Προς το περιεχόμενο

PS Vita / PSTV Hacking και Homebrew


xaerialtwistx
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προς όλη την Vita κοινότητα.

Έχω ένα PSTV το οποία φυσικά το πήρα μόνο για να παίξω Persona 4 Golden. Το βάζω σε 4K τηλεόραση και τα γραφικά είναι shoddy σε σχέση με του Βίτα σε αυτά που δοκίμασα. Στο P4 που αυτό με καίει είναι εμφανώς χειρότερα τα γραφικά. Ερώτηση. Πρέπει να δοκιμάσω σε χειρότερη TV; Έχω μια 1080p αλλά καμία 720p άρα απλά προσπαθώ μήπως φαίνεται λίγο καλύτερα στην Full HD; Η υπάρχει τρόπος με πείραγμα να φανεί καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχει κανείς καμιά sd2vita παραπανίσια που να μην την χρειάζεται;

Μια μέρα απλά δεν μου διαβάζει καθόλου την κάρτα και μάλλον φταίει ο αντάπτορας και όχι η SD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,

Μην βαρεσετε στο τελος γιατι εχω πολλες αποριες και οσο διαβαζω μπερδευομαι ολο και ποιο πολυ !!

Ας αρχισω με το οτι εχω στα χερια μου ενα vita slim με ofw 3.30 !!! Eπισης υπαρχει μια micro sd 128gb για ωρα αναγκης! Για να χρησιμοποιησω την Micro sd θελω τον κλασσικο ανταπτορα απο οτι εχω δει και διαβασει. Το βασικο μου ερωτημα ειναι τι ειναι καλυτερο να περασω στο vita ? henkaku? encore ? η και εγω δεν ξερω τι αλλο εχει βγει μεχρι τωρα. Το hack λειτουργει οπως στο 3ds δηλαδη κατεβαζεις οτι θες μεσω internet? online υπαρχει? Αν υπαρχουν οδηγοι στα ελληνικα με τα μειονεκτηματα και τα πλεονεκτηματα του καθε hack και γνωριζει καποιος ας μου τα στειλει σε ενα π.μ η εδω. Πραγματικα confused!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πράγμα είναι απλά το h-encore λειτουργεί σε νεότερες εκδόσεις, εφόσον είσαι στο 3.30 θα πας στο 3.50 και θα βάλεις henkaku (μπορείς να βάλεις και το Enso το οποίο ουσιαστικά είναι μόνιμο και θα έχεις cfw αμέσως μόλις ανοίξεις την κονσόλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Το ίδιο πράγμα είναι απλά το h-encore λειτουργεί σε νεότερες εκδόσεις, εφόσον είσαι στο 3.30 θα πας στο 3.50 και θα βάλεις henkaku (μπορείς να βάλεις και το Enso το οποίο ουσιαστικά είναι μόνιμο και θα έχεις cfw αμέσως μόλις ανοίξεις την κονσόλα).

ΣΤΟ 3.50 Η ΣΤΟ 3.60?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cupra20vt είπε

Οσο αναφορα τα παιχνιδια μετα , τα παιρναω με το καλωδιο η κατεβαινουν μεσα απο την κονσολα?

Και με τους δύο τρόπους αν και δεν πρόκειται να αναφέρω πώς και τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...