Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 hour ago, ΛΟΥΚΙ123 said:

Μια ερωτηση υπαρχει τροπος να παιξω τα παιχνιδια του 3ds στο switch που εχω hackarei ?διλαδη να κατεβαζω τα παχινδια του 3ds κ με καπιο προγραμμα που θα εχω στο switch να τα παιζω τα

παιχνιδια

ευχαρηστω 

Ούτε καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 minute ago, Malthador said:

GC/Wii; 

Γι' αυτά θα σου πω μόλις το χακάρω όταν λήξει το ετήσιό μας :D  (ήτοι το καμουφλαρισμένο "όχι").

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, GeorgeMan said:

Γι' αυτά θα σου πω μόλις το χακάρω όταν λήξει το ετήσιό μας :D  (ήτοι το καμουφλαρισμένο "όχι").

Γιατί ρε γμτ, στο κινητό μου τρέχει νεράκι ο dolphin, με 60 καρέ, AA, φίλτρα and all that. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περί emulator στο switch χωρίς να περάσετε Android rom κτλ, αξίζει να έχετε το retro arch(που τρέχει και n64 games)  reicast που είναι για dreamcast games και psp emulator, όλα αυτά τρέχουν μια χαρά εκτός από μερικά games που έχουν σοβαρές πτώσεις στα frame.. Φοβερός emulator για τους λάτρεις του retro gaming είναι το pFBA με 11.000 roms (neogeo, master system, mega drive, arcade κ.α..) έχει και φωτογραφίες για το κάθε game, icons κτλ και έχει και βελτίωση στα γραφικά στα settings, είναι παρόμοιο με το mame αλλά έχει arcade και console games μαζι.. Γενικά αξίζει σαν πακέτο να το βρείτε και να το περάσετε στο switch.. 

Τώρα περί android και dolphin emulator από ότι έχω δει στο Internet, δεν τρέχει ακόμα καλά σε πολλά games.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ΛΟΥΚΙ123 είπε

Μια ερωτηση υπαρχει τροπος να παιξω τα παιχνιδια του 3ds στο switch που εχω hackarei ?διλαδη να κατεβαζω τα παχινδια του 3ds κ με καπιο προγραμμα που θα εχω στο switch να τα παιζω τα

παιχνιδια

ευχαρηστω 

Δεν έχεις 3ds?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, sils said:

Δεν έχεις 3ds?

Συμφωνώ. 

Γενικά τα games του 3DS (και του NDS) είναι φτιαγμένα για να παίζονται σε δύο οθόνες ταυτόχρονα. Δεν είναι ιδανική η μία οθόνη, είτε μιλάμε για κινητό, είτε για NSw. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ο dolphin παίζει μέσω lakka (Linux) αλλά κακά ακόμη.

Αυτό που με ενθουσίασε περισσότερο είναι το pc streaming, απορώ γιατί το παράτησε ο dev. :( και τι δε θα δινα να παίζω μπαλκόνι forza horizon (ή ο,τι αλλο pcικο) με hardware κουμπιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Ο dolphin παίζει μέσω lakka (Linux) αλλά κακά ακόμη.

Αυτό που με ενθουσίασε περισσότερο είναι το pc streaming, απορώ γιατί το παράτησε ο dev. :( και τι δε θα δινα να παίζω μπαλκόνι forza horizon (ή ο,τι αλλο pcικο) με hardware κουμπιά...

Με το άθλιο WiFi που έχει το Switch μάλλον με τα νεύρα σου θα έπαιζες 😊

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 hours ago, GeorgeMan said:

Ο dolphin παίζει μέσω lakka (Linux) αλλά κακά ακόμη.

Αυτό που με ενθουσίασε περισσότερο είναι το pc streaming, απορώ γιατί το παράτησε ο dev. :( και τι δε θα δινα να παίζω μπαλκόνι forza horizon (ή ο,τι αλλο pcικο) με hardware κουμπιά...

Υπάρχει το Moonlight για local streaming σε Android. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, Malthador said:

Υπάρχει το Moonlight για local streaming σε Android. 

I know, αλλά δεν έχω hardware κουμπιά στο κινητό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν έχω κάνα 2 ωρο που διαβάζω για τα cfw. Υπάρχουν 4, το ένα επί πληρωμή.

Το θέμα είναι ποιο και γιατί. Διάβασα όλους τους οδηγούς ωστόσο ακόμη δεν καταλάβα πως καίγονται τα efuses και πώς μπορείς να κάνεις update το ofw και το cfw όταν αυτό χρειαστεί στο μέλλον χωρίς να μπεις online.

Δεν έχω καταλάβει επίσης ποιο πρέπει να βάλω αν με ενδιαφέρουν emulators, γιατί αν κατάλαβα καλά το επι πληρωμή έχει θέμα με honebrew apps.

Επίσης κάτι είδα ότι πρέπει η κάρτα να είναι fat32 και να σπας τα αρχεία. Srsly? 2020 κοντεύουμε...

Jig έχω αγοράσει και έχω σπάσει άπειρα κινητά και κονσόλες στο παρελθόν, hell IT είναι η δουλειά μου, καταλαβαίνω τι κάνω. Απλα φαίνεται η scene του switch να είναι διαφορετική αρκετά.

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...