Προς το περιεχόμενο

Συνδικαιούχος σε τραπεζικό λογαριασμό


GeoLd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι 19 και θελω να φτιαξω τραπεζικο λογαριασμο για να αποκτησω μαστερκαρντ αλλα λογω των καπιταλ κοντρολς αυτο δεν επιτρεπεται. Με ειχε βαλει σε ενα λογαριασμο της παλαιοτερα η μαμα μου οταν ημουν ανηλικος και εχει και των δυο τα ονοματα εκει μεσα. Μπορω τωρα να αποκτησω καρτα? Βασικα η απορια  μου ειναι πως γινεται να με εβαλε στον λογαριασμο της αφου ημουν ανηλικος? Μπορουν οι ανηλικοι να φτιαξουν λογαρισμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας τραπεζα.Σου ζητανε μερικα εγγραφα.Τους τα πηγαινεις.Σου ανοίγουν καινούριο λογαριασμό στο δικο σου ονομα.Δικο σου βιβλιαριο,δικια σου καρτα.Δεν χρειαζεται καν η παρουσια της μητέρας σου.Δεν υπαρχει θεμα με καπιταλ κοντρολ απο την στιγμη που έχεις κωδικο πελατη σε εκεινη την τράπεζα.Προσοχη αυτο ισχυει μονο για την τραπεζα οπου εισαι συνδικαιουχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε άνοιγαν λογαριασμο σε οτιδήποτε είχε ζωή.

 

Πλέον σε λίγους

 

ontopic: Αφου εισαι μέσα, μπορει να βγει κάρτα και αν θες να βγει στο ονομα σου μαλλον θα πρεπει να κανεις ενημερωση στοιχείων (ταυτοτητα, αφμ, εκκαθαριστικο, κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 19 και θελω να φτιαξω τραπεζικο λογαριασμο για να αποκτησω μαστερκαρντ αλλα λογω των καπιταλ κοντρολς αυτο δεν επιτρεπεται. Με ειχε βαλει σε ενα λογαριασμο της παλαιοτερα η μαμα μου οταν ημουν ανηλικος και εχει και των δυο τα ονοματα εκει μεσα. Μπορω τωρα να αποκτησω καρτα? Βασικα η απορια  μου ειναι πως γινεται να με εβαλε στον λογαριασμο της αφου ημουν ανηλικος? Μπορουν οι ανηλικοι να φτιαξουν λογαρισμο?

 

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι οι ανήλικοι δεν μπορούν να ανοίξουν λογαριασμό? Μια χαρά μπορούν(έστω μπορούσαν) εφόσον έχουν ταυτότητα και ΑΦΜ, αλλά και πριν βγάλει ταυτότητα μπορεί να τους ανοίξει λογαριασμό ο κηδεμόνας τους.

 

Όσο για τα capital control, απαγορεύεται το άνοιγμα νέου λογαριασμού μόνο στην περίπτωση που δημιουργηθεί νέος κωδικός πελάτη(customer id). Εφόσον είσαι ήδη συνδικαιούχος σε κάποιο ενεργό λογαριασμό δεν έχεις πρόβλημα, ανοίγεις κανονικά νέο λογαριασμό και βγάζεις χρεωστική, εννοείται μόνο στην ίδια τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 19 και θελω να φτιαξω τραπεζικο λογαριασμο για να αποκτησω μαστερκαρντ αλλα λογω των καπιταλ κοντρολς αυτο δεν επιτρεπεται. Με ειχε βαλει σε ενα λογαριασμο της παλαιοτερα η μαμα μου οταν ημουν ανηλικος και εχει και των δυο τα ονοματα εκει μεσα. Μπορω τωρα να αποκτησω καρτα? Βασικα η απορια  μου ειναι πως γινεται να με εβαλε στον λογαριασμο της αφου ημουν ανηλικος? Μπορουν οι ανηλικοι να φτιαξουν λογαρισμο?

Κάποιες τράπεζες προσφέρουν σαν υπηρεσία αποταμιευτικούς λογαριασμούς για ανήλικες με προϋπόθεση να υπάρχει σαν 2ο όνομα και ένας ενήλικος μέσα (προφανώς κάποιος από τους γονείς/κηδεμόνες του παιδιού). Δεν είναι κάτι το ασυνήθιστο. Κυνήγα το μπας και μπορείς να κάνεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...