Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Ξερουμε τι fw θελει το link's awakening για να παιξει;

Εχει αλλαξει κατι τους τελευταιους 3-4 μηνες η συνεχιζει να θελει choidujour και update για να μη καουν τα fuses + τελευταιο reinx? 

Atm ειμαι σε 6.2.0  Χρειαζομαι update? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες μια μικρή βοήθεια θα ήθελα σε  μια  απορία που έχω ..

Έχω reinx cfw 8.1.0 .. Το έβαλα για πρώτη φορά wifi για να αλλάξω dns  που ήθελα .. Αλλά τώρα πλέον μου ζητάει σε κάθε game update..

Τώρα πρέπει  απενεργοποιήσω το autoRCM για να μπω σε recovery mode (Maintenance Mode) για να διαγράψει  το update !!

Αλλά εδώ είναι  το πρόβλημα ..δεν έχω ξανά βάλει off autoRCM και μπήκα στο hecate menu να το απενεργοποιήσω και μου έγραφε dangerous με κόκκινα γράμματα και σκάλωσα  !!

Δεν πιστεύω να έχω  κάποιο θεματάκι αν το απενεργοποιήσω προσωρινά για να μπω σε recovery mode..έχω Jig  για να ξανά βάλω on autoRCM πάλι μετά..

EDIT :  Έκανα άλλη απατεωνιά , αυτοδημιούργησα παίδες !!  Απενεργοποίησα  το switch ,το σύνδεσα στο pc και άνοιξα το TegraRCM και πάτησα το reinx.bin για να μου ανοίξει σε cfw , αλλά μετά το logo reinx εμφανίζεται το λόγο του  switch !! Πριν εμφανιστεί το logo του switch  είχα είδη πατημένα τα κουμπιά volume + & volume -  και δια μαγείας μπήκε σε recovery mode ..Μετά ξανά έσβησα το  switch και το άνοιξα μέσω Tegra !! Δηλαδή δεν απενεργοποίησα ποτέ το autoRCM και μου σβήστηκε κανονικά το κατεβασμένο update  ..απορώ γιατί όλοι λένε για να μπει σε recovery mode switch με  cfw πρέπει να  απενεργοποιήσουμε το autorcm και δεν σκέφτηκαν αυτή την μέθοδο που  είναι πιο απλή και δεν μπλέκεις με jig ..

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον σαν κλασσικος νουμπάς εβαλα το τελευταιο sx. (προσοχή ειναι ασταθές, δεν επρεπε να το ειχα περασει)

Πηγα μετα μεσω choi να βαλω 8.1 και βέβαια κόλλησε.

Το 2.9 εχει θεμα με τα homebrew γενικοτερα.

Οπότε είμαι πλέον με μαύρη οθόνη ακριβώς μετα το boot.

Διάβαζα οτι τρέχωντας atmosfer πας choi τελειωνεις την αναβαθμιση και μετα κανονικα sx.

Με ατμοσφαιρα παλι μου μαυρίζει εκτος αν δεν στήνω καλά την sd.

Εχει κανα καλο παιδί έτοιμη στημενη ατμοσφαιρα να δοκιμάσω;

Αλλιως σαν τελεταια λύση κανω restore nand (αν δουλέψει σωστά) αλλα θα χασω ολα μου τα save γιατι ειχα καιρο να τα πάρω με check point.

Επεξ/σία από Vagosman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Vagosman είπε

Λοιπον σαν κλασσικος νουμπάς εβαλα το τελευταιο sx. (προσοχή ειναι ασταθές, δεν επρεπε να το ειχα περασει)

Πηγα μετα μεσω choi να βαλω 8.1 και βέβαια κόλλησε.

Το 2.9 εχει θεμα με τα homebrew γενικοτερα.

Οπότε είμαι πλέον με μαύρη οθόνη ακριβώς μετα το boot.

Διάβαζα οτι τρέχωντας atmosfer πας choi τελειωνεις την αναβαθμιση και μετα κανονικα sx.

Με ατμοσφαιρα παλι μου μαυρίζει εκτος αν δεν στήνω καλά την sd.

Εχει κανα καλο παιδί έτοιμη στημενη ατμοσφαιρα να δοκιμάσω;

Αλλιως σαν τελεταια λύση κανω restore nand (αν δουλέψει σωστά) αλλα θα χασω ολα μου τα save γιατι ειχα καιρο να τα πάρω με check point.

Καλύτερα κάνε Restore Nand.

Έκανες λάθος διαδικασία. Μπορούσες άνετα να πας σε 8.1 Firmware με 2.5.3 SX OS ή με 2.8 SX OS ΒΕΤΑ.

Το 8.1.0 Firmware δουλεύει μόνο με το 2.8 SX OS BETA και αυτή η έκδοση το 2.8 SX OS BETA μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε χαμηλότερα Firmware (το έχω δοκιμάσει από το 6.2.0 μέχρι 8.1.0)

Το 2.9 SX OS BETA είναι αποκλειστικά για το 9.0 Firmware.

Ειδικά για να βάλεις κανείς το 9.0 Firmware που είναι πολύ ιδιαίτερο (άμα γίνει Update από ότι λένε δε μπορείς να πας προς τα πίσω σε Firmware) , με 8.1.0 Firmware μπαίνεις  με 2.8 SX OS BETA, μετά με το ChoiDujourNXv1.0.2 κάνεις Update (όχι με την έκδοση 1.0.1). Μετά κλείνεις την κονσόλα όχι επανεκκίνηση και περνάς στην SDCard το 2.9 SX OS BETA και είσαι έτοιμος.

Official Firmware

SXOS Stable All Version

SXOS BETA All Version

Επεξ/σία από BlackStone7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello

Έφαγα το πολυαναμενόμενο ban. Δεν απογοητεύομαι, κάποια στιγμή θα ερχόταν. Η ερώτηση είναι συγκεκριμένη.

Χρησιμοποιώ SXOS. Ειμαι σε ofw 9.0 και σε SXOS 2.9 beta. Πως θα κανω πλεον τις οποιες αναβαθμίσεις χρειαστώ? Υπάρχει κάποιο YouTube video να δω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, jon_pallis είπε

Hello

Έφαγα το πολυαναμενόμενο ban. Δεν απογοητεύομαι, κάποια στιγμή θα ερχόταν. Η ερώτηση είναι συγκεκριμένη.

Χρησιμοποιώ SXOS. Ειμαι σε ofw 9.0 και σε SXOS 2.9 beta. Πως θα κανω πλεον τις οποιες αναβαθμίσεις χρειαστώ? Υπάρχει κάποιο YouTube video να δω?

Θα κάνεις  update πλέον offline μέσω της εφαρμογής ChoiDujourNX ..Εδώ σου λέει και τα βήματα https://www.codedonut.com/switch-hacking/update-banned-nintendo-switch-offline-choidujournx/

και εδώ  τα είχε γράψει τα  βήματα στα Ελληνικά στο θέμα αυτό ο klainmaingr 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, jon_pallis said:

Hello

Έφαγα το πολυαναμενόμενο ban. Δεν απογοητεύομαι, κάποια στιγμή θα ερχόταν. Η ερώτηση είναι συγκεκριμένη.

Χρησιμοποιώ SXOS. Ειμαι σε ofw 9.0 και σε SXOS 2.9 beta. Πως θα κανω πλεον τις οποιες αναβαθμίσεις χρειαστώ? Υπάρχει κάποιο YouTube video να δω?

 

1 hour ago, vagosvts7 said:

Θα κάνεις  update πλέον offline μέσω της εφαρμογής ChoiDujourNX ..Εδώ σου λέει και τα βήματα https://www.codedonut.com/switch-hacking/update-banned-nintendo-switch-offline-choidujournx/

και εδώ  τα είχε γράψει τα  βήματα στα Ελληνικά στο θέμα αυτό ο klainmaingr 

Ακριβώς, το οποιο θα έπρεπε να έκανες απο την αρχή για να μη φας μπαν...

Εγώ το δικό μου το έχω αφήσει στην 8.1 και αναβαθμιζω την emunand μόνο.

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...