Προς το περιεχόμενο

PS Vita / PSTV Hacking και Homebrew


xaerialtwistx
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειλικρινά πιστεύω πως το μόνο που κάνουν τα patches που βγάζουν, είναι να κλείνουν τις τρύπες από τα exploit. Δεν πιστεύω πως ασχολούνται με τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν πιάσεις από την αρχή της firmaware 3.00 μέχρι τώρα ,το μόνο που θυμάμαι σε κάθε update έκλειναν και από ένα πρόγραμμα(πχ.youtube,facebook,skype...).Και τώρα το μόνο που τους νοιάζει είναι να μην παίζουμε πειρατικά παιχνίδια στο ps vita,όμως για τις καταπληκτικές τιμές στο store εκεί να μην πούμε τίποτα,αλλά μέχρι πόσο θα το πάνε κάποια στιγμή θα βαρεθούνε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι μήπως ετοιμάζουν κάποια νέα φορητή που θα έχει συμβατότητα με του psv και για αυτό ασχολούνται ακόμα...

θα δείξει, Δεν νομίζω πως η Sony θα βγει από το παιχνίδι των φορητών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα παιδια εχω ενα ps vita  με henkaku και θελω να αλλαξω καρτα μνημης πως μπορω να το κανω χωρις να χασω το henaku τα παιχνιδια τα saves της εφαρμογες κτλπ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οσοι θελετε μπειτε στο youtube και ψαξτε Tech James ειναι ενα παλικαρι που κανει tutorials αναλυτικα απλα και γρηγορα.. θα βρειτε πολλα πραγματα για το psvita απλα ψαξτε λιγο στα βιντεο του γιατι εχει πολλα και απο αλλες φορητες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, κπαο είπε

καλησπερα παιδια εχω ενα ps vita  με henkaku και θελω να αλλαξω καρτα μνημης πως μπορω να το κανω χωρις να χασω το henaku τα παιχνιδια τα saves της εφαρμογες κτλπ.?

Official κάρτα μνήμης λέμε ή microSD;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ νομίζω μπαίνεις στο vitashell, συνδέεις το vita στο pc και από το pc κάνεις αντιγραφή ότι υπάρχει στο ux0: αν θυμάμαι καλά.

Βάζεις νέα memory, κανείς πάλι το henkaku/h-encore (εκτός αν έχεις Enso οπότε λογικά θα τρέξει αμέσως), μπαίνεις vitashell ώστε να κάνεις πάλι αντιγραφή, αυτή την φορά στο vita, ότι είχες κρατήσει πριν. Από και εκεί και μετά μάλλον πρέπει να κάνεις refresh το liveare μέσω του vitashell ώστε να δεις τα games ξανά και λογικά και ένα reboot.

Δυστυχώς δεν θυμάμαι με τα saves τι γίνεται αλλά υπάρχει εφαρμογή που τα κάνει backup/restore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pollop είπε

Απο sd σε sd αρκει copy and paste και τα hidden files η απαιτείται και κατι επιπλέον;

Μπα, όπως το είπες αν δεν κάνω λάθος. Δεν νομίζω να άλλαξε κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω μια 64g microsd η οποια γεμισε. Βρηκα σπιτι μια 32g , γνωριζεις πως μπορω να περασω μονο τα απαραίτητα αρχεια, χωρις τα παιχνίδια, ωστε να ετοιμάσω την μικρότερη καρτουλα για κατεβασμα;

Επεξ/σία από pollop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...