Προς το περιεχόμενο

Εμπειρίες από διανομή φυλλαδίων


abnormal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Καινούριος εδώ, αν και ήθελα πολύ καιρό να γραφτώ.

 

Αφορμή για την εγγραφή μου ήταν το συγκεκριμένο θέμα.

 

Βρήκα χτες μία δουλειά για διανομή φυλλαδίων και στην ερώτηση αν έχω ξαναδουλέψει (σε ανάλογη δουλειά) απάντησα - ψευδώς - ναι, σκεπτόμενος πως έτσι θα με πάρουν πιο εύκολα.

 

Ξεκινάω αύριο δοκιμαστικά, και θα ήθελα αν είναι δυνατόν, όσοι έχετε περάσει από αυτό το "πόστο", να μοιραστείτε κάποια εμπειρία, ώστε να μη φανώ τελείως... άβγαλτος.

 

Ευχαριστώ, και συγγνώμη αν υπάρχει ήδη κάποιο Θέμα που να καλύπτει το συγκεκριμένο ζήτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πόστο και τόσο αγχος;

 

Λοιπον θα βάλεις κάτω το χάρτη της περιοχής σου. Με αναλυση φουριε θα βγάλεις τη βέλτιστη διαδρομή συναρτήσει τον αριθμό των σπιτιών, τον όγκο του φυλλαδίου και την ελάχιστη κοινή αποσταση αναμεσα στα απέναντι νουμερα. Βγάζεις το όριο από το 1 έως το μέγιστο αριθμό της οδού, διαιρώντας με το δυο (μονα-ζυγα). Ετοιμος.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκιμαστικο ρωτησες αν θα σου το πληρωσουν abnormal? γιατι οι περισσοτεροι πλεον δεν το πληρωνουν

Λες;

 

Είναι που είναι ξεφτίλα η αμοιβή, αν μου κάτσει κι αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου ελεγα να ρωτησεις τον μαγαζατορα πως θελει να τα μοιρασεις και ποσα καθε μερα..αλλα η λεξη δοκιμαστικα με κανει να πιστευω οτι προκειται για μπαγλαμιδη.Ισως να ρωταγες καναν αλλον συναδελφο..Γιατι αλλοι τα ριχνουν πακετο στην εισοδο πολυκατοικιας, αλλοι τα μοιραζουν ενα ενα σε ολους τους οροφους.Υπαρχουν και αλλοι που τα σουταρουν σε καδο ..Μπορει ο μαγαζατορας να σε ρωτησει αν πηγες στην ταδε οδο και να ρωτησει κανα δικο του γνωστο αν μοιρασες.Αναλογως ποσο σοβαρος ειναι ο εργοδοτης  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνα 2με 3€ την ώρα να δίνουν

τρομακτικό αν ισχύει αυτό το ποσό που μόλις ανάφερες.

 

ελπίζω το παιδί που άνοιξε το θέμα να μην έχει οικογένεια από πίσω γιατί αν έχει με 3 την ώρα ούτε τα βασικά δεν θα μπορεί να παρέχει.

 

λυπάμαι πραγματικά που κάποιοι συνάνθρωποι μας εκμεταλλευονται αυτούς που έχουν ανάγκη με αυτόν τον τρόπο.

 

καλη αρχή εύχομαι όπως και να έχει με όλη την ψυχή μου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Καινούριος εδώ, αν και ήθελα πολύ καιρό να γραφτώ.

 

Αφορμή για την εγγραφή μου ήταν το συγκεκριμένο θέμα.

 

Βρήκα χτες μία δουλειά για διανομή φυλλαδίων και στην ερώτηση αν έχω ξαναδουλέψει (σε ανάλογη δουλειά) απάντησα - ψευδώς - ναι, σκεπτόμενος πως έτσι θα με πάρουν πιο εύκολα.

 

Ξεκινάω αύριο δοκιμαστικά, και θα ήθελα αν είναι δυνατόν, όσοι έχετε περάσει από αυτό το "πόστο", να μοιραστείτε κάποια εμπειρία, ώστε να μη φανώ τελείως... άβγαλτος.

 

Ευχαριστώ, και συγγνώμη αν υπάρχει ήδη κάποιο Θέμα που να καλύπτει το συγκεκριμένο ζήτημα.

 

Για τι φυλλάδια μιλάμε και που θα τα αφήνεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρομακτικό αν ισχύει αυτό το ποσό που μόλις ανάφερες.

Ισχύει δυστυχώς...

 

 

Για τι φυλλάδια μιλάμε και που θα τα αφήνεις;

Για κομμωτήριο είναι αλλά δε γνωρίζω περισσότερες λεπτομέρειες.

 

 

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι πως λειτουργεί ακριβώς η φάση.

 

Σου δίνουν ένα μάτσο φυλλάδια και ανάλογα με το πόση ώρα θα κάνεις σε πληρώνουν?

Γυρνάς για ανεφοδιασμό;  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρομακτικό αν ισχύει αυτό το ποσό που μόλις ανάφερες.

 

ελπίζω το παιδί που άνοιξε το θέμα να μην έχει οικογένεια από πίσω γιατί αν έχει με 3 την ώρα ούτε τα βασικά δεν θα μπορεί να παρέχει.

 

λυπάμαι πραγματικά που κάποιοι συνάνθρωποι μας εκμεταλλευονται αυτούς που έχουν ανάγκη με αυτόν τον τρόπο.

 

καλη αρχή εύχομαι όπως και να έχει με όλη την ψυχή μου!

 

Είσαι από εκείνους που δεν ξέρουν πόσος είναι ο βασικός μισθός και έχουν το βλέμμα της αγελάδας όταν το μαθαίνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λοιπόν, έχω περάσει και από αυτή την δουλειά "δοκιμαστικά". Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, όμως σίγουρα θα σε απογοητεύσω. Δοκιμαστικά μου έλεγαν και μένα -όχι μόνο στη συγκεκριμένη εργασία- και πήγαινα, μοίραζα κανονικά τα φυλλαδιάκια μου κάτι αξέχαστα 4ωρα και 5ωρα και εν τέλει δεν έπαιρνα μία. "Θα στα δώσω στο τέλος της 2ης βδομάδας, μην αγχώνεσαι" και μετά εννοείται έπαιρνα δρόμο. Σε έναν που είχα πάει μόνο για μία φορά, με πλήρωσε κανονικά όμως εννοείται είχε στείλει τον ανηψιό του με το σκουτεράκι να ελέγχει αν τα μοιράζω ή τα πετάω πουθενά. Εφόσον είδε οτι τα μοίραζα κανονικά μου είπε να ξαναπάω. Για ανεφοδιασμό εγώ συγκεκριμένα είχα γυρίσει, διότι δεν ήθελε να κουβαλάω μεγάλη τσάντα, με ήθελε στυλάτη και μοιραία. Γενικά σπάνια ακούω να γυρνάνε για να πάρουν κι άλλα. Επιπλέον, είναι καλύτερα να μοιράζεις τα φυλλάδια στο χέρι παρά πόρτα με πόρτα. Είναι δράμα αυτό. Δεν ανοίγουν, δεν θέλουν, αγένεια, φόβος. Σε κάθε περίπτωση αν δεις οτι δεν σε πληρώνει κατευθείαν και σου τα μασάει, ΦΥΓΕ. Καλή σου επιτυχία και συγγνώμη για την μαυρίλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω κάνει, όμως:

 

- Μου αρέσει το περπάτημα

- Μου αρέσει να μην έχω κάποιον πάνω απ' το κεφάλι μου

 

Αν πληρούνται προϋποθέσεις ώστε να ισχύει το δεύτερο, και φυσικά πληρώνεσαι, θεωρώ πως δεν είναι κακή περίπτωση μέχρι να βρεις κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει το παιδι μπορει να ειναι μικρος και να θελει να βγαλει ενα ποσο.Προφανως και αυτες οι δουλειες ειναι (κακως) χυμα στο κυμα.


 

Γυρνάς για ανεφοδιασμό;  :P

Ναι ρε συ.Η στο μαγαζι η στο αυτοκινητο, μηχανακι σου.Τι θα κυκλοφορεις, με ενα ολοκληρο σακο οπως παλια οι ταχυδρομοι  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...