Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Just now, ababapanos said:

hekate_ctcaer_5.0.2.bin

Μήπως το έχεις βάλει να σου φορτώνει payload αυτόματα στο reboot;

Όταν κάνεις reboot μπαίνει αυτόματα στο CFW ή θέλει πάλι RCM κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μήπως το έχεις βάλει να σου φορτώνει payload αυτόματα στο reboot;

Όταν κάνεις reboot μπαίνει αυτόματα στο CFW ή θέλει πάλι RCM κλπ;

Θελει RCM καθε φορα. μπορεις να μου πεις πως θα το βαλω μονιμα σε RCM mode , γιατι ειναι κουραστικο?

 

είναι κάποια επιλογή από αυτές;

83C1D0DA-8050-4ADA-9B4E-C0EF961A1803.jpeg.9535a52c383ddecb90f3e5bc3f09b696.jpeg

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.  Αυτη την στιγμη εχω κανει hack με το atmospηere  , αλλα επειδη δυστηχως δεν καθεται καλα στο μηχανημα μου και ενω πολλα παιχνιδια τα εχω βαλει με επιτυχεια , αρκετα μου τα βγαζει corupted data μετα το install. 

Η ερωτηση μου ειναι ,αν αγορασω τελικα την αδεια για το sx os , για να το βαλω πρεπει να κανω καποια ιδιεταιρη διαδικασια που εχω ξανα κανει το hack? η απλα φορματ την SD και μετα περναω τα αρχεια απο το sx os και ειμαι ετοιμοσ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα save ειναι χωριστά, μένουν στην κονσόλα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το checkpoint για να τα κρατησεις/μεταφέρεις

Το checkpoint ειναι λόγος cfw του switch απο τη στιγμή που η Νιντυ δεν σε αφήνει να κρατάς με άλλο τρόπο τα save σου πέρα απο συνδρομή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Vagosman said:

Tα save ειναι χωριστά, μένουν στην κονσόλα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το checkpoint για να τα κρατησεις/μεταφέρεις

Το checkpoint ειναι λόγος cfw του switch απο τη στιγμή που η Νιντυ δεν σε αφήνει να κρατάς με άλλο τρόπο τα save σου πέρα απο συνδρομή

Έχω δύο NSw's, ένα OG σπασμένο και ένα Lite παρθένο. Στο σπασμένο έχω βάλει ένα dummy account, ενώ στο Lite έχω το κανονικό μου account με την συνδρομή and all that. Στο Atmosphere για την ώρα μπαίνω μόνο με EmuNAND.

Σκέφτομαι σοβαρά να βάλω και το κανονικό μου account στο OG, για να μπορώ να μοιράζω τα saves από τη μία κονσόλα στην άλλη (σε όσα games έχω αγορασμένα στο Lite προφανώς), μπαίνοντας από SysNAND κάθε τόσο μόνο και μόνο για να γίνονται synced τα saves.

Τι κίνδυνος υπάρχει να φάει ban το account μου ή το Lite;

Βασικά χλωμά τα βρίσκω και τα δύο, μιας και bans σε accounts έχουν πέσει μόνο μία φορά όταν είχε leaked το Sun/Moon στο 3DS, ενώ το Lite δεν έχει λόγο να φάει ban από τη στιγμή που δεν είναι σπασμένο, αλλά το ψάχνω λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν εισαι με enumand τα save θα ειναι εκει. Οποτε αν μπουτάρεις sys μαλλον δεν θα εχει τπτ μέσα. Δεν χάνεις να δοκιμάσεις πάντως. Και μπανάκι να φάει η κονσόλα δεν πειράζει. Το account πολύ χλωμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζομαι βοηθεια. Έκανα μια κουταμάρα και καταλαθος πάτησα update σε ένα παιχνίδι  και από εκείνη την ώρα δεν bootarei με το atmosphere . Rcm γίνεται κανονικά . Μπαίνει στο μενού του hekate, αλλά όταν από εκεί πατάω boot σε CFW emummc δεν πάει και ξανά μπαίνει στο hekate

τα περιεχόμενα μέσα στην sd υπάρχουν κανονικα

τι πρέπει να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, ababapanos said:

Χρειάζομαι βοηθεια. Έκανα μια κουταμάρα και καταλαθος πάτησα update σε ένα παιχνίδι  και από εκείνη την ώρα δεν bootarei με το atmosphere . Rcm γίνεται κανονικά . Μπαίνει στο μενού του hekate, αλλά όταν από εκεί πατάω boot σε CFW emummc δεν πάει και ξανά μπαίνει στο hekate

τα περιεχόμενα μέσα στην sd υπάρχουν κανονικα

τι πρέπει να κάνω;

Νομίζω ότι είσαι στην ίδια κατηγορία με εμένα. Πληρώνεις 20ρικο και παίρνεις SX OS :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Νομίζω ότι είσαι στην ίδια κατηγορία με εμένα. Πληρώνεις 20ρικο και παίρνεις SX OS :D 

για ποιον λογο να αλαξω hack? δεν νομιζω να κλειδωνει, ισωσ χρειαστει να το ξανα περασω? καποιος που γνωριζει ας μας πει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jeep13 είπε

το εκανα και εγω πριν δυο βδομαδες, απλα ξανακατεβασε τα αρχεια του atmosphere και βαλε τα στην σδ

Έχεις δίκιο. Το έκανα και δούλεψε....

αλλα έχασα όλα τα saves από τα παιχνίδια μου. Γιατί μπορεί να συνεβει αυτό αφού αυτά αποθηκεύονται στην κονσόλα και την κονσόλα δεν την έχω κάνει reset.

Υπάρχει καμία περίπτωση να τα βρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...