Προς το περιεχόμενο

Πάει κανείς με αμάξι Θεσσαλονίκη Αθήνα;


pizzelli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι είναι ή πρέπει να βρεις κάποιον ιδιοκτήτη σκύλου που να έχει κατάλληλο αμάξι ή πήγαινε με συγκοινωνία ή βάλε κάτι παραπάνω για εσωτερικό πλύσιμο.

 

Άσχετο στη Σαντορίνη όταν θα δουλεύεις το σκυλί τι θα κάνει, το έχεις σκεφτεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δϊνεις 50€ για μετακίνηση και δε δίνεις 70€ για ένα κλουβί; Συνολικά αγοράζοντας κλουβί και πηγαίνοντας με το τρένο δε θα σου βγει πάνω από 100€ συν ότι πλέον θα έχεις και κλουβί.

Εντάξει το παιδί ψάχνει τρόπο να γλυτώσει χρήματα και ελπιζει να του κάτσει τζακποτ.

Δεν ειναι μονο το κλουβί. Εισιτήρια δικά του και σκύλου (πληρωνει γιατί ειναι μεγαλο) θα του κοστίσουν κάπου 50-60 ευρώ με τρένο, συν 70 για το κλουβι, παμε στα 120-130, άρα λεει με 50 βγαίνει οικονομικά και δεν εχει θέμα που θα αποθηκευσει το κλουβί. 

 

Μπορει να του κάτσει κάποιος που το αμαξι ειναι ετσι κι αλλιώς χάλια (φοβάσαι να μπεις μην κολλήσεις τίποτα ή να μη φύγει σε καμια στροφή) και να θελει να ταξιδεψει τις ιδιες ημερομηνίες. Για κάτι τετοιους τα 50 ευρω ειναι μια χαρά, αλλά μετά θα πρεπει ο φίλος να υπολογισει κόστος απολύμανσης ... για τον ίδιο και το σκύλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλουβι σκυλου L 31€

εισητηριο ΚΤΕΛ 19€

κ ο σκυλος στη μπαγκαζιέρα οπως οφείλει. Το πολυ πολυ να πληρώσει εξτρα κατι του στυλ φορτωτική 5-10€ για το χώρο που πιάνει στη μπαγκαζιέρα...αν και κανεις δεν ασχολειται...

το θέμα ειναι οτι παιρνουν μαξ 1-2 ζωα ανα ταξίδι καθως εχουν θέματα με μυρωδιές οιστρους κλπ μεταξύ των ζώων

 

problem solved

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ο άνθρωπος μεταχειριζεται ζωντανά συναισθανομενα πλάσματα, σαν αντικείμενα που αγόρασε στο 1 Γιούρo shop της γειτονιάς του.

 

Όχι απλά θα ταλαιπωρησεις το πλάσμα με την μετακίνηση, θα το βάλεις να σε περιμένει και επί 5+ μήνες κάθε μέρα μόνο του για 10+ ώρες κάθε μέρα.

 

Είσαι τραγικός!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίνεις και κατηγορείς χωρίς να γνωρίζεις.

Ο Οδηγός θα έρθει να με πάρει από το σπίτι και θα με πάει στον Πειραιά γιατί και ο ίδιος πάει σε νησί.

όποτε δεν θα ταλαιπωρηθεί με μετακινήσεις και περπάτημα.

θα βγούμε αργά το βράδυ οπότε δεν θα υπάρχει ζέστη και επίσης ο σκυλος μου ειναι υπναρας και θα κοιμάται στην διαδρομή 100 % στο πίσω κάθισμα χαλαρά.

Στο πλοίο εχω κλείσει εξωτερική καμπίνα οπότε θα είναι άνετος.

και τέλος ο πατέρας μου μένει στην Σαντορίνη οπότε θα τον προσέχει αυτός όταν λείπω.

Ο τίτλος του ονόματος σου δεν σε αντιπροσωπευεικαθόλου.Είσαι ο κλασσικός νεοέλληνας που κρίνει πριν σκεφτει,έτσι δεν θα ξαναγίνει ποτέ sexy ξανά η Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα 50 ευρώ είναι λίγα, μόνο τα διόδια είναι κάνα 50αρι.

28,5 ακομα και με την αυξηση λογω ανοιγματος της εθνικης στα Τεμπη :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει πάλι πολλά είναι.

Απλα τα 50 ευρω για εμενα δεν μου φαινονται λιγα. Δικαια τιμη, αφου τα διοδια θα τα πληρωσει ετσι και αλλιως οποιος κανει την διαδρομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα τα 50 ευρω για εμενα δεν μου φαινονται λιγα. Δικαια τιμη, αφου τα διοδια θα τα πληρωσει ετσι και αλλιως οποιος κανει την διαδρομη.

 

Άμα ήταν χωρίς το σκύλο εντάξει.Αλλά η ιδέα οτι θα γεμίσει τρίχες το αυτοκίνητο είναι αποτρεπτική.

Επίσης επειδή έχω ταξιδέψει με ζώο στο αυτοκίνητο μπορεί να αποβεί αγχωτική εμπειρία καθώς πολλά ζώα ταράζονται. 

Άμα ήταν γυναίκα βέβαια και μάλιστα όμορφη τα πράγματα θα αλλάζανε... :-D  :-D  :-D

 

Αλλά αφού βρήκε τότε μια χαρά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα ήταν χωρίς το σκύλο εντάξει.Αλλά η ιδέα οτι θα γεμίσει τρίχες το αυτοκίνητο είναι αποτρεπτική.

Επίσης επειδή έχω ταξιδέψει με ζώο στο αυτοκίνητο μπορεί να αποβεί αγχωτική εμπειρία καθώς πολλά ζώα ταράζονται.

Άμα ήταν γυναίκα βέβαια και μάλιστα όμορφη τα πράγματα θα αλλάζανε... :-D :-D :-D

 

Αλλά αφού βρήκε τότε μια χαρά.

 

Άμα ήταν κάνα πιπίνι την πήγαινες τσάμπα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κάποιον που έχει σκοπό να κάνει έτσι κι αλλιώς τη διαδρομή δε νομίζω να του κακόπεφτε να γλιτώσει 50€ αν τον πάρει μαζί του.

 

Ποτέ δεν κατάλαβα αυτή τη λογική. Τα έξοδα στη μέση εννοείται.Αλλιώς ΚΤΕΛ, ΟΣΕ ή αεροπλάνο μόνος του με το σκύλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλουβι σκυλου L 31€

εισητηριο ΚΤΕΛ 19€

κ ο σκυλος στη μπαγκαζιέρα οπως οφείλει. Το πολυ πολυ να πληρώσει εξτρα κατι του στυλ φορτωτική 5-10€ για το χώρο που πιάνει στη μπαγκαζιέρα...αν και κανεις δεν ασχολειται...

το θέμα ειναι οτι παιρνουν μαξ 1-2 ζωα ανα ταξίδι καθως εχουν θέματα με μυρωδιές οιστρους κλπ μεταξύ των ζώων

 

problem solved

Γιατί δεν ταξιδεύεις εσύ στη μπαγαζιερα του πούλμαν και να ταξιδέψει ο σκύλος πάνω όπως οφείλει; Τι το ξεχωριστό έχεις εσύ και ο καθε ενας σαν εσένα με αυτές τις σκέψεις;

 

Προς ενημέρωση όλων που θέλουν να ταξιδέψουν με πούλμαν/κτελ τώρα που έρχεται και Πάσχα, υπάρχει νόμος που επιτρέπει τον ιδιοκτήτη σκύλου να παίρνει μαζί του στην καμπίνα επάνω τον φιλαράκο του, έως 8 κιλά(παρά πάνω απο 8 κιλά δεν επιτρέπεται η μεταφορά με κτελ. Μόνο σε αεροπορικές με προϋποθέσεις φυλής κλπ, και στα τρένα επιτρέπεται για παραπάνω κιλά) μέσα σε crate η σάκο μεταφοράς σκύλου αρκεί να έχει ενημερωμένο βιβλιάριο από τον vet.

Η κάθε απαγόρευση αν είσαι "νόμιμος" εμπίπτει σε ποινικό αδίκημα για τον οδηγό και τον κάθε ένα έξυπνο και μπορείς επιτόπου να καλέσεις την αστυνομία να τους ρίξει ένα πρόστιμο και να ταξιδέψεις σαν κύριος εσύ και ο φίλος σου.

 

Επίσης αν σου πούνε ότι υπάρχουν συγκεκριμένα δρομολόγια για μεταφορά ζώων επαναλαμβανεις πάλι την ιδια διαδικασία με τα ίδια θεαματικά αποτελέσματα, απαγορεύεται ρητά ο σκύλος κάτω στα πράγματα πλέον και είναι έγκλημα, μην σας ταΐζουν ότι θέλουν κάποιοι που νομίζουν ότι είναι έξυπνοι, μάθετε τα δικαιώματα σας.

 

Να επισημάνω ότι σκύλος οδηγός περνάει παντού μαζί σου οσο μεγάλος και αν είναι, και χωρίς εισιτήριο(αεροπλάνα, τρενα, κτελ, γενικά παντού).

 

Οσο για τον ts χαίρομαι που βρέθηκε λύση για εσενα και τον φιλαράκο σου, απλα οπωσδήποτε πρέπει να προμηθευτείς crate για μελλοντικές μεταφορές. Εμένα τα δικά μου το χρησιμοποιούν σαν σπίτι τους, μέσα στο σπίτι μου, χαχα, γενικά βοηθάει πολύ στην εκπαίδευση να ξέρεις, ειδικά αν έχεις μεγάλη φυλή.

 

Καλο ταξίδι λοιπόν και καλά να περάσετε, και το σημαντικό μην ξεχνάς τον σκύλο σου μέσα στο σπίτι όλη μέρα όσο κουρασμένος και αν είσαι απο την δουλειά που θα πιάσεις δεν σου φταει σε τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...