλα μια μέρα νωρίτερα...

nfNeT7YvTozx0cv7ze3mplZpo1_500.gif

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό που ορισμένοι λέτε να πάει και να τη ρωτήσει στα ίσα "με κερατώνεις;" και να περιμένει να πάρει και απάντηση "ναι" πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Υπάρχει άνθρωπος τόσο ηλίθιος έτσι ώστε να το παραδεχτεί; Αν ναι τότε συγνώμη αλλά τέτοιος βαθμός ηλιθιότητας είναι έτσι και αλλιώς λόγος χωρισμού. Δηλαδή η κοπέλα του κάνει τα πάντα τώρα (αν) τον απατάει για να το κρατήσει κρυφό αλλά σε πιθανή ερώτηση "με απατας;" θα απαντήσει καταφατικά; Αλήθεια τώρα;

 

Μα γιατί να το παραδεχτεί; Έχει μια σχέση, περνάει καλά, βγαίνουν κλπ. Έχει και μία (/δυο/τρεις) καβάντζες για ένα σεξ που και που ή απλώς για καυλάντισμα, για επιβεβαίωση και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Τι λόγο έχει να το παραδεχτεί;

 

Σε καμία περίπτωση δε μιλάω για τον φίλο που άνοιξε το θέμα. Απλώς εξηγώ τους λόγους για τους οποίους κάποιος/κάποια δε θα το παραδεχτεί ποτέ.

 

Να φανταστώ ότι στον κόσμο που ζείτε αυτοί που το παραδέχονται όταν ερωτηθούν απλά δεν υπάρχουν για να μη χαλάσει η θεωρία;

 

Στο δικαστήριο π.χ. επίσης κανένας ποτέ δεν δηλώνει ένοχος επειδή "γιατί να το παραδεχτεί" και "δεν καταλαβαίνω";

 

Θα μπορούσα να αρχίσω να λέω πως υπάρχει τεράστια διαφορά, και ψυχολογική αλλά και όσον αφορά τη σχέση, ανάμεσα στο "κάνω κάτι και το κρύβω" (που πολλοί το δικαιολογούν με διάφορους τρόπους) και το "σου λέω ψέματα στη μούρη σου" (το οποίο μόνο ένα ιδιαίτερο είδος μαλάκα προσπαθεί να δικαιολογήσει) αλλά δεν έχει νόημα, αν όντως θέλει κανείς να τα σκεφτεί αυτά μπορεί και μόνος του.

 

Αυτό που δεν έχετε καταλάβει νομίζω είναι πως δε ρωτάς επειδή και καλά είσαι σίγουρος πως θα σου πει αν ρωτήσεις. Ρωτάς επειδή θέλεις να έχεις εσύ, για τον εαυτό σου, ένα επίπεδο καλύτερο από το επίπεδο της κατίνας. Αν δε σε απασχολεί αυτό, by all means κατίνα. Και στο δρόμο όταν ο άλλος σε πει μαλάκα αμα θες πες του για τη μάνα του ή δείρτον κιόλας, όπως τη βρίσκει ο καθένας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αλλη οχθη υπαρχει ανθρωπος τοσο ηλιθιος που να μην το παραδεχτει?Να συνεχισει να ειναι σε μια σχεση που κοροιδευει και τον αλλον αλλα και κυριως τον εαυτο του?Αν ειναι αληθεια και εχει λιγο μυαλο θα δει οτι απλα χαραμιζουν τον χρονο τους θα λειξει το μικρο παραμυθακι που στησανε.Εγω τουλαχιστον αυτο ακριβως θα εκανα θα ελεγα ναι υπαρχει αλλη θα συζητουσαμε πως φτασαμε ως εδω προς γνωση και συμμορφωση και των δυο και παμε παρακατω.

Η ζωη ειναι απλη εμεις την κανουμε πολυπλοκη

Σε έναν ιδανικό κόσμο, αγγελικά πλασμένο, με ουράνια τόξα κ μονόκερους μπορεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχααα, Ναι ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!(Ξέρεις Παναγιώτη, ΝΑΙ ΚΑΒΛΑΝΤΙΖΩ στο facebook με τον 6pack 2m τεκνό, μην ανησυχείς, ΦΙΛΟΣ είναι)

Ω θεοί, το αέναο ανοιχτόμυαλο πνεύμα των insomniacs,τροφοδοτούμενο από μπόλικο φεμινισμό (μπας και μας κάτσει καμία που διαβάζει τα λεγόμενά μας) κ πάνω απ όλα πολιτική ορθότητα (σαν το αλάτι στο φαΐ ένα πράμα). Καλό νήμα άλλα μια μέρα νωρίτερα...

 

Ας απαντήσει ότι νομίζει, απο κει και πέρα πολύ απλά πιθανόν να μην συνέχιζα να είμαι μαζί της. Θα το συζητούσα όμως διότι πανω απ' όλα θέλω να είμαι ηθικά εντάξει με τον εαυτό μου και αξιοπρεπής. Αν κρίνω ότι αυτό είναι το σωστό για μένα, αυτό και θα κάνω και αυτό έγραψα και παραπάνω.

 

Και επειδή το ανέφερες, δεν ψάχνω για καμία γυναίκα, λάθος κατάλαβες. Είμαι πολλά χρόνια με την ίδια γυναίκα και ευτυχισμένος. Οπότε αφήνω όλες τις γυναίκες του κόσμου, οι οποίες μου είναι και αδιάφορες, για εσάς :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα διαβάσεις τα μηνύματα δεν είσαι κερατάς δηλαδή;

 

Πάντως είναι ενδιαφέρον ε. Προσωπικά μάλλον θα με πείραζε λιγότερο να με κεράτωναν (που δεν αντικατοπτρίζει πάνω μου) παρά να μου διάβαζαν τα μηνύματα (που σημαίνει ίσως ότι δεν είμαι άξιος εμπιστοσύνης).

Τουλάχιστον δεν θα είναι σε μια σχέση που του τα φοράει η δικιά του. (Αν ισχύει) Και φυσικά επειδή η δικιά του χλωμό το βρίσκω να του πει την αλήθεια ας την μάθει μόνος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πει απαντήσει ότι νομίζει, απο κει και πέρα πολύ απλά πιθανόν να μην συνέχιζα την σχέση. Πανω απ' όλα θέλω να είμαι ηθικά εντάξει με τον εαυτό μου και αξιοπρεπής. Αν κρίνω ότι αυτό είναι το σωστό για μένα, αυτό και θα κάνω και αυτό έγραψα και παραπάνω.

 

Α μπράβο! Αυτό είναι απ'τα πιο σημαντικά, να κρατάς την αξιοπρέπειά σου σε κάθε είδος σχέσεων στη ζωή σου. Και έτσι χτίζεις την εμπιστοσύνη και τον σεβασμό επίσης.

Τα ξεκατινιάσματα τύπου ψάξιμο μηνυμάτων κλπ. είναι για κάποιον αντίστοιχης ηθικής...και συνήθως τέτοια άτομα είναι κοτούλες και δεν πιάνουν τον άνθρωπό τους face-to-face να κάνουν μια συζήτηση σαν ενήλικες. Φοβούνται την αλήθεια μάλλον. Αντίστοιχα κοτούλες είναι και όσοι απιστούν [κατά την γνώμη μου πάντα], αντί να βρουν τα ballz να χωρίσουν, προτιμούν να τό'χουν 2πορτο και όσο τραβήξει το ξεγέλασμα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μπράβο! Αυτό είναι απ'τα πιο σημαντικά, να κρατάς την αξιοπρέπειά σου σε κάθε είδος σχέσεων στη ζωή σου. Και έτσι χτίζεις την εμπιστοσύνη και τον σεβασμό επίσης.

Τα ξεκατινιάσματα τύπου ψάξιμο μηνυμάτων κλπ. είναι για κάποιον αντίστοιχης ηθικής...και συνήθως τέτοια άτομα είναι κοτούλες και δεν πιάνουν τον άνθρωπό τους face-to-face να κάνουν μια συζήτηση σαν ενήλικες. Φοβούνται την αλήθεια μάλλον. Αντίστοιχα κοτούλες είναι και όσοι απιστούν [κατά την γνώμη μου πάντα], αντί να βρουν τα ballz να χωρίσουν, προτιμούν να τό'χουν 2πορτο και όσο τραβήξει το ξεγέλασμα...

Δηλαδή πιστεύεις ότι αν ο άλλος έχει κάνει την μαλακια θα στο πει κιόλας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας απαντήσει ότι νομίζει, απο κει και πέρα πολύ απλά πιθανόν να μην συνέχιζα να είμαι μαζί της. Θα το συζητούσα όμως διότι πανω απ' όλα θέλω να είμαι ηθικά εντάξει με τον εαυτό μου και αξιοπρεπής. Αν κρίνω ότι αυτό είναι το σωστό για μένα, αυτό και θα κάνω και αυτό έγραψα και παραπάνω.

 

Και επειδή το ανέφερες, δεν ψάχνω για καμία γυναίκα, λάθος κατάλαβες. Είμαι πολλά χρόνια με την ίδια γυναίκα και ευτυχισμένος. Οπότε αφήνω όλες τις γυναίκες του κόσμου, οι οποίες μου είναι και αδιάφορες, για εσάς :P

Στην αρχή πίστεψα ότι δεν έχεις πάει ακόμα με γυναίκα αλλά έκανα λάθος φαίνεται. Είσαι ευτυχισμένος και αυτό είναι το ζητούμενο. Δεν θέλεις να ξέρεις, το καταλαβαίνω. Αλλά εάν ποτέ θελήσεις:

 

Σε απατάει !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...