Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Malthador είπε

Θξ, έριξα μια παραγγελία. 

Αυτό δηλαδή δουλεύει και σαν bluetooth receiver; Συνδέω bluetooth ακουστικά and all that ;

Όχι βρε συ. Είναι μόνο για Payloads. Το link που έδωσες ηταν αντίστοιχα μόνο για Payloads. 

 

Για Bluetooth ακουστικά έχω αυτό 

€ 14,26  41%OFF | Ugreen Bluetooth Transmitter 4.2 TV Headphone PC APTX 3.5mm Aux SPDIF 3.5 Jack Adapter Optical Audio Music Bluetooth Transmitter
https://s.click.aliexpress.com/e/slTvoQyk3

Αλλά να ξέρεις ότι έχει delay στον ήχο κάποια ms. Δεν θυμάμαι πόσα άλλα στις ταινίες που βλέπω είναι εμφανές τo delay. 

Επεξ/σία από Bourdoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Bourdoulas said:

Όχι βρε συ. Είναι μόνο για Payloads. Το link που έδωσες ηταν αντίστοιχα μόνο για Payloads. 

Καλά δεν με καίνε τα bluetooth ακουστικά, κανονικά με jack χρησιμοποιώ, απλά μου έκανε εντύπωση το μυθιστόρημα που γράφει στον τίτλο:

«Bluetooth Payloads Injector Wireless Bluetooth Audio USB Type-c Transmitter Support for Nintend Switch for PC Host Use»

Κινέζοι, τι να πεις.

55 minutes ago, xpac said:

Rcm loader έχω πάρει εγώ για το SX OS μόνο και είναι πολύ βολικό.

Εάν μπορώ να περάσω και android ίσως να το δοκιμάσω, έχει κενές θέσεις για cfw

LED.png

Εγώ για Atmosphere και Android το θέλω. Και βασικά το Android -εφόσον επιδιορθωθούν τα όποια θεματάκια στην επόμενη έκδοση- κάνει σχεδόν obsolete όλη την «ανάγκη» για homebrew. Με το καλημέρα έχεις μέχρι και Dreamcast, Wii και PS2 emulator με κανονικό support.

Also, λέω να τσιμπήσω ένα τέτοιο για να έχω πάντα μαζί στο NSw και τις δύο SD. Το έχει δοκιμάσει κανένας;

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Καλά δεν με καίνε τα bluetooth ακουστικά, κανονικά με jack χρησιμοποιώ, απλά μου έκανε εντύπωση το μυθιστόρημα που γράφει στον τίτλο:

«Bluetooth Payloads Injector Wireless Bluetooth Audio USB Type-c Transmitter Support for Nintend Switch for PC Host Use»

Κινέζοι, τι να πεις.

Εγώ για Atmosphere και Android το θέλω. Και βασικά το Android -εφόσον επιδιορθωθούν τα όποια θεματάκια στην επόμενη έκδοση- κάνει σχεδόν obsolete όλη την «ανάγκη» για homebrew. Με το καλημέρα έχεις μέχρι και Dreamcast, Wii και PS2 emulator με κανονικό support.

Also, λέω να τσιμπήσω ένα τέτοιο για να έχω πάντα μαζί στο NSw και τις δύο SD. Το έχει δοκιμάσει κανένας;

Τσαντάκι για το switch δεν έχεις αφού το κουβαλάς πέρα δώθε; Έχεις εκεί μέσα την άλλη mSD card.

Επίσης, αν πεις ότι είσαι στονκαναπέ και θες να αλλάξεις κάρτα, μετά θες να στείλεις το payload λόγω restart, οπότε πάλι θα σηκωθείς να πιάσεις καλώδιο/Loader να κάνεις όλη τη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα σε ολους. Φιλος εχει την smash edition εκδοση και αναρωτιεται αν hackaρετε το ιδιο ευκολα με το μοντελου του 17 (το δικο μου δλδ). Δεν εχω κατσει ακομα να διαβασω τα παντα εδω αλλα πολυ συνοπτικα υπαρχει ευκολος τροπος πλεον ή πρεπει να αγορασει καποιος καποιο μηχανημα που χακαρει το Switch?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Prospector8 είπε

Kαλησπερα σε ολους. Φιλος εχει την smash edition εκδοση και αναρωτιεται αν hackaρετε το ιδιο ευκολα με το μοντελου του 17 (το δικο μου δλδ). Δεν εχω κατσει ακομα να διαβασω τα παντα εδω αλλα πολυ συνοπτικα υπαρχει ευκολος τροπος πλεον ή πρεπει να αγορασει καποιος καποιο μηχανημα που χακαρει το Switch?

Η διαδικασία είναι γελοία εφόσον χακαρετε το Switch. Λίγο διάβασμα θέλει. https://switch.homebrew.guide/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση, ως άσχετος. Υπάρχει τρόπος να παίζουμε παιχνίδια του gamecube και του Wii ή dreamcast στο switch με το hack;

Επεξ/σία από kmanikas13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
26 minutes ago, kmanikas13 said:

Ερώτηση, ως άσχετος. Υπάρχει τρόπος να παίζουμε παιχνίδια του gamecube και του Wii ή dreamcast στο switch με το hack;

Ναι, βάζεις android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.dolphinemu.dolphinemu

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.reicast.emulator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...