Προς το περιεχόμενο

Lexman Powerbank 10.000mah 8.90€ απο leroy merlin [ΤΕΛΟΣ]


iaiwannis2005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ένταση φόρτισης σε Mi Max απο την θύρα των 2.4 είναι 1.5 ενώ απο την θυρα του 1Α είναι 1.24Α, μετρημένα με ενα USB Power Consumption Meter.. 

Με τον xiaomi φορτιστή του κινητού πόσο τραβάει το mi max ? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εχουν μετρησει αυτοι (του παραπανω συνδεσμου, οχι του leroy) την χωρητικοτητα ("ΧΩΡΙΚΟΤΗΤΑ ") τωτε ημε βαιβεως οτη ιναι ετση. :P (σορυ αλλα μου εβγαλε το ματι και η ορθογραφια αλλα και ο... τιτλος του προιοντος)

 

attachicon.gifsite.png

 

 

Ωπ τί δηλαδή? Μόνο χωρικοί μπορούν να το πάρουν, όχι οι υπόλοιποι?

  :lol: :lol: :lol:

υπαρχει ακομα; λεω να παρω ενα μιας που περναω απο πειραιως σημερα

 

 

Αν έχει στην Πειραιώς ή αεροδρόμιο, ενημερώστε κάποιος μπας και στείλω άτομο να πάρει 1 για τη μητέρα μου για τάμπλετ και κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον xiaomi φορτιστή του κινητού πόσο τραβάει το mi max ? 

 

Θα σου απαντήσω μόλις αποφορτιστεί λίγο γιατί μέχρι τώρα το είχα για φορτισή. Πάντως χρησιμοποιώ ενα samsung charger με max output 2Α

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήρα και εγώ ένα γιατι έμοιαζε στιβαρό, αρκετά vfm και απο Κίνα δε μου ήρθε ένα σχετικά επώνυμο που είχα παραγγείλει. 

Μέχρι στιγμης έχω "ξοδέψει" 3000 mah και σίγουρα δίνει αλλα τόσα το powerbank.

Για όσους ένδιαφερονται να το αποθηκευσουν εβδομάδα-ες χωρίς να κάνουν κύκλους φόρτισης/αποφόρτισης:

Συνίσταται να είναι πάνω απο το μισό ήδη φορτισμένο για την μακροβιοτητα της μπαταρίας και σε χώρο με νορμάλ θερμοκρασίες.

 

Στα σύν η εγγύηση απο LM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ όσο καταλαβαίνω απο την φωτό, έχει μέσα 2 μπαταρίες 1S (3.7v) 5,000mA παράλληλα, οπότε απο τις μπαταρίες δίνει 10,000mA αλλά στα 3,7v!

Για να πιάσει τα 5v που θέλουμε στην usb λογικά έχει κάποιο step up στο κύκλωμα οπότε θα πέφτει η χωρητικότητα στα 6,700mA

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ όσο καταλαβαίνω απο την φωτό, έχει μέσα 2 μπαταρίες 1S (3.7v) 5,000mA παράλληλα, οπότε απο τις μπαταρίες δίνει 10,000mA αλλά στα 3,7v!

Για να πιάσει τα 5v που θέλουμε στην usb λογικά έχει κάποιο step up στο κύκλωμα οπότε θα πέφτει η χωρητικότητα στα 6,700mA

Σε όλα έτσι είμαι. 6500 με 7500 δίνουν τα περισσότερα 10αρια. Μια χαρά αξιόπιστο είναι το συγκεκριμένο σε πολύ καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ένα μικρό άρθρο για όποιον θέλει να μάθει σχετικά με την πραγματική χωρητικότητα στα powerbank
https://blog.banggood.com/the-secret-marketing-trick-behind-powerbank-capacity-29982.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...