Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, vasilissioros18 είπε

Πρωτον μη βαζεις τα favorites εδω γτ δεν μπορουμε να τα δουμε :P βαλε ενα σκριν.
Γενικα οχι τα 144 hz ειναι σαφως καλυτερα αλλα για κανεναν λογο μονοδρομος.

Το αλλαξα το Link δεν το εμφανιζει?

 

34 λεπτά πριν, vasilissioros18 είπε

Γενικα οχι τα 144 hz ειναι σαφως καλυτερα αλλα για κανεναν λογο μονοδρομος.

Δεν σου δινει πλεονεκτημα να παιζει σε μια οθονη 144Hz απο το μια 60 Ηz?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι καλυτερη εμπειρια και σιγουρα δινει ενα πλεονεκτημα αλλα δε σε κανει και pro.

Δοκιμασα 144hz απο 75 και οκ υπαρχει βελτιωση αλλα να πω την αληθεια δεν ειπα και ουαου απο τις διαφορες.

Ισως βεβαια δεν ηταν και καλη η υλοποιηση της οθονης που ειχα δοκιμασει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Anonymousx είπε

Το αλλαξα το Link δεν το εμφανιζει?

Δεν σου δινει πλεονεκτημα να παιζει σε μια οθονη 144Hz απο το μια 60 Ηz?

κοιτα διαφορα θα δεις οταν απο 144 πας στα 60 γενικα η 580 θα σου βγαλειι 144 fps στα competitive games κ οχι σε AAA τιτλους.τα 144 ειναι κατι καλυτερο απο τα 60 αλλα οχι απαιραιτητο κ σε κανενα game δεν δινει καποιο πλεονεκτημα που θα επηρεασει το gameplay σου

απο αυτες εγω θα πηγαινα η στην aoc h στην λογω support

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με απλά λόγια στοχεύεις καλύτερα ποιο εύκολα τον εχθρό γιατί η κίνηση (γρήγορη) είμαι πολύ πιο ομαλή/φυσική στα 144.

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Anonymousx είπε

Αυτο δεν το πολυκαταλαβα για να πω την αληθεια.😂

εννοω οτι δεν θα βγαζεις αυτα τα fps σε πολλους τιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Anonymousx είπε

Αυτο δεν το πολυκαταλαβα για να πω την αληθεια.😂

Στο competitive έτσι και αλλιώς δεν σε απασχολούν τα γραφικα, συνήθως έχεις κάτι πλεονεκτήματα όταν θα έχεις low, πχ στο pubg foliage  όλοι το έχουν very low για να βλέπεις τους ξαπλωμένος στο χορτάρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leros2004 είπε

Στο competitive έτσι και αλλιώς δεν σε απασχολούν τα γραφικα, συνήθως έχεις κάτι πλεονεκτήματα όταν θα έχεις low, πχ στο pubg foliage  όλοι το έχουν very low για να βλέπεις τους ξαπλωμένος στο χορτάρι

τα snakes*😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο pubg πρέπει να χεις και το ανάλογο σύστημα για 144hz. Εγώ που έπαιζα στα 100-120 fps με αρκετά drops δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα με την 144hz. Ίσως φταίει ότι αυτό το παιχνίδι είναι κάπως laggy και τα ζώα μου αργά. Σε fortnite csgo πχ η διαφορά είναι χαοδης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, splanis είπε

Στο pubg πρέπει να χεις και το ανάλογο σύστημα για 144hz. Εγώ που έπαιζα στα 100-120 fps με αρκετά drops δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα με την 144hz. Ίσως φταίει ότι αυτό το παιχνίδι είναι κάπως laggy και τα ζώα μου αργά. Σε fortnite csgo πχ η διαφορά είναι χαοδης. 

Ελπιζω να κανουν optimization στο PUBG  ή να βρω κανα αλλο game με καλο optimization😂.

Οποτε η επιλογη της οθονης πρεπει να ειναι μια καλη επιλογη και για μελλοντικα. Αφου εχει τοσο μεγαλη διαφορα στα υπολοιπα games 

Νομιζω οτι θα καταληξω σε TN panel ( λογω οικονομιας ) 144Hz και 24" ( απο οτι διαβασα στις 27" που ηθελα περισσοτερο να παρω πεφτει αρκετα το PPI και δεν εχει τοσο καλη απεικόνιση στα 1080p ) 

19 ώρες πριν, vasilissioros18 είπε

απο αυτες εγω θα πηγαινα η στην aoc h στην λογω support

Υπαρχει καποια αλλη AOC καλυτερη απο αυτην που επελεξα?  ( ΤΝ 144Hz 24" )

Υ.Γ. Ολες οι 24'' εχουν τα ιδια PPI ?

Επεξ/σία από Anonymousx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω την AOC που σου προτειναν την οποια επελεξα λογω bezels (οι περισσοτερες ειναι ugly για τα γουστα μου εκτος αν τα σκασεις) και λογω κοστους.
Τα reviews ειναι αρκετα καλα για τα λεφτα της. Δεν εχω μετρο συγκρισης με αλλες 144hz TN αλλα ειμαι πληρως ευχαριστημενη, απλα εαν ειχες IPS πριν, ετοιμασου να ξενερωσεις λιγο με το saturation και τα χρωματα κατι που φυσικα συμβαινει με ολα τα TN panels. Να σημειωσω οτι εχουν γινει αναφορες πως η συγκεκριμενη AOC πλησιαζει τις IPS κατι αρκετα θετικο imo ειδικα αν βασιστω στο γεγονος οτι φιλος αγορασε την Asus VG248QZ (η οποια δεν εχει freesync btw) και δυσκολευτηκε να την φερει εστω λιγο κοντα στα χρωματικα επιπεδα των IPS σε σχεση με εμενα.
Απο εκει και περα, υποθετικα το VA panel ειναι καλυτερο απο το TN αλλα με ενα (δυο) γρηγορο search για την curved Samsung που εβαλες, δεν διαβαζω και τα καλυτερα λογω limited freesync range και ghosting αν και εχει καλυτερο image quality.

Επεξ/σία από sistah
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Anonymousx είπε

Ελπιζω να κανουν optimization στο PUBG  ή να βρω κανα αλλο game με καλο optimization😂.

Οποτε η επιλογη της οθονης πρεπει να ειναι μια καλη επιλογη και για μελλοντικα. Αφου εχει τοσο μεγαλη διαφορα στα υπολοιπα games 

Νομιζω οτι θα καταληξω σε TN panel ( λογω οικονομιας ) 144Hz και 24" ( απο οτι διαβασα στις 27" που ηθελα περισσοτερο να παρω πεφτει αρκετα το PPI και δεν εχει τοσο καλη απεικόνιση στα 1080p ) 

Υπαρχει καποια αλλη AOC καλυτερη απο αυτην που επελεξα?  ( ΤΝ 144Hz 24" )

Υ.Γ. Ολες οι 24'' εχουν τα ιδια PPI ?

Στα λεφτα της ειναι η καλυτερη αν και να ξερεις η 27ρα δεν εχει τοσο διαφορα που λενε ολοι λογω ppi εγω εχω 1080p 27ρα και δεν ειναι μακρια απο κει που καθομαι δηλαδη στο γραφειο κοντα στο μισο μετρο και βλεπω ακριβως οπως και στην 22ρα που ειχα πριν καμια διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, vasilissioros18 είπε

Στα λεφτα της ειναι η καλυτερη αν και να ξερεις η 27ρα δεν εχει τοσο διαφορα που λενε ολοι λογω ppi εγω εχω 1080p 27ρα και δεν ειναι μακρια απο κει που καθομαι δηλαδη στο γραφειο κοντα στο μισο μετρο και βλεπω ακριβως οπως και στην 22ρα που ειχα πριν καμια διαφορα.

τωρα με εβαλες σε μεγαλες σκεψεις η αληθεια ειναι οτι ηθελα να παρω 27 αλλα μετα απο τοσα που διαβασα  νομιζα οοτι δεν αξιζει, 

Υπαρχει καποιος που να εχει 27'' 1080p να πει καμια γνωμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Anonymousx είπε

τωρα με εβαλες σε μεγαλες σκεψεις η αληθεια ειναι οτι ηθελα να παρω 27 αλλα μετα απο τοσα που διαβασα  νομιζα οοτι δεν αξιζει, 

Υπαρχει καποιος που να εχει 27'' 1080p να πει καμια γνωμη?

Εγω 27ρα εχω αλλα ips panel γενικα μη φανταστεις οτι 24 με 27 θα δεις καμια τεραστια διαφορα αμα μπουν διπλα διπλα και τις τεσταρεις χωρις να σου πω τα ppi τους θα σου φανουν το ιδιο πραγμα ακριβως

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

steam library family share

Μπορει καποιος να μου πει πως γινεται??

θελω να μοιραστω τα παιχνιδια μου με τον αδερφο μου.Εχω κανει δηλωση στο family το pc του αδερφου μου κ ο αδερφος μου το δικο μου.Bλεπει τα παιχνιδια μου κανονικα.

Κατεβασε το pubg στο pc του κ οταν παταει play του γραφει family sharring account  cannot connect.Κατι κανουμε λάθος αλλα τι?

Μπορει καποιος να μου πει τα βηματα αν το εχει κανει??

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...