Προς το περιεχόμενο

Lexman Powerbank 10.000mah 8.90€ απο leroy merlin [ΤΕΛΟΣ]


iaiwannis2005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πηρα χθες για δωρο στην κοπελα μου(Εγω εχω το xiaomi χωρητικοτητας 20000mah).Σαν κατασκευη και σαν αισθηση στο χερι φαινεται πολυ τιμιο και στοιβαρο.Εβαλα να φορτισει το note 4 μου και (αφου εχω συνηθισει με τον quick charge φορτιστη του) μου φανηκε λιγο αργο αλλα το κινητο της κοπελας μου (2500mah) το πηγε απο 0 σε 70 % σε 45 λεπτα που μου φανηκε αρκετα καλο.Αξιζει σιγουρα η αγορα για μια χρηση.

 

Ps Δεν ξερω ακομα ποσο χρονο θελει το Power bank να για πληρη φορτιση απο το 0% που ειναι απο τα βασικα που θα ηθελα να ξερω πριν την αγορα του.Ισως να το δω και να το προσθεσω τις επομενες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το πηρα χθες για δωρο στην κοπελα μου(Εγω εχω το xiaomi χωρητικοτητας 20000mah).Σαν κατασκευη και σαν αισθηση στο χερι φαινεται πολυ τιμιο και στοιβαρο.Εβαλα να φορτισει το note 4 μου και (αφου εχω συνηθισει με τον quick charge φορτιστη του) μου φανηκε λιγο αργο αλλα το κινητο της κοπελας μου (2500mah) το πηγε απο 0 σε 70 % σε 45 λεπτα που μου φανηκε αρκετα καλο.Αξιζει σιγουρα η αγορα για μια χρηση.

 

 

Σχετικα με τα μπολντς, δεν φαινεται εφικτο κατι τετοιο. Αν κανεις τις πραξεις σημαινει στην καλυτερη (αν δηλαδη δεν υπολογισεις απωλειες που παντα υπαρχουν) οτι φορτισε με "μεσο" ρευμα 2.35Α κατι που ειναι απιθανο με οσα διαβασαμε και στο τοπικ αλλα και για ολα τα powerbanks λιγο πολυ. Πιθανοτερο ειναι να εχει πεσει η χωρητικοτητα της μπαταριας του κινητου της (ή να μην ηταν ποτε τοσο αν ειναι "τριτοκοσμικο") και να μην ειναι πλεον 2.5Αh, αλλα καπου 1600mAh στην καλυτερη περιπτωση αν λαβουμε υποψιν αυτο. Εκτος αν τα παιδια μετρουσαν σε συσκευη που ηταν σε υψηλα ποσοστα φορτισης ηδη, αρα ζητουσε η συσκευη λιγο ρευμα και δεν εφτασε την δυνατοτητα του powerbank.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και γω. Ειναι αρκετα βαρυ και στιβαρο. Τωρα ποσο αξιζει η αγορα θα φανει τις επομενες μερες. Δεν με πειραζει αν δινει λιγοτερο απο 2A output. Αν ειναι πανω απο 7.500 mah (πραγματικα) ειναι πολυ καλη τιμη.

 

Ευχαριστω το ts. :) Ενημερωτικα εχει παρα πολλα κομματια στο καταστημα της Πειραιως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι πανω απο 7.500 mah (πραγματικα) ειναι πολυ καλη τιμη. 

Αποκλείεται να είναι.

10000 ονομαστικά, σημαίνει 6700 πραγματικά στην καλύτερη των περιπτώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται να είναι.

10000 ονομαστικά, σημαίνει 6700 πραγματικά στην καλύτερη των περιπτώσεων.

 

Εγω νομιζα οτι καπου στα 7500 ειναι των 10000. Δεν ηξερα οτι εχουν εκ φυσεως ακομα μεγαλυτερες απωλειες. 

 

Τεσπα, δεν εχω τροπο να το μετρησω και δεν νομιζω να καταφερω να το μετρησω εστω χοντρικα με φορτισεις μιας και το πηρα για τη κοπελα μου και οχι για μενα. Εκτος εαν το καθυστερησω για το καλο της... ξερεις να σιγουρευτω οτι δουλευει σωστα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δύσκολο να μετρηθεί ακριβώς, δεδομένου ότι ούτε για μια μπαταρία κινητού μπορούμε να είμαστε σίγουροι για την ακριβή της χωρητικότητα (ώστε να γίνουν δοκιμαστικές φορτίσεις), αλλά ούτε και η ένδειξη φόρτισης 0-100 είναι γραμμική.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι αποκλείεται να δώσει πάνω από 6700.

Ας το δοκιμάσει κάποιος σε ένα xiaomi, εκτιμώ ότι στην καλύτερη να δώσει 1,5 πλήρη φόρτιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή λέει 10000 και πόσο είναι κανονικά λες;

 

(Για το συγκεκριμένο πες μου αν μπορείς)

Είναι 10000mah αλλά στα 3.7v. Στα 5v (που είναι οι έξοδοι) θα πάρεις γύρω στα 6700.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πούμε 6700 ότι βγάζει.

 

Είναι καλή απόδοση σε σχέση με άλλα 10000mah;

 

Απο αυτο που γραφει ο φιλος πανω σημαινει οτι 6700 ειναι το μεγιστο που μπορει να σου δωσει οποιοδηποτε powerbank των 10.000.

 

Οποτε αν βγαζει 6700 ειναι αψογο. Τωρα ποσο ειναι πραγματικα μαλλον θα το τεσταρω σε ενα tablet να παρουμε εστω μια ενδειξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πούμε 6700 ότι βγάζει.

 

Είναι καλή απόδοση σε σχέση με άλλα 10000mah;

Όλα πάνω κάτω την ίδια απόδοση έχουν. Από'κεί και πέρα την διαφορά την κάνει η ποιότητα των κελιών και της πλακέτας.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...