Προς το περιεχόμενο

Lexman Powerbank 10.000mah 8.90€ απο leroy merlin [ΤΕΛΟΣ]


iaiwannis2005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα να το δω από κοντά, για να δω μπας και το αγοράσω.

 

Βάση του μεγέθους του και κυρίους του πάχους του, κρίνω ότι μέσα έχει μπαταρίες ΑΑΑ και όχι 18650, οπότε για μένα είναι no go.

 

Αν είχε 18650, 4 των 2.500 ας πούμε, μπορεί και να το χαλούσα για να πάρω τις μπαταρίες, αλλά ΑΑΑ......  με τίποτα.

 

Προσοχή, το παραπάνω είναι εικασία βάση του μεγέθους του. Δεν το αγόρασα, δεν το άνοιξα.....

 

Επιπλεον μπορει και να ειναι Li Polymer (αν και δυσκολα το νομιζω)

Επεξ/σία από matrixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τώρα που το ξαναβλέπω, το power bank έχει διαστάσεις 138*75*15.4mm, την ώρα που η 18650 έχει 18mm*650 (προφανώς).

 

Μπορεί κάποιος να το εξηγήσει αυτό?

Επεξ/σία από matrixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι πρεπε να εχει το PB 18650 δεν καταλαβα ?

 

Εν τελει το προιον φαινεται να εχει Li Polymer μπαταρια για αυτο ειναι αρκετα λεπτο (οπως το Xiaomi powerbank 2)

Εδω φαινεται κατι τετοιο  ή και εδω

Επεξ/σία από matrixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κοιτάξεις το post μου εδώ, θα δεις ότι δεν είπα ότι ποτέ ότι πρέπει να έχει 18650. Είπα ότι ΓΙΑ ΜΕΝΑ, δεν θα το έπαιρνα, γιατί με 9 ευρώ και 10000 mah, θα το αγόραζα επειδή και οι μπαταρίες από μόνες τους, για μένα θα ήταν εκμεταλλεύσιμες.

 

Άσε που η εμπειρία μου (όχι και καμία σπουδαία), λέει ότι η πλειονότητα των power banks φοράνε 18650, όπως και τα περισσότερα από τα  xiaomi και BlitzWol, που θεωρούνται καλά. Υποθέτω ότι υπάρχουν λόγοι και σκέφτομαι κάποιους, αλλά δεν υπάρχει λόγος να εικάζω. Έτσι και αλλιώς, από τη στιγμή που κάποια παιδιά είπαν ήδη ότι τα mah είναι κοντά στα διαφημιζόμενα, νομίζω πως όποιος το χρειάζεται μπορεί να το πάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...